Londýnský fixing stříbra u konce

stribrne_cihly

Podle včerejších informací nebude nejspíše od 14. srpna fungovat londýnský fix stříbra. Firma, která organizovala londýnský fix ceny stříbra, oznámila, že od zmíněného data ho přestává administrovat. Firmy účastnící se na něm potvrdily, že fixing bude do té doby fungovat jak dosud. Zároveň se bude hledat další způsob stanovení jeho ceny.

Mimochodem, účast na fixingu přestávala být pro banky zajímavá. Deutsche Bank, která nedávno oznámila, že opouští fixing zlata i stříbra, nemohla pro tato sedadla najít nového zájemce. Ve světle posledního vývoje nakonec vydrží až do srpna.

Bude se hledat podobný systém, nebo zcela jiný? Těžko říci. Záleží na účastnících, může se postavit nový systém na zelené louce.

Osobně jsem zvědav na komentáře, kterých se k této události nejspíše objeví slušné množství.

Můžeme být svědky zvýšené volatility ceny stříbra.

 

 

Výroční analýza pro rok 2014

 

Výběr článků určených předplatitelům

 

Výběr článků věnovaných finančnímu systému jako celku:

Tagy:
Komentáře
 1. Oracle napsal:

  Koniec dobrých nákupov. 🙁

 2. DEERRICK napsal:

  jsem včera kouknul na ropu a usoudil jsem,že je moc vysoko.Tak jsem vypsal 10 call opcí se strikem 102,50 a 5 call opcí se strikem 103.vzal jsem premii 10 x 0,27 a 5 x 0,22,celkem 3800 USD.Na jeden den slušný balík.Dnes opce končí a premie je celá v kapse.A všechny barevné USD papírky vyměním za Kč.Usilovně pracuji na potopení USD.

  Light Sweet Crude Oil – jun 2014 102,50 15-5-2014 Krátká pozice Call 10 0,27 0,02 -200 2 351 USD 2 351 92,59

  Light Sweet Crude Oil – jun 2014 103,00 15-5-2014 Krátká pozice Call 5 0,22 0,02 -100 925 USD 925 90,91 a mám taky od včerejška 5 short put opcí na plyn.Tam mám jen 1475 USD plus.

  Henry Hub Natural Gas – jun 2014 4,250 27-5-2014 Krátká pozice Put 5 0,045 0,014 -700 1 475 USD 1 475 68,89

  no nic,to jen pro inspiraci.Tady nikdo nepíše,jak kdo obchoduje a s čím.

 3. Oracle napsal:

  @ DEERRICK:
  Ja neobchodujem, ja investujem, do striebra, do zlata a do vedomostí. 😉

 4. DEERRICK napsal:

  nene,investice do zlata a stříbra je jen ochrana kapitálu.Skutečné investice jsou ty,které nesou nějaké přírůstky,např. nemovitosti nájem,akcie dividendy,půda úrodu,kdežto u zlata budeš mít za rok stále jen to samé množství.To je ten rozdíl.Když bude hlad,za zlato ti možná prodá někdo jedno vajíčko.To je jeho ohromná nevýhoda.Co je lepší?Mít nemovitost,která ti nese nájem 10.000,- Kč,a každý měsíc koupit zlato za 10.000,- Kč,nebo hned koupit zlato?bych bral všemi deseti tu nemovitost,a na konci roku se poměříme,kdo má více zlata.Jak napsal ten američan ty knihy bohatý a chudý táta atd.,si nevzpomenu jeho jméno,on chce mít teď hodně zlata,ale ne proto,že by chtěl mít i nadále zlato,ale fiat měny krachnou,koupí za zlato hodně nemovitostí.A to mi u té tvé investice do zlata a stříbra chybí jako další část myšlenky.´mne zajímá zlato jen do té míry,že mne chrání kapitál a pak,že ho pak v budoucnu prodám a koupím něco,co se množí.A zlato se nemnoží,proto to u mne není investice,ale jen prostředek na ochranu nějaké části mého kapitálu.

  podívej,jsem investoval určitý kapitál do myšlenky short call opcí na ropu a teď můžu koupit zlato.To zlato mi zaplatily americké banky.To ten američan píše dobře,že když jsi chytrý,investuješ cizí peníze,buď si půjčíš na nákup nějakého aktiva,které ti nese nějaký zisk a pak z něk splácíš půjčku,nebo použiješ cizí peníze.Já vzal cizí peníze a zlato můžu tak mít zadarmo,čili zlato koupím za cizí peníze.Hloupost je půjčit si peníze na nákup zlata.1 kg zlata bude za rok kilem zlata,ale to zlato může mít na konci roku jinou hodnotu.Může být i v minusu.

