Investice do Biotechnologií

Genetika je bezpochyby jedním z oborů budoucnosti. Nemířím na vývoj konkrétních přípravků, spíše mě zajímají nové technologie. V oboru genetické analýzy je na trhu jedna dominantní společnost – společnost Illumina (ILMN). Není to žádný start-up, kapitalizace je 9 mld. dolarů, roční obrat se blíží 1 miliardě.

Především díky ní a jejím produktům klesla cena rozkódování lidského genomu za posledních 10 let o více než 99%.  Jejím klíčovým produktem je systém HiSeq2000, který stojí 690 tis USD a jehož tržní podíl se pohybuje kolem 80%. Business model ale není postaven jen na prodeji tohoto zařízení, ale i na následných dodávkách spotřebního materiálu.

Hlavními klienty společnosti jsou zejména klasické biotech firmy pracující na výzkumu a vývoji léků. Množství potenciálních zákazníků by se mělo rozšířit díky uvedení nových produktů v průběhu letošního roku – jde o nové, jednodušší (a tudíž levnější) produkty.  Cílovou skupinou jsou např. nemocnice nebo onkologové. To může přispět k pokračování růstu společnosti.

Komentáře

Přidat komentář