Komu zvoní hrana

Dost možná podílovým fondům.

Minulý týden došlo na trhu podílových fondů k události, která rozhodně stojí za zaznamenání. Společnost Pimco – jeden z nejúspěšnějších správů aktiv – správce největšího podílového fondu na světě, uvedla na trh ETF se strategií identickou, jako má tento největší fond spravovaný Billem Grossem.

Co může být důvodem takového chování? Proč nechce zvětšit fond a místo toho raději nabídne investorům analogické ETF. Jaký prospěch z toho může Pimco mít?

Zatím firmy neemitovaly ETF jako náhradu svých vlastních fondů. Podle všeho chce nalákat nové potenciální klienty. Pokud se ETF osvědčí i zde, může to být definitivní hřebíček do rakve podílových fondů.

 

 

Hledáme nejlepší články čtenářů:


10 dosud nejčtenějších článků na serveru:

Komentáře
 1. velkamedvedice napsal:

  osobně si myslím,že podílové fondy dnes kupuje jen ten,komu jsou cizí opend end tracker certifikáty,či ETF,ETN.ETF a ETN,donedávna téměř jen dolarvá záležitost je dnes běžně dostupná i v euru.A tyto typy papírů mají nesrovnatelně menší nnáklady v celých procentch,což se v čase nabaluje jako cibule.Podílové fondy jsou tedy přežitkem pro pasivní investory,kteří jen díky své neobeznámenosti žíví pár krků na víc.

 2. Vojta napsal:

  Prodejnost těchto produktů nesouvisí příliš s jejich rentabilitou pro uživatele => podílové fondy tu budou ještě dlouho. Nanejvýše se maximálně jejich prodej omezí. Ale i to bych si nebyl jistý, že hlavním důvodem bude existence výhodnější formy investice za pomocí ETF.

 3. Kolda napsal:

  2BFB: Co je to „ETN.ETF“?

 4. velkamedvedice napsal:

  ETF,https://www.etfs.cz/oetf.php ,ETN vypadají na první pohled konstrukčně obdobně z jedním zásadním rozdílem,jsou to banovní dluhopisy,takže držitel na rozdíl od ETF nese tržní riziko emitenta.

 5. Kolda napsal:

  Ok, vím, co je ETN. Ptal jsem se na „ETN.ETF“
  Teprve teď mi došlo, že ta tečka je konec věty (chybí tam mezera za tečkou). Myslel jsem, že to celé je jeden výraz, který označuje nějaký ETF, který se zkládá z ETN.

 6. velkamedvedice napsal:

  To je konec jedné věty,tečka a začátek druhé věty…..certifikáty,či ETF,ETN /zde je Tvá ./Další věta ETF a ETN,donedávna téměř…. Jistě,mohl jsem to napsat přehledněji.Stačí to tak???

 7. plukin napsal:

  taky jsem si rikal ze ETN.ETF neznam 🙂

Přidat komentář