Graf týdne – průměrný investor za posledních 20 let

Jak se daří na trhu průměrnému investorovi? Za posledních 20 let – žádná sláva. Následující graf je naprosto výstižný a nepotřebuje další velké komentáře.

Jenom předesílám, že tak, jak je napsáno pod grafem –  výnos průměrný investor vychází z dílny Dalbaru.

Přeji všem, ať se daří lépe, než průměrným investorům (kliknutím na obrázek se graf zvětší)

 

 

Komentáře
 1. Robo_IC napsal:

  Je toto vobec mozne?

  Taketo su rocne priemerne vynosy vo vybranych odvetviach?
  Su toto plausibilne udaje?

 2. lulinak napsal:

  ano, dle ruznych pruzkumu je standardne ca 80 procent retailu ve ztrate, bez ohledu na ekonomicky cyklus, a obdobne procento sazi vytrvale proti trendu, a jejich obchodnici jdou zpravidla vytrvale s trendem, a tedy proti nim.

  Proc to tak je tezko rict, ale neco na tom bude.

  Aktualni trend na indexech je jednoznacne silne UP, na drahych kovech jednoznacne silne DOWN, a tak to bude dokud se jasne neprolomi prislusne TL, na to neni potreba ani vzdelani… A ze se drive nebo pozdeji prolomi je temer statisticka jistota, jen nema smysl odhadovat kdy a snazit se chytat vrcholy a dna, staci respektovat trend, mene je nekdy vice.

 3. Mario napsal:

  Sice neznám skutečnej výnos průměrnýho investora, ale jedno vím jistě. Investovat podle rad a článků na tomto webu, z investice by mi mnoho nezůstalo. Od roku 2009, kdy došlo k razantnímu recovery, je tento web (a předtím jeho zakladatel) přesycen pesimistickými zprávami, které jaksi nevychází. Nojo, jednou to zase přijde, ale to už budou mít býci vyděláno. Už se sem chodím jen pobavit. Ona je otázka, kdo tyhle stránky ještě bere vážně a zda vůbec má smysl je provozovat. na to si musí majitel odpovědět sám. Třeba návštěvnící klikají na tu záložku prodeje „výborných“ vzácných kovů 🙂

Přidat komentář