James Rickards: Rok 2024 na trzích

Knihu G. Orwella „1984“ zná si většina z vás. Pokud ji někdo nečetl, velmi ji doporučuji. Toto je pohled Jamese Rickardse na trhy za 10 let. Není to 100% překlad, je to zkrácený výňatek zaměřující se na stav na světových trzích.

 

Akciové trhy byly zavřeny po panice roku 2018. Původně měly být zavřeny pouze na pár dní, aby se překonala největší panika. Ve skutečnosti nebyly již niky otevřen protože bylo jasné, že by otevřely nevídanou panikou.

Akciové trhy tak vlastně přestaly existovat. Centrální vlády se sice snažily vyřešit situaci tištěním peněz, avšak když ve Spojených státech selhalo i QE7 nastartované v roce 2017, trhy byly po panice roku 2018 zavřeny. Veškeré firmy byly znárodněny.

Mezi roky 2018 – 2020 skupina zemí G20 zavedla pouze 3 měny – dolar pro Severní a Jižní Ameriku, Euro pro Evropu, Afriku a Austrálii, Ruasii (měnu vzniklou kombinací rublu, juanu a jenu) pro zbytek Asie.

Světová centrální banka (dříve známá jako Mezinárodní měnový fond) nadále pracovala s SDR. Kurzy všech měn byly fixní, devizové trhy přestaly existovat.

Zlato bylo globálně (po hyperinflaci vrcholící roku 2019, kdy se jeho cena vystoupala nad 40.000 dolarů) konfiskováno v roce 2020 a všechno ukryto do nově vybudovaného trezoru ve švýcarských Alpách, jeho další těžba byla s odvoláním na ekologii zakázána.

Při hyperinflaci roku 2019 ztratily svoji cenu i dluhopisy, jejich trhy byly následně také zavřeny.

Kupodivu nebyla konfiskována půda a soukromý majetek typu uměleckých sbírek.

Jako kompenzaci doslati občané poukázky na pravidelný příjem, v rozsahu podle jejich předchozího majetku, avšak s enormně progresivním zdaněním. Výsledkem bylo, že všichni měli stejně.

Ještě před tím (v roce 2016) došlo ke zrušení hotovosti a k přechodu na zcela bezhotovostní společnost. Vlády rázem přešly na záporné úrokové sazby a začaly si tyto záporné úroky strhávat automaticky z účtů. Až poté občané ocenili, jakou měla hotovost výhodu.

 

Shrnuto:

 • V roce 2016 byla zrušena hotovost
 • V roce 2018 byly rušeny akcie většina měn
 • V roce 2019 proběhla hyperinflace, která zničila obligace
 • V roce 2020 bylo konfiskováno zlato a zaveden digitální socialismus
 • Zbyly pouze investice do půdy a umění

 

 

Celý článek je k dispozici na  https://dailyreckoning.com/a-glimpse-into-the-year-2024/

 

 

Výběr článků určených předplatitelům

 

Výběr článků věnovaných finančnímu systému jako celku:

 

Komentáře
 1. Lucif napsal:

  Ak vyhra NWO, tak ano, toto je pripraveny scenar. Ja si ale myslim, ze NWO vyhrat nemoze, lebo priroda takuto nerovnovahu jednoducho nedovoli. Nutne nastane bod zlomu, kedy precitne kriticke mnozstvo ludi a jednoducho sa prestanu bat (dnes je hlavnym nastrojom kontroly strach) a prestanu platit dane a vlady proste odignoruju – ak armada a policia zlozi zbrane, aku moc ma vlada? Ziadnu. Zostanu len samospravne regiony velkosti krajov, navzajom obchodujuce a spolupracujuce. Vsetky meny povinne na 100% kryte komoditami a zrusenie frakcneho bankovnicva. Absolutna volnost pohybu osob, tovaru a kapitalu bude mat za nasledok absolutnu stabilizaciu kurzu mien. Rozne meny postupne stratia vyznam, kvoli 100% krytiu komoditami a medziregionalny obchod bude prebiehat v komoditnych poukazkach. Derivatovy trh bude existovat len na 100% alokovane komodity. Financny parazitizmus a korporatny fasizmus teda prestane existovat a ludstvo zrazu zisti, ze je prebytok vsetkeho a pre vsetkych..

 2. Mario napsal:

  Ještě mi tu chybí článek o Vesmírných lidech.

  Překládal jste v google translator? Jak si jinak vysvětlit ty mluvnický triviální chyby desetiletýho školáka?

