Je tu další masakr drahých kovů

O posledním masakru zlata a stříbra jsme diskutovali v září.

Dnes tu máme další.

Aktuálně (v 20:00 SEČ) je stav.

Zlato: 1579 (-3,2%) s minimem 1562

Stříbro: 28,67 (-6,5%) s minimem 28,51

 

Jsem zvědav, jak moc se vývoj (ne)bude lišit od letošního září a hlavně od podzimu 2008.  Tam drahé kovy svůj pád velmi rychle odpracovaly.

 

 

 

Komentáře
 1. Miroslav Piták napsal:

  Velký výprodej se dal očekávat. Banky mají obrovský problém s likviditou, jsou nuceni vyprodávat aktiva. Tuším, že včera si museli od ECB vypůjčit rekordní sumu přesahující přes 290 mld. EUR.

  Snížení dolarových swapů mezi centrálními bankami o 50 bps mělo jen krátkodobý efekt. Banky opět mají špatný přístup k dolarovým úvěrům. Roční a 3 měsíční eurodolarový swap klesá k předchozím rekordním minimům, u ročního swapu jsem dokonce už níže. Situace je velmi vážná a centrální banky dle mého názoru budou nuceni sypat ve velkém likviditu na trh nebo bude finanční systém opět na pokraji kolapsu jako v roce 2008. Dolarové LIBOR sazby sice nejsou na alarmujících úrovních, ale postupně rostoucí trend je jasným signálem. Necháme se překvapit následujícím vývojem, optimistou rozhodně nejsem. Dnešní reaktivace záchranného programy pro německé finanční ústavy v rozsahu 400 mld. EUR určitě nepřišla jen tak pro nic za nic.
  Dopoledne když jsem sledoval vývoj na swapových sazbách, tak jsem si říkal, kdy přijde nějaký zásah centrálních bank a ejhle, Bundesbanka zasáhla.

 2. Ives napsal:

  Miroslave, je vhodné nyní koupit nějaké fyzické zlato a stříbro? Nebo ještě posečkat – není-li dnešní propad ještě u konce? Chci ho držet rok či déle. Děkuji.

 3. Jan Dvořák napsal:

  Osobně čekám dlouhodobý růst. Za pár let nebude rozhodující, zda jste koupil zlato za 1500 nebo 1650.

 4. Miroslav Piták napsal:

  To Ives: Při stávající volatilitě nejen na trhu drahých kovů je velmi těžké předpovědět, na jakou úroveň může cena zlata a stříbra klesnout. Rozhodně ale pro toho, kde chce investovat do drahých kovů se nyní naskytla zajímavá příležitost k částečnému nákupu, osobně bych to viděl na 1/3 až 1/2 celkové plánované pozice.

 5. Jan Dvořák napsal:

  ceny o 24 hodin později:

  zlato: 1569
  Stříbro: 29,05

 6. Toxic napsal:

  Doporucili byste nyni nakup akcii vetsich zlatych a stribrnych tezaru? Pokud ano, jaky je vas tip? Bavim se o dlouhodobejsim drzeni 3+ let. V hledacku mam HL, AEM, PAAS, KGC..

 7. Jan Dvořák napsal:

  Vydrž chvíli. Mám pár tipů, postupně je sem dám. Zřejmě přes Vánoce.

 8. Martin Štíbr napsal:

  Osobně držím fyzické stříbro. Sem jen zvědavý, kdy ta manipulace cen praskne 🙂

 9. Ives napsal:

  Finanční trhy a jejich manipulace – propad drahých kovů je způsoben akorát tím, že se zvýšily marže na určité kontrakty. Takže to s fundamentem kovu nemá vůbec nic společného. Pouze se zvýšily maržové zálohy těm, kteří si hrají (spekulují) s deriváty na drahé kovy a někteří z nich neví a někteří možná ví nebo tuší, že drahých kovů je mnohem méně než derivátových kontraktů vypsaných na ně. Tak asi tak bych to viděl.

 10. velkamedvedice napsal:

  Toxic.Z těch,co jsi uvedl,pozor na PAAS,politické riziko.

 11. Toxic napsal:

  Díky, medvědice, mrknu na to 😉

  Jan Dvořák: Skvělé, už se nemohu dočkat 🙂

 12. velkamedvedice napsal:

  Toxic.Koukni na velké GG, poplatky SLW,Franco Nevtada,Dále koukni na Ego,Premier gold,Guy,Thm,Exeter či svříbro AXU,SVM,fortuna mines…

 13. plukin napsal:

  Armstrong on gold:
  https://armstrongeconomics.files.wordpress.com/2011/12/armstrongeconomics-whats-up-with-gold-121511.pdf A opet tam pekne vysvetluje jak to vlastne s tim rustem/poklesem ceny obecne je..

 14. Jan Dvořák napsal:

  Že by to opravdu byla korekce před růstem?
  https://goldscents.blogspot.com/2011/12/gold-is-on-verge-of-moving-into-bubble.html

 15. ra.ri.ta napsal:

  Aniž bych se na uvedené díval jako zasvěcený expert, tak pokud jsou banky v problémech, tak jim nezbude než prodávat. To bude mít za následek jediné, pokles.

  Jako trochu zasvěcený mi přijde vcelku nemožné udržet násobně víc kontraktů než je jejich fyzická realita. Krize likvidity narovná poklesem onen poměr.

  Jako zasvěcený jen nevěřícně kroutím hlavou co experti dovedou z burzovní sedliny vyvěštit.

 16. plukin napsal:

  To ze je drahych kovu mene nez kontraktu na ne vysvetluje Armstrong tim, ze se obchoduje budouci a ne aktualni dodavka.

 17. Jan Dvořák napsal:

  Kdyby to byla pravda, pak by byl rozdíl v objemech v jednotkách %. Což není ani náhodou.

 18. Ives napsal:

  Martin Štíbr napsal:
  16. Prosinec, 2011 v 07:17
  Osobně držím fyzické stříbro. Sem jen zvědavý, kdy ta manipulace cen praskne

  Manipulace na stříbře už praská, jak se tak dnes koukám na ten „masakr“, bohužel špatným směrem pro jeho držitele. Kam až to spadne, co myslíte?

Přidat komentář