Lynx: Akciové příležitosti na dnešním konsolidujícím se trhu

Investiční newsletter Breakout Trader od Lynx každý týden přináší předplatitelům 5 konkrétních investičních analýz akcií a ETF.

Tyto analýzy obsahují konkrétní úrovně vstupu, stop-loss i cílovou cenu. V roce 2013 akcie Breakout Trader dosáhly zisku 45 % a v roce 2014 dosahují již 29% zisku.

V tomto týdnu analytiky Lynx zaujaly akcie First Solar (FSLR), Glu Mobile (GLUU), Nordex (NDX1), SBm Offshore (SBMO) a ETF sledující americký realitní trh US Real Estate Index (IYR).

V minulém týdnu se podařilo odhadnout průrazy akcií Netflix (NFLX), který hned během prvního dne po průrazu získal 4% zisk, a také CAT Oil (O2C), který se podíval až o 7 % našim směrem. Méně úspěšný byl bohužel Heineken (HEI), který kvůli všeobecné slabosti na evropských akciových trzích nezískal momentum po otevření a vystoupil s malou ztrátou na vhodně stanoveném úzkém stop-loss.

Další růstová vlna Glu Mobile před námi?

Výrobce počítačových her Glu Mobile (GLUU) se v posledních letech přeorientoval především na mobilní hry pro tablety a smartphony. Glu se stále daří držet krok se silnou konkurencí jako je Electronic Arts (EA) a Take-Two (TTWO). Společnost je menším hráčem na trhu, ale pohled na graf napovídá, že by se o ni mohl zajímat některý velký investor, kterému se podařilo cenu akcií během června a července vyhnat o 100 % výše. Poté přišlo vybírání zisků, ale nyní se titul konsoliduje a býci opět pomalu nabírají na síle.

Pokud by se podařilo prorazit maxima minulého týdne, akcie by mohly odstartovat krátkodobý rostoucí trend. Klíčovou roli bude samozřejmě hrát všeobecná síla amerického akciového trhu během týdne. Důležitá makroekonomická data nás čekají jak v Eurozóně (rozhodnutí o měnové politice – možnost odstartování kvantitativního uvolňování) tak v USA (počet nově vytvořených pracovních míst během září).

Okolo maxima minulého týdne na $5,54 se nabízí možnost vstupu se spekulací na uzavření letní mezery a dosažení předchozích maxim. Stop-loss by byl vhodně umístěn úzce na úroveň minima minulého týdne.

 

 

Nordex  na konci konsolidace?

Specialista na produkci větrné energie Nordex má za sebou měsíce plné turbulencí. V květnu akcie Nordex vzrostly o astronomických 70 % během pouhých několika týdnů, avšak poté přišla na trh výrazná korekce. Od srpna se akcie pohybují pouze do strany.

V současnosti se kurz nachází na horní straně trendového kanálu a věříme, že růstový trend by mohl již brzy pokračovat k předchozím maximům na €17. Pokud by se kurz vydal níže, pak je klíčové sledovat úrovně €13,20 a €12,51, které by mohly odstartovat medvědí trh.

 

Získejte další příležitosti s Breakout Trader

Chcete podrobné analýzy s konkrétními úrovněmi vstupu a výstupu pro všechny výše zmíněné tituly? Celkem můžete každý týden získat investiční analýzy čtyř akcií a jednoho ETF. Požádejte zdarma a bez závazků o zaslání investičního newsletter Breakout Trader na odkazu.

 

Upozornění: Všechny úrovně vstupů i výstupů z obchodů vychází z osobních strategií autorů newsletteru a mají pouze informativní charakter. Neměly by být chápány jako specifická nákupní a prodejní doporučení, ale jako podklad pro další analýzu se zohledněním Vašich investičních možností a zkušeností. Ujistěte se, že znáte podmínky investičního newsletteru

Komentáře
 1. DEERRICK napsal:

  V USA přesáhla v roce 2013 platba úroků z státního dluhu více než 6% rozpočtových výdajů To je relativně nízko na rozdíl od nejhorších úrovní, kdy byly úrokové sazby mnohem vyšší, ale jenom proto, že Federální výbor pro otevřený trh svou politikou nulových úrokových sazeb drasticky snížil náklady, za které americká vláda vytváří dluh. V současné době je dluhové zatížení mnohem vyšší než před finanční krizí – 80 % HDP (jde o čistý dluh podle MMF) oproti 45 % HDP před pouhými 10 lety. Takže vážně máme věřit, že FED může zvednout úroky z rozmezí 0-1 % (současné sazby za poslední tři roky) na 2-4 % během příštích dvou let, aniž by došlo k masivnímu tlaku na deficit a politiku dalšího zadlužování? Obsluha 2 % úroku v situaci, kdy je růst 2 %, znamená při deficitním rozpočtu, že si vedete hůř, než kdybyste stáli na místě.

  https://www.fxstreet.cz/zpravodajstvi-68770.html

  tak co mi k tomu napíší obhájci prosperující ameriky?Kdo umí počítat a logicky myslet,nemůže psát věty typu,že USA jsou v kondici.