 3. cipinek napsal:

  ten člověk James Rickards by se měl začít léčit…

 4. lulinak napsal:

  ale proc ne, efekt takovych zprav je v podstate identicky se zpravami, ze za 10 let bude SP500 na dvaceti tisicich, pravdepodobnost je totiz IMHO zcela stejna, a naopak smyslupnost dane informace taktez (nulova).
  Tak od Pata uz clanek mame, jeste by to chtelo Mata (J.Rogers) a mozna pak prijde i kouzelnik (N.Roubini) a mame manaskove divadlo zase po par tydnech kompletni. Z tohoto webu se stejne uz davno stal postapokalypticky platek cilici na vydesene hloupce ovce hledajici jedinou moznou zivotni spasu (napr. drahe kovy ze), cili clanky tohoto typu by prekvapit nemely nikoho… 🙂

 5. Mario napsal:

  No, mě to stále překvapuje. Protože si říkám, že už nic horšího a šílenějšího se tu nedočtu. Dvořák ale perlí pořád. A pár duševně nemocných se připojuje. Už se to tu fakt nedá číst. Žumpa, která má prodávat kovy.

 6. Toxic napsal:

  Já si myslím, že to je výňatek nějaké sci-fi povídky nebo románu, ve výsledku by to mohlo být hezké čtení, ale nyní, když už známe pointu.. Jako skutečnost za 10 let to snad nemůže brát nikdo vážně (ani autor ne)..

 7. marwin napsal:

  Nevím,jestli je výrazem moudrosti hledat relevantní investorské informace ZADARMO v diskusním fóru prodejce kovů, a jedním dechem hovořit o žumpě a duševně nemocných…?
  Víte stejný prd o tom,co se děje,a co se stane,jako my všichni ostatní…:)

 8. diego004 napsal:

  – a po tomto absolutnim komunismu zanikla lidska rasa jako takova, bo vsichni sedeli na zadku, nic nedelali, bo kdyz maji vsichni stejne na co delat… 🙂 🙂

  P.S. nevim na cem pan jede, ale je to hustej matros … 🙂

 9. Jan Altman napsal:

  Jaké znárodnění?
  Nebude potřeba – centrální banky za chvíli ve snaze „nastartovat ekonomiku“ začnou kupovat akcie.
  Tzn. po nějaké době bude stát vlastnit vše podstatné (zcela legálně nakoupeno za peníze z nekonečné role) a burza klidně může zůstat otevřená. Akorát že tam tak maximálně bude obchodovat centrální banka s ministerstvem financí.
  ———–
  Hans-Hermann Hoppe podle mne přesvědčivě prokázal, že demokracie nutně a neodvratně vede k socialismu. Toto je jeden z prostředků, jak ten proces urychlit. Proč se furt všichni diví?

  Není to nějak centrálně řízené spiknutí, jak si myslí Oracle. Je to prostě jen v systému neodstranitelně zabudovaný trend a tendence. Je to nikde nevyřčeným a nekoordinovaným přirozeným společným cílem protagonistů režimu.

  Pokud máme systém, kde jedni smějí rozhodovat/hlasovat o životě a majetku druhých, proč se podivovat nad následky?

  Pokud máme systém, kde penzisti, dávkaři, státní zaměstnanci a čerpači dotací a grantů legálně hlasují/rozhodují o tom, kolik na ně zmenšující se menšina produktivních platí, čemu se pak divíme?

 10. Libri napsal:

  Přesně jak píše Jan Altman. Jde o systémovou chybu. Jen ji nechceme vidět a ani si nechceme připustit že existuje. Museli bychom si přiznat vlastní hloupost. Místo toho hledáme spasitele, který to dá dopořádku. A dříve nebo později se svého Hitlera dočkáme. A největší trgédie je, že mu budeme nadšeně tleskat, než pochopíme o jaký bič se zasloužíme. V menším měřítku si vezměme příklad z nadšení očekávání Obamova yes we can – úplně stejná prázdná fráze jako Babišovo dáme to dopořádku. a výsledek po 6ti letech v USA? zklamání a viditelný ekonomický úpadek i přes falšování dat – během své krátké kariéry nasekal dluh stejně velký jako všichni jeho předchůdci za 200let. nositel nobelovky za mír rozsekal Lybii, Irák, Afgánistán, Ukrajinu a vše směšuji i k Sýrii. Jemen a Pákistán jede již tak nějak setrvačností. O středoafrických zemích ani nemluvě. A kdo četl Suvorova, musí se jenom smát propagandistickému budování tzv. „obranných“ rychlých jednotek na hranici s Ruskem. Armáda se nebuduje pro to aby se flákala v kasárnách. Má-li vrátit vynaložené prostředky, musí je někde získat. A podívejte kdo kolik prostředků vynakládá na zbrojení. Nás za komárů nadplukovníci taky připravovali na „obrannou“ válku u řeky Rýn. Tak jako komunističtí socialisti věděli, že udržet socialismus lze jedině při zrušení konkurenčního svobodného prostředí aby lidé neměli kam utíkat před blahodárným socialismem. Stejně tak současní západní socialisti ví totéž. Proto se na východní Ukrajině buduje železný plot – samozřejmě proto aby nás ochránil před zlým Putinem 🙂