  Já asi přemýšlím jinak.No nic.

 5. Oracle napsal:

  @ DEERRICK
  Dovoľte aby som nesúhlasil, oveľa širšou definíciou investície je dať zdroje do veci, ktorá v budúcnosti môže priniesť výhodu (risk padnutia na hubu je tu vždy), aby som dal príklad na vrcholu Weimarskej hyperinflácie v centre Berlína ak si dobre pamätám za 5 g ste mohli kúpiť 1 blok domu.
  Otázka znie, bolo to sporenie v zlate toho Nemca investícia, alebo nie?

 6. Libri napsal:

  ještě bych k tomu zlatu dodal že nákup zlata je přesně jak píše derrick ochrana kapitálu, místo termínu investice do zlata bych spíše použil termín spekulace na růst ceny zlata.
  považuji za vhodné alokovat do zlata tak 5-10% investičního kapitálu. pokud dojde k nějakému hodně divokému vývoji, pak i tato malá část portfolia dokáže pokrýt ztráty z ostatních aktiv. pokud ne, neblokuje nám zbytečně mnoho prostředků na opravdové investice. časové hledisko na dělení investic od spekulací je podle mne zavádějící – není důležité jak dlouho podklad držíme, důležité je, zda jde o aktivum či o pasivum.
  spořit inflační peníze je samozřejmě nesmysl, ale jako směnný prostředek jsou zatím obtížně nahraditelné, jen je nutno počítat s tím že se „kazí“ – ztrácí hodnotu.
  zlato jako uchovatel hodnoty má tu nespornou výhodu, že kdykoli dříve došlo k ředění zlatých micí či znehodnocování měny, komodity (zejména potraviny) v čistém zlatě stály pořád plus mínus stejně. kdo si zakope truhlu dolarů, za pár (nebo mnoho) let si nimi může zatopit, kdo zakope cihlu zlata, vždy se za ni nají, oblékne i ubytuje.
  Jo a ten spisovatel se jmenuje Kiyosaki.

 7. DEERRICK napsal:

  březnu činil příliv kapitálu do dlouhodobých cenných papírů USA pouze 4,0 miliardy dolarů, ve srovnání s $90,3 mld. v únoru a byl nejnižší od prosince, uvedlo americké ministerstvo financí. Soukromí investoři realizovali nákupy za $2,9 miliard, zahraniční vládní instituce za $6,4 miliard a američtí rezidenti prodej za $5,3 miliard. Ostatní akvizice činily -$9,3 mld. a čisté nákupy dlouhodobých cenných papírů po úpravě -$5,3 mld. Příliv kapitálu do krátkodobých cenných papírů dosáhl -$3,0 miliard., závazky bank vůči zahraničním rezidentům činily -$117,8 mld. a celkový čistý příliv kapitálu do USA v březnu zaznamenal -$126,1 miliard, ve srovnání s $175,9 miliard v únoru. Největšími zahraničními držiteli amerických státních dluhopisů jsou Čína a Japonsko. Čína v březnu prodala americké státní dluhopisy za $0,8 mld. a snížila celkový objem na 1272,1 miliard dolarů, Japonsko prodalo cenné papíry za $10,6 miliard a snížilo celkový objem na $1200,2 miliard, Belgie se stala třetí největší věřitel USA, v březnu dosáhly nákupy dluhopisů $40,2 mld. a celkový objem vzrostl na $381,4 mld. Svět držel dluhová aktiva Spojených Států v nové rekordní výši 5949,4 miliard dolarů.

  nějak asii dluhopisy nechutnají,ale Belgie má slušný apetit.

