Lynx: Poroste Lufthansa po propadech ropy?

Investiční newsletter Breakout Trader od LYNX každý týden přináší předplatitelům 5 konkrétních investičních analýz akcií a ETF. Tyto analýzy obsahují konkrétní úrovně vstupu, stop-loss i cílovou cenu. Od roku 2014 akcie Breakout Trader dosáhly zisku 65 % a v roce 2013 dokonce 45% zisku.

V tomto týdnu analytiky LYNX zaujaly akcie Amgen (AMGN), Endo International (ENDP), Lufthansa (LHA), Fugro (FUR) a páčené ETF na měnový pár EUR/CHF ETFS 3x Short CHF Long EUR (CHE3).

 

Prolomí akcie Lufthansa klesající trend?

Na trhu se nachází mnoho sektorů, které drtí padající cena ropy, avšak některé jsou na opačné straně a využívají tohoto stavu ke svému prospěchu. Jedná se především o letecké společnosti. Největší položka v operačních nákladech je nyní citelně levnější, což umožňuje růst v tomto sektoru. Není překvapující, že akcie německé Lufthansy v posledních týdnech opět získávají křídla a odrazily se od ročního minima.

Ještě je nejspíš příliš brzy na výbuch euforie, jelikož klesající trend je v tomto roce silný, ale situace vypadá atraktivně. Došlo k návratu k rezistenci z posledních měsíců a býci zde nyní vytváří konsolidaci. Pokud se nyní podaří prorazit směrem nahoru, jízda může začít a hodnota by se mohla rychle vrátit až na další rezistenci, která se nachází okolo úrovně €14.

Agresivní obchodníci by mohli vzít překonání rezistence jako signál pro možný nákup, ale konzervativnější investoři zvolí vstup nad hodnotou €13. Stop-loss by se mohl utvořit 10 centů pod aktuálním týdenním minimem, které je v grafu vyznačeno v zeleném kruhu. Je důležité vzít v potaz zavírací cenu, která by už neměla být aktivní pod hranicí €12,40. To by jinak mohl být signál, že se býci vzdali medvědům.

20150729-lha

 

Akcie Fugro taženy níže s poklesy cen ropy

V posledních měsících se objevuje tato holandská firma pravidelně v newsletteru. Fugro se specializuje na geotechnický průzkum povrchu. Tyto akcie, které byly často vítaným aktivem pro nákupní pozice, se nyní obrací a dávají příležitost medvědímu signálu. I zde hraje svou roli silně klesající cena, která se odráží i ve společnostech s návaznými činnostmi. Proto není žádným překvapením, že se ceny akcií Fugro objevily pod tlakem.

Cesta na jih se zatím nezdá být úplně dokončena a nyní kurz akcií konsoliduje a nachází se těsně před prolomením. Oba hlavní klouzavé průměry směřují prudce dolů, což je známkou silného negativního momenta. Medvědi jsou nyní jasně v převaze.

Poslední ingrediencí, která je nezbytná pro dobrý prodejní signál, by bylo prolomení nynější medvědí vlajky směrem dolů. Okolo úrovně €18,50 bude signál odstartován. Očekávání s poklesem o 20-30 % jsou troufalé, ale rozhodně ne nemožné. Jedná se o stejnou velikost, o kterou trh poklesl od května. Technický cenový cíl se tedy nachází okolo €11, což přináší bohatý potenciál. Pozici je možné zajistit pomocí stop-loss nad maximem minulého týdne.

20150729-fugr

 

Získejte kompletní analýzy s úrovněmi vstupu a výstupu 

Chcete podrobné analýzy s konkrétními úrovněmi vstupu a výstupu pro všechny výše zmíněné tituly? Celkem můžete každý týden získat investiční analýzy čtyř akcií a jednoho ETF. Požádejte zdarma a bez závazků o zaslání investičního newsletter Breakout Trader na odkazu – www.lynxbroker.cz/investicni-doporuceni/. 

 

Upozornění: Všechny úrovně vstupů i výstupů z obchodů vychází z osobních strategií autorů newsletteru a mají pouze informativní charakter. Neměly by být chápány jako specifická nákupní a prodejní doporučení, ale jako podklad pro další analýzu se zohledněním Vašich investičních možností a zkušeností. Ujistěte se, že znáte podmínky investičního newsletteru.

 

 

E-BOOK ZDARMA
Průvodce burzou a investicemi

  • – Akcie
  • – FOREX
  • – Indexy
  • – Futures
  • – Opce a další

Ke stažení ZDE

Komentáře

Přidat komentář