Horká zpráva: Agentura S&P snížila kredit rating USA na AA+ z AAA

wall_street

New Yorská agentura S&P snížila kredit rating USA z AAA (udělený v r. 1941) o jeden stupeń po zhruba měsíčním varování, že když nedojde k předložení kredibilního plánu ke snížení deficitů, takto učiní. Snížení ratingu povede ke zvýšení požadovaného výnosu amerických vládních dluhopisů ze strany investorů do těchto papírů z důvodu zvýšení tzv. rizikové prémie a následně dalších investic, jako např. hypoték, atd., jejichž sazby se podle sazeb vládních cenných papírů odvozují.

Cena 10-ti letého vládního dluhopisu s dodáním v září se dnes v Chicagu na CBOT propadla téměř o bod na 127 a 1,5/32.

Komentáře
 1. Jan Dvořák napsal:

  Tak, na pondělní trhy jsem opravdu zvědav, navíc je to s negativním výhledem

 2. Jan Dvořák napsal:

  Celý report ke snížení ratingu USA: https://goo.gl/gW9d3

 3. ricmund napsal:

  Zlato asi dolů nepůjde co 🙂

 4. Jaromir napsal:

  Asi se v Evropě začne ráno dost rudě, ale třeba také nakonec tu zprávu o snížení ratingu trhy vezmou jako pozitivní ve smyslu, že to je jen od jedné agentury 🙂 A pokud ne, tak „zlaté akcie“ to může spláhnout také, jak z těch pozic budou investoři stahovat zisky aby pokryli marginy 🙂

 5. Miroslav Piták napsal:

  To ricmund, Jaromir : Nejhorší je, že oba dva můžete mít pravdu 🙂 Nyní dávat silná prohlášení, že v důsledku snížení ratingu půjde zlato tam a tam je dost těžké. Nejlepší je být připraven na všechny varianty. Osobně věřím ve střednědobém a dlouhodobém horizontu v pokračování růstu drahých kovů, takže i přes to, že jsem uvažoval o realizaci zisků budu stávající pozici ve warrantech držet. Pouze kdyby se zvyšovalo kreditní riziko emitenta, budu donucen pozici transformovat do ETF Gold (nebo Silver)od ZKB. Pokud by nastala větší korekce, mám připravený cash na nákup fyzického stříbra.

  Nechme se překvapit, co nám přinese začátek příštího obchodního týdne, noc z neděle na pondělí nám asi dost napoví.

 6. Pavel Hála napsal:

  no to je bomba. Ja jsem spis cekal ze se nejak domluvi a nebudou si navzajem mrvit byznys 🙂 A jinak souhlasim, open bude zajimave. Zlato podle me pude nahoru nebo se minimalne udrzi. Vic jsem ale zvedavy na stribro, je pravdepodobne ze se zachova jako prumyslovy kov a necha se strhnout dolu tim vyplachem.

 7. VoDo napsal:

  V kvetnu jsme videli maximum bull trhu, trhy se prehouply do bear trhu kde setrvaji nejakej ten rok. Osobne si myslim ze bear trh bude az do roku 2014 kdy se zmeni monetarni politika, v ty dobe to bude 13 let od zacatku bull trendu na zlate a to by melo dosahnout maxim. Zaroven je velka pravdepodobnost, hranicici s jistotou, ze Dow Jones/Gold ratio bude kolem jedny, ale spis bych to videl na overreaction https://www.safehaven.com/article/21867/dow-jones-to-gold-ratio-and-greek-stocks , v ty dobe bude cas na prodej zlata a nakupu blue chips, ktery budou vyplacet dividendy nad 10%.

 8. Miroslav Piták napsal:

  To Vodo: Přestože cílování ceny zlata podle DJIA-Gold ratia považuji za relevantní, je u tohoto indikátoru jeden zásadní problém. Kde skončí cena zlata a DJIA? U ceny 3000, 5000, 7000, 10 000 nebo více?

 9. Jan Dvořák napsal:

  Já si počkám na otevření trhů v Asii po půlnoci z neděle na pondělí. Podle toho se zařídím.

 10. Jan Dvořák napsal:

  Mimochodem, na pondělí připravuji pár statistik o vývoji cen zlata a stříbra v uplynulých 10 letech. Kdo bude mít zájem, ať si počká na pár minut po půlnoci z neděle na pondělí.

 11. Jan Dvořák napsal:

  Ten článek od kadu doporučuji jako povinnou četbu

 12. Pavel Hála napsal:

  hm…ja bych rekl ze je to jen snuska kecu. dalsi z mnoha konspiracnich teorii aneb manipulovat lidmi je snadne

  je jasne ze nekdo na krizi vydela a nekdo prodela. Je dokonce velmi pravdepodobne ze toho vyuziji subjekty jako EU a americka federalni vlada aby upevnili svoji moc. Je ale nesmysl ze za tim stoji par vyvolenych kteri to cele zorganizovali a rozpoutali. Neni to nic jineho nez snaha za kazdou cenu hledat vinika. V historii sme to videli uz mockrat a nikdy to nedopadlo dobre.

 13. Jan Dvořák napsal:

  První reakce trhů na snížení ratingu USA: akciový trh Saúdské Arábie se propadl o více než 5%.
  https://www.telegraph.co.uk/finance/financialcrisis/8686045/Saudi-stock-market-first-to-plunge-on-SandP-downgrade.html

 14. Hrasa napsal:

  komentář pod článkem k Saúdské Arábii:

  „This is a most misleading article: this nonsense should be amended or pulled.
  As others have already pointed out, the Saudi markets were closed during the mayhem of Thursday 4th and Friday 5th August.“

Přidat komentář