 8. xmart napsal:

  @DEERRICK to je věc názoru. Jeden z poradců pana Kiyosakiho Mike Maloney (mimochodem tvůrce velmi zajímavého seriálu Skrytá tajemství peněz -hiddensecretsofmoney.com/) naopak dnes nakupuje právě zlato a hlavně stříbro, aby je později vyměnil za více nemovitostí, než kdyby nakupoval nemovitosti přímo dnes.
  Jinak děkuji za zajímavá data o přílivu kapitálu do USA. Ještě přidám zajímavý článek ohledně Belgie a jejich nákupu dluhopisů USA https://www.paulcraigroberts.org/2014/05/12/fed-great-deceiver-paul-craig-roberts/

 9. Petr Gejdos napsal:

  To s tou Belgií je jasný důkaz naprosto jasné „machinace“. Já se vůbec divím, že to někdo bere na jedné straně vážně jako něco seriozního a na druhé straně tak lehce, jako by to neznamenalo ve skutečnosti jasnou indicii PROBÍHAJÍCÍHO kolapsu !
  NEVÍM, CO BY KDO JEŠTĚ CHTĚL VIDĚT, ABY POCHOPIL.
  Vy, co se tady smějete panu oracle, máte fakt již jen necelých 14 dní a budete to vše již vědět, že to je a zároveň není žádná sranda. Ty ukazatele jsou totiž jasné. Žel Bohu, zatím jen pro někoho, jak tak koukám.
  Mimochodem – do konce května to budeme vědět, jak to vše bude. Netřeba si dělat srandičky, totiž to je skutečně konec nějakých srandiček. Jen připomenu některým vtipálkům – podívejte se na to, co jsem před dvěma měsící tvrdil… ony každého vtípky o ufounech přejdou.

 10. VoDo napsal:

  xmart: Maloney je prodejce kovů, on doporučuje nakupovat neustále, když bylo zlato kolem $1,800 tak na jejich YouTube kanále bylo každý den video jak je zlato vynikající investice, když pak začlo padat tak dělali reporty o tom jak to je normální a už zítra to půjde nahoru a pak na tři a více tisíc, když to žuchlo na $1,300 tak už o nich nebylo pár měsíců slyšet. Jsou to hnusní kapitalisti co manipulují s informacema za účelem vlastního obohacení. Stejná pilanička jako zdejší tragédi se zaručenýma informacema o pádu všeho zítra nebo pozítří protože to psali na těch internetech. Rozdíl je jen ten že místní mudrcové nebyli dál než u souseda na jabkách.

 11. VoDo napsal:

  Oracle, PG a další tragédi, tady by se vám mohlo líbit a možná tam ocení vaše vědomosti https://rozpad.cz/forum/index.php

 12. havran napsal:

  to PG:Ja si prave presne pamatuju co jste psal a uz opravdu jen 14 dni a New York bude v plamenech a mimozemstani tu budou vsude.Se docela tesim.:)

 13. VoDo napsal:

  Havran: a budou mluvit rusky.

 14. xmart napsal:

  @Vodo: Řekněte mi jak, má investor předvídat takovou manipulace, která pak srazila cenu až na 1179 dolarů za unci, nemáte-li insider informace? A to, že je cena manipulovaná je snad každému na tomto fǒru naprosto jasné. A jestli ne zopakujte si článek
  https://proinvestory.cz/martin-jonasek-je-cena-drahych-kovu-manipulovana-nebo-je-to-jen-taktika-prodejcu-drahych-kovu

 15. VoDo napsal:

  Otázka na profíka Malonyho a jeho tým lidí, já to vidím takto. Když něco roste 11 let pravděpodobný že to růst přestane.

 16. Oracle napsal:

  @ VoDo
  To isté platí o 5 ročnom neprerušenom raste, čo je na akciových a dlhopisových burzách. 😉

 17. Martin Kopacek napsal:

  DEERICK: Tak to je krásná práce! Ropu jsem nikdy nejel, pro mne dost divoký a drahý trh (na futkách). Jaký máte margin při výpisu OTM callky, jak jste popsal? Zisk je parádní, ale vždy mne zajímá potřebný margin. A kdy byste bral SL?
  Já obchdouju opce, píšu o tom na svém blogu http://www.martinkopacek.cz

 18. VoDo napsal:

  Oracle: to je jako omluva za Malonyho? Kterej doporucuje kupovat celou cestu dolu a ted prodava misto v trezorech s tim ze banky jsou fuj a jen u nej je to v bezpeci?