 11. RusSvk napsal:

  Fungovalo to takto:
  1.Naakumulovalo sa zlato…
  2.znehodnotila sa mena…
  3.zaviedol sa štandard…
  4.zlato sa rozpožičalo…
  5.pôžička sa splácala prácou a pôdou…
  6.štandard sa zrušil…
  1.Naakumulovalo sa zlato…
  2.znehodnotila sa mena…
  3.zaviedol sa štandard…
  4.zlato sa rozpožičalo…
  5.pôžička sa splácala prácou a pôdou…
  6.štandard sa zrušil…
  1. …

 12. RusSvk napsal:

  Generál kontrarozvědky proti světovým bankéřům Vzdělávací TV, Valentin Katasovnov titulky CZ – to vysvetluje vo videu…

  https://www.youtube.com/watch?v=hRo77vdmv5A

 13. plukin napsal:

  Libri: bylo by presnejsi napsat ze „nekteri nechteji videt ..“, protoze pises-li „nechceme videt“ pak se vidis jako jeden z nich. A to se pak takovym i stavas. Otazka je proc bys takovym slepcem a ignorantem chtel byt jsi-li jsi vedom toho kam to vede? 🙂 Ja vim, ze ve skutecnosti takovym byt nechces a jenom sis neuvedomil ze i takove „malickosti“ se pocitaji. 😉

  lide muzou hledat spasitele pouze tehdy neveri-li sami, ze s neco muzou udelat sami. A Hitlera mezi spasitele nepocitam.

  srovnavat Obamu s Babisem podle me nejde, Babis dokazal vybudovat milardovy majetek prakticky z niceho, zamestnavajici stovky ci kolik lidi, to o nem neco vypovida, coz dava jeho heslu jistou silu/duveryhodnost. Nakolik bude uspesny realizovat to v politice je vec druha, nicmene kdo je oproti nemu Obama? Co on vi o zivote, businesu atd? „Yes we can“ muze byt silne heslo, ale je potreba rozlisovat mezi populisty a temi co skutecne vi a umi. A ti druzi se do politiky prilis nehrnou, proc taky, v businesu svych schopnosti vyuziji mnohem lepe. Babis si v businesu uz svoje dokazal a at uz jsou jeho cile v politice jakekoliv tak verejne vyzyva k zapojeni se, k vetsi aktivite tech kteri proste chteji zmenu. Zmena se nestane sama od sebe, cekanim na druhe. Je Babis ten idealni? Mysli to vubec vazne? Budoucnost bude soudce, ale komu se s tim chce neco delat tak at to dela, prida se k nemu ci se prida nekam jinam nez jen hodnotit dopredu ze jde o prazdne heslo.

  Rim taky nepostavili za jeden den, ropny tanker neotocis na petniku..a to tam je 1 kapitan a lod ma pevne v rukach. Jak dlouho by asi trvalo otocit tanker kdyby o rizeni rozhodovalo tolik kapitanu jako mame politickych stran a navzajem se pretahovali o kormidlo? Doleva! Ne, doprava! Pridat!..ne, ubrat! Mno, mohla by to byt svanda sledovat.

