Kde bude mít zlato dno a jak analyzovat jeho potenciální vývoj?

Autor článku: 18. 8. 2015

Pokud máte nakoupené fyzické zlato nebo jen držíte intradenní pozici přímo na trhu, je dobré se zamyslet nad otázkou, kam až zlato může spadnout a kde jsou důležité hladiny. Pojďme se podívat, kde je nyní cena zlata a kam až může zamířit a určit si nejdůležitější supporty a rezistence. Použijeme několik nástrojů technické analýzy a zamyslíme se nad vývojem zlata i z ekonomického pohledu.

Prvním náhledem na trh je low jednotlivých roků, které zlato úspěšně láme. Vidíme, že zlato prorazilo low roku 2014 a směřuje k low roku 2010 – 1040 USD/oz. Jedná se o jednoduché nejdůležitější supporty a rezistence:

adm_gold1

Dalším dlouhodobějším pohledem na trh je fibonacci retracement z ročního (2014, červený) a měsíčního (červenec, oranžový) pohledu. Určuje blíže, kde může nastat korekce a pokračování v trendu. Na zlatě vidíme, že nejdůležitější rezistence se nachází okolo hodnoty 1133 USD/oz, kde máme low roku 2014 a navíc 61,8% fibo z července. Po korekci na zlatě k této hladině hledáme prodejní příležitosti. Z opačné strany máme hodnotu 118% fiba z ročního pohledu, kde vidíme support, kam směřujeme naše targety pro prodejní pozice.

adm_gold2

Nyní je cena zlata 1116 USD/oz a v současné době vidíme korekci směrem nahoru v downtrendu. Korekce má rezistenci na 1129 USD/oz . Použijeme Price Action analýzu na gapy a swingy pro identifikaci nejdůležitějších hladin na D1 a H4:

adm_gold3

Z krátkodobého pohledu tedy vidíme důležitou hladinu 1129, kde máme nezaplněný gap a navíc je zde silná rezistence z fibonacci analýzy a ještě low roku 2014. To nám nahrává na 2 scénáře: sledování vhodných vstupů na short u této hladiny a tím pádem návrat zlata do downtrendu. Svíčkové formace (pinbary) jsou ideálním pomocníkem pro zachycení nálady na trhu pro vstup do shortu. Pokud bude tato hladina prolomena, otevírá se cesta nahoru až na 1166 USD/oz.

Důležitá zpráva pro zlato je vyhlášení úrokových sazeb v září 2015, kdy FED slibuje při příznivých ekonomických ukazatelích navýšení úrokové sazby. To by znamenalo posílení dolaru a oslabení zlata. Tato zpráva by mohla dostat zlato technicky na 1064 nebo až na 1043, kde je další support. Dolaru se velice daří a investoři volí raději jiné instrumenty nežli zlato a k návratu bychom potřebovali nejistotu na trzích. Druhou variantou je posunutí navýšení sazeb až na začátek roku 2016, to by znamenalo pro zlato růst a druhou variantu – možný růst až na 1187 až 1200 USD/oz.

Chcete se naučit správně analyzovat finanční instrumenty a mít přehled o tom, co se děje na finančních trzích? Sledujte vzdělávací videa a analýzy společnosti Admiral Markets buď na YouTube nebo na internetových stránkách společnosti Admiral Markets.

Komentáře

  • Pokud mám nakoupené investiční zlato tak mne zajímají další supporty jen pro případ, že chci přikupovat. Malým investorům zlato slouží jako pojistka proti problémům měny (ála € v době 1.řecké krize). Investiční zlato ke spekulaci neslouží. https://www.silverum.cz/news/stribrny-ucet-levne-zlato-a-stribro-a-586.html Ve fyzickém zlatě se nespekuluje, od toho jsou futures, těžaři a ETF. Narozdíl od fyzického kovu tu lze jít také short a pracovat s pákou:¨ https://www.silverum.cz/news/kde-jsou-zisky-financni-trhy-a-drahe-kovy-a-563.html Fyzické zlato je ke spekulaci nevhodné, to píšu jako spolumajitel firmy,která se roky zabývá dovozem zlata a stříbra do EU. To jen na doplnění a pro upřesnění.

Napsat komentář

Finanční a komoditní komentáře z Chicaga pro vás připravila společnost Lembros logo