 19. Oracle napsal:

  @ VoDo
  Nie, nie je to ospravedlňovanie. Je to malá pripomienka toho, že býčí trh na Amerických dlhopisoch a na akciových burzách pokračuje už 5 rokov, zhodou okolností tak dlho, ako sa robí QE. 🙂

 20. xmart napsal:

  @VoDo je pravda že po téměř parabolickém růstu na 1900 dolarů za unci se dala korekce předpokládat. A ona také nastala, ale změnilo se i něco jiného. Cena zlata již byla manipulována mimimálně 10 let zpět – viz data z http://www.GATA.org, ale do té doby byl spíše zpomalován růst ceny. Po dosažení hodnoty 1900 dolarů však buillon banky začali panikařit – meta 2000 byla velmi blízko a přitvrdili v manipulaci skrze prodej velkého množství naked short futures. Do té doby bylo potlačováníé ceny docela skryté.
  Dnes je však i začátečníkům v obchodování úplně jasné, že cena drahých kovů je uměle potlačována aneb tuny papírového zlata jsou prodány v průběhu několika minut.

 21. VoDo napsal:

  Potlačována je i cena jednotlivých akcíi, nevim o co se pořád snažíte, zlata je přebytek když se kvůli jednomu gramu rozemele tuna skály a spotřebuje energie která by vystačila pro vesnici. Zlato je prostě v trendu dolu a zlatí maniaci ho pořád doporučují a sami vám to prodávají, je to normální obchod kdy oni potřebují přesvědčit lidi o tom jak je všechno fuj a jenom zlato vás zachrání. REKLAMA A MANIPULACE s informacema.

 22. Oracle napsal:

  @ VoDo
  Vaša nenávisť voči zlatu asi dosiahla maximum. Čo je vo veci?
  Vypredajú aj papierové zlato v priebehu minút a rozomelú prakticky celé hory len aby získali to zlato (a striebro), a tvrdíte celou svojou vážnosťou, že zlata je dostatok a celé je to mediálna manipulácia (každý investičný poradca z MSM tvrdí to čo Vy). To sa nazýva logickým kotrmelcom alebo hlúposťou.

 23. lulinak napsal:

  jojo vsichni co uz mnoho a mnoho let zaslozuene vydelavaji na tomto krasnem bezprecedentnim trhu jsou hlupaci, a vsichni co pasivne sedi v rohu a cekaji s plnou trhlou zlata na strasnej kolaps jsou borci, bez komentare, tak sed dal….

 24. VoDo napsal:

  Oracle: na trhu neni nenavist ani laska. Trend is your friend.

 25. plukin napsal:

  On Maloney a dalsi muzou klidne doporucovat kupovat zlato porad, pokud ma velky ucet a uz od zacatku mel horizont treba 20-30 let, pak nemusi mit problem. Jsou-li lide kteri mysli opravdu v dlouhodobe a nic mensiho proste nehodlaji resit. Nicmene vsichni kdo je nasleduji by si meli uvedomit svuj horizont a sve moznosti.
  – A kdo si mysli ze tim, ze do zlata (ci cehokoliv jineho) investuje, zlato vlastne neobchoduje a je tak ochranen pred spatnou uvahou a tudiz ztratou.. Hmm, ze by ony existovaly zarucene obchody na svete? Nejde ani tak o to, jestli se to zlato dostane do zisku pro toho kdo zacal „investovat“ pozdeji..jde o to KDY. Co kdyz to bude trvat 5 let? 10 let? Co kdyz to bude trvat 15 a vice let? Bude pak ten zisk stat za to? Aby se toho totiz clovek vubec dozil ze je konecne neco v zisku. 🙂
  – A manipulaci snad v komentarich komentuju naposled-vydelava-li vam tenhle pohled, super.
  Ok, predpokladejme, ze zlato manipulovano JE. Ok, pro me za me, schopny trader na tom vydela stejne, takze manipulaci vubec neresi a profituje nahoru/dolu.
  Ale tem co manipulace vadi..PROC se snazit investovat long only do trh ktery je manipulovany??? Doufaje, ze manipulace skonci? Hmm, dobre, ale KDY? Aby se toho dotycny vubec dozil. Fnukani nad manipulaci kovu mi prinde to same jako fnukani nad manipuci pink sheet, ale stejne tam ten trader bude nakupovat a nakupovat a neda si rict. Nuz, kdyz tenhle pristup nekomu vyhovuje tj vydelava. Jeho vec. Me to smysl nedava. 🙂

