Korekce na trhu zlata

Autor článku: 12. 6. 2011

Zlato roste již témě rok prakticky bez větší korekce. To není normální stav. Vždyť za posledních 10 let býčího trhu prodělalo zlato 18 korekcí větších než 5%.  Největší letošní korekce je na úrovni 4%, největší korekce za posledních 12 měsíců pak 6%.

Důvodem je zřejmě makroekonomická situace pohánějící investory využívat sebemenší korekce k nákupům. I v býčím trhu v 70. letech minulého století byly významné korekce, i v jeho závěrečné fázi.  Názorně je to vidět na grafu od Caseyho – ten získáte kliknutím sem

Významné korekce byly téměř 4 do roka, jejich průměr činil více než 10%. Byly i krátké, polovina z nich trvala méně než 2 týdny, žádná nebyla delší než měsíc. Bude zajímavé sledovat, jak se scénář korekcí bude či nebude shodovat.

Do bubliny má stávajíc trh zlata ještě daleko, a tak lze využívat korekce k investicím. Historie může sloužit jako vodítko, že je třeba reagovat rychle, jinak příležitost uteče. Samozřejmě, objeví se časem další korekce, ale ta může (ale taky nemusí) přijít na vyšších hodnotách. V porovnání s technologickou bublinou se pohybujeme kolem let 1996-1997.

Štítky:

Komentáře

 • VoDo napsal:

  Spousta junioru bude ve sleve, jen doufam ze Casejove to videj spravne a juniori budou dalsi mega bublina a tudiz to ce dneska koupis za dolar bude za dva roky k mani za dvacet a my budem mega bohaci :-)

 • plukin napsal:

  S doufanim bych si na burze dvakrat nehral, ma tendenci to nefungovat. :) Firmy jedine hodne selektivne ala GORO, SLW, ale stejne bych nejradeji hral ciste zlato pres futka akorat, protoze nikdy nevis jak to v te ktere firme dopytlikoujou. Akorat ty futka jsou pri dlouhodobe hrani pro vetsi hochy nez zatim su. :/

 • VoDo napsal:

  Kdyz bude megabublina na zlate tak jak predpovidaj uz deset let tak poroste vsechno co bude mit v nazvu gold, jako pri dotcom bubline.

 • Megabublina bude vypadat nějak takhle: https://proinvestory.cz/jak-se-pozna-zlata-manie

 • VoDo napsal:

  A az se to otoci tak obchodnici s kovana budou mit na dverich "pro nemoc zavreno"

 • něco takového :-)

Napsat komentář