John Kaiser: malým těžařům dochází peníze

Autor článku: 5. 3. 2015

Podle Johan Kaisera sektoru malých těžařských společností v oblasti komodit dochází pomalu, ale jistě peníze.

Z cca 1550 společností jich více než 700 má záporný pracovní kapitál (což je rozdíl mezi krátkodobými aktivy – jako jsou peníze na účtech, pohledávka a zásoby – a krátkodobými závazky), téměř 300 má pracovní kapitál menší než půl miliónu dolarů a cca 550 jich má pracovní kapitál větší.

Při stávajících cenách budou takové společnosti shánět další kapitál velmi obtížně.

Kdo na tom vydělá? Vydělají na tom společnosti s penězi na účtech.

Těžaři mohou v ideálním (z jejich pohledu) případě velmi levně koupit malé předlužené společnosti, které však drží zajímavá aktiva (primárně půjde o ložiska v různé fázi průzkumu).

Nebo na tom vydělají společnosti, které poskytnou postiženým společnostem finanční prostředky na dokončení průzkumu výměnou za podíl na výnosech z ložiska.

 

 

 

 

Štítky: , ,

Komentáře

 • Jan Altman napsal:

  No a četli jste toto: https://roklen24.cz/a/ipdtU/apple-svetovou-trojkou-v-nakupech-zlata Ty počty mi přijdou dost divné....

 • diego004 napsal:

  JA: to jsou vypocty zalozene na nudli z nosu :-)

 • Taktak

 • kubik napsal:

  https://www.nwoo.org/2015/03/05/otazky-a-odpovedi-v-v-pjakina-ze-dne-2-3-2015/ Okolo 30 min je zminen prodej ropy za rubly,asi se to kvapem blíží.Zajímavé bude pozorovat rubl.

 • VoDo napsal:

  Dolar posiluje... Už je za 25CZK, už jenom 20% ke 30CZK. Očekávám vrchol dolar indexu někdy za dva až tři roky, takže možná bude i za 35CZK? Samotnýmu mi to přijde "uhozený". Korekce USD je na spadnutí, už pár měsíců, co se bude dít od pondělka kdy se spustí EQE? Korekce či parita s ojrem?

 • lulinak napsal:

  nekecat, dolar je prece uz pet let bezcenej, zlato je prece uz pet let na 50 tisicich, a jen blazen vubec vychazi z domova... a jak ten zivot dal leti a leti...

 • havran napsal:

  I ja si myslim ze by mohl byt $ za 35kc na vrcholu.Kdyz mohl byt 42 v roce 2001/2 tak proc ne "jen" 35.EUR/USD vidim tak na 0.9 viz tento graf: https://www.fxstreet.cz/img/web/EURUSD%20longterm%2002042014.PNG

 • VoDo napsal:

  No to bude iPhone za 35 000 docela ulet :-)

Napsat komentář