 26. DEERRICK napsal:

  chlapi,zlato je zcela určitě manipulovaný.Ale pokud víte jak na něj,tak je vám to fuk. V pátek ráno kolem 4 hodiny našeho času ráno jsem kouknul na S&P500.A protože to padlo,vypsal jsem týdenní opce na S&P500.Vypsal jsem 5 kontraktů,10 bodů za každý /50 USD za bod/,expirace 23.5.2013,strike 1860.Už v pátek večer jsem byl v plusu a dnes mám 1766 USD plus.

  E-Mini S&P 500 Weekly (4) – maj 2014 1.860,00 23-5-2014 Krátká pozice Put 5 10,00 2,55 -637 1 791 USD 1 791 74,50

  mám třeba ještě pšenici.5 kontraktů.Zisk 2170 USD.expirace v pátek.už jen čekám na konec.

  Wheat – jun 2014 765,00 23-5-2014 Krátká pozice Call 5 9,250 0,250 -62 2 170 USD 2 170 97,30

  držím soju.Dnes být u platformy,tak se dalo hezky vydělat.Soja níž nepůjde.Odraz od 1456 hezky rychle nahoru.Mít tam pokyn na výpis opce,tak máte dnes hezkých pár tisíc USD.

  Soybeans – jul 2014 1.430,00 20-6-2014 Krátká pozice Put 5 12,125 12,250 -3 062 -111 USD -111 -1,03

  ropa:margin 3300 USD za kontrakt,opce asi tak,jel jsem to bez stop lossu,neb jsem si to hlídal a věřil jsem obchodu.

  ale tady nikdo asi moc neobchoduje.Tady se dělá teorie a konspirace,ale alespoň mám o čem přemýšlet,někdy je burza nuda.A zvláště teď,volatilita na měnách úplně dole a to je špatné pro mé výpisy opcí naměny.A tak jedu indexy,komodity a sem tam měny.A koukám na opce na akcie.To se mi líbí,nic nevlastnit,ale brát cizí peníze.přesně jak psal Kiosaky v knize bohatý a chudý táta.A on má totiž pravdu,pokud ho někdo pochopí,tak to fakt funguje.

 27. jorem napsal:

  @deerick vedeli by ste poradit/odporucit nastroje/burzy/info kde obchodujete? pre zaciatocnika…

 28. Oracle napsal:

  @ VoDo
  Vy to zlato nenávidíte, pretože neberiete do úvahy, že Čína kupuje zlato na stojato na ležato stovky ton mesačne (možno tisícky) na volnom trhu pričom oficiálne jeho pohľadávka prevyšuje 1,5 násobok celosvetovej produkcie a politická situácia je dosť nestabilná a cenou zlata, akosi nehne.
  Prosím Vás toto nie je trend, je to podvod a Vy ste nasadli podvodníkom na lep. Po ďalšom uvážení, trend je riadna štetka, pretože bez zjavných dôvodov pre tradera ako ste Vy, ktorý nesleduje situáciu svoje smerovanie môže kedykoľvek zmeniť. Na druhú stranu, keď prídete o všetko, nebude to môj problém. 🙂

 29. Oracle napsal:

  Ešte niečo Čína a Vietnam sa chystá na vojnu. Toľko o Vašich trendoch VoDo. 🙂

 30. DEERRICK napsal:

  Pro pana Kopáčka:

  Dow Jones index:

  mini Dow Jones ($5) maj2014 16550,000 C 16-5-2014 Sold Call 1 N/A Exchange 05-5-2014 68,00 16 550,00 340,00 6 546,15 – zisk už expirovala jako bezcenná

  E-mini Dow Jones ($5) maj2014 16200,000 P 16-5-2014 Sold Put 1 N/A Exchange 06-5-2014 70,00 16 200,00 350,00 6 713,49 – zisk už expirovala jako bezcenná

  mini Dow Jones ($5) maj2014 16600,000 C 16-5-2014 Sold Call 1 N/A Exchange 08-5-2014 51,00 16 600,00 255,00 4 876,66 – zisk už expirovala jako bezcenná

  zisk 68 + 70 + 51 bodů

  měl jsem pojistku na krytí jedné call opce,když index byl přes 16550.

