Komu je určena valná hromada Berkshire Hathaway?

Valná hromada společnosti Berkshire Hathaway je snad nejnavštěvovanější valnou hromadou společnosti na světě. Proč? Protože se na ní sjíždějí drobní investoři a chtějí si osobně vyslechnout Warrena Buffetta, který bezpochyby patří mezi neúspěšnější investory historie.

Letos se splnilo přání množství z nich a letošní valná hromada, která se bude konat za necelé dva měsíce – 30. dubna, bude streamována online.

Fajn.

Neslibují si od ní však drobní investoři příliš? Čím více čtu jeho výroční dopisy akcionářům, tím více se domnívám, že ano. Protože valná hromada je primárně určena velkým investorům, hlavně profesionálním správcům peněz. To jsou cíloví účastníci projevů na valné hromadě.

Pokud je ale drobným investorům něco určeno, měli by si to zapsat za uši, o tom není pochyb. Pokud budou drobní investoři schopni dodržovat jeho rady a doporučení jenom lépe pro ně. Ale například s Enterprise Value pracuje málokdo.

Pro drobné investory není ideální napodobovat jeho dnešní strategii. Pro drobné investory je nejlepší používat Buffettovu strategii z 50. a 60 let minulého století, kdy dosáhl největších procentuálních výnosů. Tehdy W. Buffett investoval takříkajíc „podle čistého Grahama“ – kupoval hluboce podhodnocené akcie. Dnes, vzhledem k velikosti společnosti, je Buffett omezen minimální velikostí společnosti, akcie které má smysl nakupovat.

Drobní investoři, když podniknou důkladnou fundamentální analýzu, mají možnost vybudovat velmi zajímaví koncentrované portfolio těch nejlepších akcií.

 

Jak na tu analýzu se můžete dozvědět zde:

 

Ziskové-akcie-Basic_800-213x284

Online kurz Ziskové akcie Basic
Naučte se investovat do ziskových akcií!

Komentáře

Přidat komentář