Lynx: Apple a Amazon blízko proražení k novým rekordům

Investiční newsletter Breakout Trader od Lynx každý týden přináší předplatitelům 5 konkrétních investičních analýz akcií a ETF. Tyto analýzy obsahují konkrétní úrovně vstupu, stop-loss i cílovou cenu. Od roku 2014 akcie Breakout Trader dosáhly zisku 51 % a v roce 2013 dokonce 45% zisku.

V tomto týdnu analytiky Lynx zaujaly akcie Apple (AAPL), Amazon (AMZN), CAT Oil (O2C), Heineken NV (HEI)  a ETF navázané na akcie zlatých těžařů Market Vectors Gold Miners ETF (GDX).

 

Třetí růstová vlna pro akcie Apple za dveřmi?

„High-tech“ giganti se stále těší velké oblibě ze strany investorů a v posledních měsících vytváří nový impuls pro růst. Hlavním důvodem jsou solidní čtvrtletní výsledky, které by mohly poskytnout únik z větší konsolidace. Již v říjnu 2014 jsme byli svědky první růstové vlny krátce po vyhlášení earnings. Druhá růstová vlna následovala po silném výsledkovém reportu v lednu a pokračovala v únoru.

Je velice pravděpodobné, že mnozí býci již nebudou čekat na vyhlášení dalších čtvrtletních výsledků a navzdory včerejšímu obchodování je ještě poměrně brzy na to, abychom posoudili, zda akcie budou pokračovat v růstovém trendu. Mohlo by se ovšem zdát, že další růstová formace s potenciálem vzestupu o $25, byla právě vykreslena.

Možný přístup je tedy dlouhá pozice s tím, že očekáváme, že akcie uzavřou nad pondělním maximem. Tato pozice je trochu více agresivní, jelikož v cestě k dalšímu růstu stojí rezistence na $130. V březnu byla tato úroveň již dvakrát otestována, ale k proražení zatím nedošlo.

20150408-aapl

 

 

Konsolidují akcie Amazon před dalším růstem?

Už je to poměrně dlouho, co jsme od Amazonu dostali nějaké pozitivní čtvrtletní výsledky. Čísla za předchozí kvartál reportované v lednu, však dávají určitou naději pro další vývoj. Viděli jsme zde docela působivý cenový gap směrem vzhůru, který byl navíc doprovázen silnou býčí aktivitou. Velmi pozitivní signál. Od března trh konsoliduje a vypadá to, že všichni čekají, až v dohledné době dojde k dalšímu proražení směrem vzhůru.

Samozřejmě nestačí trh pouze sledovat, ale je vhodné se aktivně zapojit do probíhající situace. Lokální maximum trh vytvořil na $381,77. Tato úroveň by proto mohla sloužit jako referenční bod pro případný nákupní signál. Poslední růstová vlna vynesla akcii vzhůru o $100. Je poměrně velká šance, že současná situace nahrává trhu pro další takový nárůst. Uvidíme, zda nám býci dopřejí to potěšení.

Signál k nákupu by proto mohl být pokračující růst ceny nad úroveň $382. Samozřejmě stále se před námi nachází rezistence na úrovni $390, ale v případě pokračování rally by její proražení neměl být větší problém. Je tady i riziko proražení konsolidace směrem dolů, a proto na trh umisťujeme stop-loss pod poslední lokální minimum na $365. Pokud se trh doopravdy dostane až na cílové úrovně $465, je otázkou, zda v pozicích setrvat i nadále, jelikož další čtvrtletní výsledky jsou už přede dveřmi.

20150408-amzn

 

Získejte kompletní analýzy s úrovněmi vstupu a výstupu 

Chcete podrobné analýzy s konkrétními úrovněmi vstupu a výstupu pro všechny výše zmíněné tituly? Celkem můžete každý týden získat investiční analýzy čtyř akcií a jednoho ETF. Požádejte zdarma a bez závazků o zaslání investičního newsletter Breakout Trader na odkazu –https://www.lynxbroker.cz/investicni-doporuceni/. 

 

Upozornění: Všechny úrovně vstupů i výstupů z obchodů vychází z osobních strategií autorů newsletteru a mají pouze informativní charakter. Neměly by být chápány jako specifická nákupní a prodejní doporučení, ale jako podklad pro další analýzu se zohledněním Vašich investičních možností a zkušeností. Ujistěte se, že znáte podmínky investičního newsletteru.

 

 

 

 

 

 

E-BOOK ZDARMA
Průvodce burzou a investicemi

  • – Akcie
  • – FOREX
  • – Indexy
  • – Futures
  • – Opce a další

Ke stažení ZDE

Komentáře

Přidat komentář