 2. Pet napsal:

  bez emocí se na to podívejte – v 2011 nikdo nepřepokládal , že Německo bude mít v dohledné době vyrovnaný rozpočet a děje se něco – neděje. USA vládní dluh je přes 17 bil. USD, ale cca pouhá třetina je vlastněna zahraničím, bilance Fedu je přes 4 bil. USD – proč by měl být pro USA problém splatit v řádech deseti let 0,6 bil. dluhu ročně – tedy pokud by si již od zahraničí nepůjčovaly – což by se mohlo stát, bo energetická revoluce jim snížila dovoz pro US liquid fuel consumption od roku 2005 o 60%. Ekonomika USA má svoje komplikace, ale v 2018 budou těžit tolik ropy jako Rusko, na rozdíl od Ruska ji ovšem zhodnotí a prodají dále produkt. Modely, které byly počítány v 2011, 2012 nepočítají s tím, že v USA bude jiná struktura poptávky a spotřeby a náklady na import ropy se budou snižovat, což umožní snížit deficit obchodní bilance. Spíše bych si lámal hlavu co se stane s nástupem nového presidenta – pokud se mu podaří snížit daně a umožní repatriaci USD ze zahraničních účtů (třeba jednorázovou daní ve výši 10%)hrozí stěhování výroby zpět do USA ( nízké ceny energie, stagnující mzdové náklady). Moc bych se nedivil, kdyby tuhle kartu vytáhl Obama v posledním roce svého úřadu.

 3. Pet napsal:

  „Takže vážně máme věřit, že FED může zvednout úroky z rozmezí 0-1 % (současné sazby za poslední tři roky) na 2-4 % během příštích dvou let“ – pokud jsem zaregistroval stanovisko FEDu, tak stále tvrdí, že sazby blízko nule budou delší období – kdo vlastně tvrdí, že máte věřit něčemu, na čem se ani Fed neshodl?

 4. Oracle napsal:

  @ Pet
  Ste taký humorista, „stand up comedy“ je tak akurát pre Vás. 🙂
  FED NIKDY neukončí ZIRP, vlastne ukončí to po tom, čo svet odmietne nadobro ničím nekrytý US$.

  Čo sa týka ropy, USA z tých bridlíc nikdy nevyťaží toľko ropy aby z toho mohla vyvážať, lebo EROEI je nízky=cena je vysoká (spracovanie a ťažba vyžaduje 100 $ za barel+ 1-5 barelov vody+ piesok a toxické chemikálie+ externality vo forme poškodeného ekosystému a podzemných vôd) a aj keby začala vyvážať len na úkor domácej spotreby=je de iure krajina 3. sveta.

  Ešte niečo, nie US$ je silný, ostatné meny sú slabšie, lebo utekajú spred konfliktov do „bezpečia“ (US$ zďaleka nie je na tom tak dobre ako si to dav myslí).

 5. plukin napsal:

  Oracle: 😀 Ty mas vazne problem priznat, ze by nekdo druhy mohl mit pravdu 😀 Rika ti neco pojem jednooky kralem mezi slepymi? Bejt to mezi temi s dvema ocima, nic moc na tom neni..ale mezi slepci proste vladne. Takze ne, dolar neni silny..vubec neni silny..je to brambora slaba..jenze jaksik ostatni meny jsou jeste vetsi brambory..takze kdopak ze to potom vladne? Ano..nesilny dolar, neferove tezici ze skutecnosti ze ostatni meny/krajiny jsou na tom hure..Jak sproste! 😀 A propo dav je short dolar, protoze prece US jsou na tom desne a dolar je odsouzen k zaniku. Ci jsi snad uz zapomnel co tady roky pises? 🙂

 6. Oracle napsal:

  @ plukin A čo chcel básnik týmto nesúrodým textom povedať?
  Žeby to, že pán vsádza na US$, lebo momentálne je v porovnaní s ostatnými nekrytými menami silnejší?
  No veľa šťastia, budete to potrebovať. Žiaľ spoliehanie sa na šťastie nie je stratégia. Obzvlášť keď svet prestáva používať US$. 🙂

  Sledujete investičný dav, a nájdete bublinu. Vieme kto tu ide s davom. 😀

 7. plukin napsal:

  Oracle: Pokud tomu textu nerozumis, neboj se jej precist znova a znova. V pohode, nejde o zadny zavod, mas tolik casu kolik potrebujes..
  Je OK, ze predpokladas, ze pouzivam stejnou strategii jako ty, nicmene neni to tak. Ja stesti k uspechu nepotrebuju a moje strategie tak neni na stesti zalozena. 🙂 A propo co ty vis o obchodni strategii kdyz neobchodujes?
  To ze par statu zacina nahrazovat dolar ve vzajemnych obchodech je zatim bezpredmetne. Dle Armstronga je obchod pouze 10% toku kapitalu. Kdyby svet opravdu prestaval pouzivat $ ve vetsi mire, bylo by to videt v cene. To tam zatim videt neni a ve chvili kdy to tam uvidim tak to bez mrknuti oka zobchoduju. Takze zase, o stesti to vazne neni. Obchoduju to co vidim a ne to co si vysnim nebo vyfantaziruju.
  Bubliny byvaji dost happy a vsichni jsou presvedceni ze to tak bude naporad a uz si predstavuji jak odchazeji s tucnymi zisky az se cena pekne rozebehne..naposledy si vybavuju zlato/stribro. V cem ze aktualne vidis bublinu? Ja totiz aktualne bublinu nevidim nikde, zlato/stribro nee, u akcii se mluvi o nutnosti korekce ci o cekani na korekci..to o bubline nesvedci a $ je spise odsuzovanej. Mozna tak bondy, ale to jde zatim mimo me.

 8. Oracle napsal:

  @ plukin
  Síce neobchodujem, ale to neznamená, že nemám stratégiu. 🙂
  Je to ale zásadne odlišná, ja bežím na dlhé trate asi tak ako Buffett, kým Vy hľadáte poslednú novinku, z ktorej vykľuje nakoniec nejaká bublina.
  Čo sa týka US$ a Amstronga, ten nevidí od samého stromu les. To, že nedáva veľký význam krajinám, ktoré dávajú cca 50% svetovej populácie a 30% svetového obchodu je smrteľná chyba. Prečo? Pretože EMU už obchoduje s Čínou cez swapy t.j. 16 štátov,prakticky celá BRICS a ešte bude aj Británia, Kanada, Austrália, Švajčiarsko a Africké štáty s tými ktoré som nemenoval je to cca 50 štátov. A keď Saudi povedia, že berú aj niečo iné ako US$ (a k tomu majú viac než 1 dôvod: https://www.youtube.com/watch?v=RVoMSJ4sry8 )
  tak zbohom US$, lebo nikto nebude chcieť US$ nastane jejho drastické vylúčenie z obchodov. A toto je ten „rýchly“ scenár a pomalý scenár je to postupné nahradzovanie, čo urýchľujú Západné sankcie: https://www.globalresearch.ca/how-economic-sanctions-are-promoting-bilateral-trade-and-finance-outside-the-realm-of-the-us-dollar/5403544

  Zlato je podhodnotený v porovnaní s dlhmi federálnej US vlády (86% korelácia je dobrý dôvod na nákup): https://www.sovereignman.com/wp-content/uploads/2014/10/chart1.png
  Mimochodom, odkiaľ bol krytý rozdiel medzi produkciou a spotrebou striebra? https://www.silverinstitute.org/site/supply-demand/
  – A rekordný dlh je tiež dobrý dôvod prečo nenakupovať US$, pretože začnú znova monetarizovať dlh cca po mesiaci a budú tvrdiť, že je to jednorázová akcia a znova ju zopakujú.
  Mimochodom dolárový index znova klesá resp. pri zatváraní US búrz klesalo.
  Dodávam, derivátov je cca 10 násobok než súčasné HDP celého sveta (a oveľa viac než zlata): https://dzswc0o8s13dx.cloudfront.net/goldcore_bloomberg_chart1_01-10-14.png
  Takže, keď sa toto narovná, tak cena zlata vyletí. A bublina je práve vo finančnom sektore, bolo natlačené obrovské množstvo meny, ktoré na západe hľadajú miesto a keďže chceli okamžitú a veľkú návratnosť tak nakúpilo sa obrovské množstvo akcií, dlhopisov (aj gréckych) a ostatných toxických aktív. (Na východe to ide do sanovania firiem.)
  Čo robia teraz extrémne bohatý a Rusi/Číňania?
  Nakupujú zlato, striebro, nehnuteľnosti atď lebo vedia to, čo Vy zapierate, krach západného finančného systému prichádza.
  Preto teraz robím to čo boháči, nakupujem drahé kovy a čakám kým sa to narovná (toto je moja stratégia).

 9. plukin napsal:

  Oracle: zvlastni, porad argumentujes obchodem, ale dle Armstronga je to pouze 10% procent toku kapitalu..takze i kdyby CELY obchod probihal v cemkoliv jinem nez v dolaru..tak porad bude dolar kralem mezi menami (v nejblizsich par mesicich) a bude pritahovat kapital z celeho sveta. Ale je dobre, ze mas strategii. 🙂

Přidat komentář