  Je to proste beh na delsi trat, ale kdyz se nezacne ted tak kdy? Kdyz ne ja tak kdo? A v tom je sila kazdeho z nas..teda paklize se nekdo nerozhodne ze radsi bude tlachat na foru a shazovat jakoukoliv snahu o zmenu „protoze to stejne nepujde, protoze proste..“ atd. Kazdy tvorime svou budoucnost podle toho jakou perspektivu mame. A je dost dobre mozne, ze ti co vidi budoucnost cerne presne tohle dostanou, zatimco ti co vidi budoucnost svetlou, budou takovou zit. Teda paklize se zvednou z kanape a budou nasledovat svou inspiraci a udelaji co pujde. 🙂

 14. marwin napsal:

  Jak z příručky „Investorem snadno a rychle“…:)
  Každý má přece své hodnocení a priority někde jinde…?
  Někdo má virtuální firmu,je bez závazků ke svému okolí.Investoval do pár kilo zlata,a neustále je připravený zdrhnout někam jinam,když to tady klekne…:)
  Někdo jiný má spoustu short investic- no a potřebuje,aby se do toho natlačili i ostatní,aby mu to náhodou nezůstalo na ruce…:)
  No a někdo zase investuje do rodinné firmy,se kterou stejně nikam nezdrhne,a tak přemýšlí,jak se bude-případně adaptovat…:)
  Proč se tady neustále někdo snaží preferovat to svoje vidění- to nechápu…?
  Jediná padesátiprocentní možnost,jak se dobrat pravdy,je hodit si korunou…:)
  Tyhle polemiky jsou o filosofii,toleranci k jinému názoru a určité moudrosti.Nic víc-ani méně…:)

 15. Zavacky napsal:

  @Jan, @Libri.
  Ani Vaše tvrdenie o systémovej chybe nemôže byť správne. Problém sa týka rôznych spoločenských režimov. Vychádza z iného systému a to evolučného. Ide o spôsob evolučnej selekcie v kultúrnej sfére človeka. Nič na tom nemení ani to, že sa neúspešné kultúrne entity objavujú opakovane. Evolúcia je zdĺhavý proces. Na konci neúspešných pokusov musí byť prijatý taký model kultúrneho, či sociálneho správania, ktorý preukáže svoju stabilitu. Jeho stabilita ale v komplexnom spoločenskom systéme nemôže byť absolútna, ale fluktuačná. Nie krátkodobá a strednodobá, ale dlhodobá.

 16. marwin napsal:

  Evoluce-to je vlastně stres -a adaptaci na něj. A z toho plynoucí výhody (mutace).
  Ve společnosti to bude fungovat dlouhodobě nejiak…:)

 17. marwin napsal:

  opr.-„nejinak“-jak jinak…:)

 18. Libri napsal:

  Plukin:
  par poznamek – Hitler byl v Německu ve své době opravdu spasitelem, stačí si prostudovat dobové reálie (zvýšil zaměstnanost, pozvedl německé sebevědomí, odpoutal německo z dluhové pasti atd atd.). a co se týče NeBureše – je rozdíl pokud někdo něco vytvoří a pokud to „jenom“ různými způsoby ovládne či koupí. NeBureš vodńany nevybudoval, ani krahulčí, ani kostelecké uzeniny, ani penam, ani olmu, ani synthezii, ani mafru. vše tady bylo a fungovalo již před jeho příchodem. to jen pro upřesnění pojmů. hodí se na to i jeho heslo řídit stát jako firmu, jen chytře vypustil slovo „vlastní“ firmu 🙂
  samozřejmě kumulace takového majetku svědčí o určitých schopnostech, nejsem ale přesvědčený že se jedná o schopnosti které bych očekával u společenského lídra. a co se týče jeho ziskovosti, jak rád říká že na daních platí stovky miliónů a zaměstnává desetitisíce lidí – jen jaksi skromě nedodává že ze stejné kasy do které posílá ty stovky miliónů tak obratně vybírá zpětně miliardy dotací, no a ty firmy se zaměstnanci tady byly i před ním a budou i po něm. zkus si na netu najít knihu o něm, má podtitul, že byla na slovensku zakázaná.
  stačí si jenom vzpomenout jak byl na poslední chvíli prolobován zákon o povinném přimíchávání biopaliv parlamentem pár dnů před jeho rozpuštěním a někdy prostořeký nebureš v jednom rozhovoru řekl, že už se nemohl dívat na to jak se výše úplatků přehoupla o několik nul výše, tedy ne že mu korupce vadí, ale že mu vadí její nominál a pak vzniklo ANO a koupí mafry si zajistil klid od nepřátelských médií, neboť může oplácet stejným metrem (vzpomeň jen jak stačilo pár článků o privatizaci bytů OKD a měl od sobotky pokoj).
  srovnání dvou lidí bude vždy pokulhávat, jen jsem zmínil obamu a nebureše pro to co mají společné – obecné pindy na které zmanipulovaná veřejnost neustále skáče jak ryba na návnadu. pod obecným blábolem si každý představí to co chce slyšet a tak s ním nelze nesouhlasit.

Přidat komentář