  Index před expirací padl,zůstal mi podklad ve formě futures,resp. jsem si ho úmyslně nechal. A ten podklad jsem využil na nové výpisy dvou opcí.Takže teď můj stav vypadá takto:

  E-mini Dow ($5) – Jun 2014 20-6-2014 Dlouhá pozice 1 16 520 16 463 -307 USD -6 186 – ztráta 57 bodů,když bych to teď teoreticky uzavřel.

  ale mám 2 short call opce – dostal jsem 152 bodů a 132 bodů,striky 1550,1600,čili mne strik 1550 moc nezajímá,budu řešit až ten 1600.Ale čas běží a index se může plácat na místě.Problém s případným propadem budu řešit až následovně.Dvě současné opce mi kryjí celkém 284 bodů do minusu.

  E-mini Dow Jones ($5) – jun 2014 16.550 20-6-2014 Krátká pozice Call 1 152,00 156,00 -780 -34 USD -850 -2,63

  E-mini Dow Jones ($5) – jun 2014 16.600 20-6-2014 Krátká pozice Call 1 132,00 130,00 -650 -4 USD -222 1,52

  no a tak nějak se v těch opcích vrtám.

  Ale ještě jednu věc dodávám,jsou opce,kde jsou super zisky s velmi malým rizikem.Podkladové aktivum se v podstatě nehýbe,když se hne,je to fakt síla,ale pokud je málo času do expirace,na konci se vždy sklízí plná premie.Narazil jsem na to úplně náhodou,neb jsem se tomu podkladovému aktivu vyhýbal a měl jsem před ním respekt.Kdo to vykoumá,tak má opravdu přísun peněz z premií.

  No nic,tak zatím.Jdu zkoumat stránky pana Kopáčka.

 31. plukin napsal:

  DEERRICK: „Problém s případným propadem budu řešit až následovně“ – hmm, aby te to pak nezastihlo tzv s gatama dole kdyby to nahodou bylo neco extremniho, muze se to ukazat jako prilis velka vyzva a vis jak to pak konci? Mark Douglas o tom dobre pise v „Trading in the Zone“, kdo dopredu neakceptuje risk, veri ze vydela. A sam vysvetluje, ze jenom ti nejlepsi (~10%) doopravdy akceptuji risk, zbytek si to jenom namlouva a pak jsou prekvapeni jak je trh zaskocil a jaktoze byli najednou „slepi/hlusi“.
  – btw o ktery trh jde co se „prakticky nehybe“? Koukl bych se na nej.

  „Trading in the Zone“ doporucuju vsem co to mysli vazne, je to knizka ktera se da cist opakovane a obchodnik si tam vzdycky nande neco ceho si drive nevsiml. A je uplne jedno jestli si hrajete na dlouhodobe investory. Tak jako tak spekulujete ze casem zrealizujete zisk, takze se prakticky nelisite od skalpera ktery sleduje tick grafy! 😉

 32. DEERRICK: Fakt pěkná práce. Nicméně držet long futku, kolik na tom máte margin overnight? Já to netuším, jedu přes IB opce na ETFka, kde jsou marginy pochopitelně relativně nízké (cca 30 z hodnoty plného ETF kontraktu, tj. z 100xhodnota share).
  Aktuální nízká volatilita mi nedává smysl vstupovat do výpisů, vysoké riziko versus malé prémium.
  Ten zisk mne zajímá právě vůči marginu, protože od toho se odvíjí můj moneymanagement. A samozřejmě mne vždy zajímá SL. Overnigt gapy jsem zažil v 2008 a 2011, pro nezajištěné to byl dost mazec.

Přidat komentář