Firmy přestávají věřit bankám!!

Siemens stahuje peníze, které měl dosud uložené u dvou francouzských bank a přesouvá je k ECB.

Toto není normální chování. Toto je chování v případě vnímání enormního rizika, kdy již neví, které bance by firma mohla věřit, i když jako jeden z důvodů uvádí výši úroků.

Pokud se toto chování rozšíří, mohou mít banky problémy s likviditou. Zejména v případě SocGen by to mohlo mít závažné implikace.  Vzhledem ke skutečnosti, že peníze jsou stahovány právě ze dvou francouzských bank, je možné, že jednou z postižených bank bude právě  SocGen.

 

 

3 nejčtenější články na serveru:

Něco velkého je zřejmě ve vzduchu. Děje se něco s eurem?

Kdy a jak skončí krize zadlužených zemí?

Co nám říká trh obligací?

 

Komentáře
 1. Miroslav Piták napsal:

  Jak je vidět, stávající finanční systém se pomalu rozkládá.

 2. Jan Dvořák napsal:

  Čína k tomu přestává obchodovat s některými evropskými (francouzskými) bankami
  https://www.reuters.com/article/2011/09/20/idUSB9E7K102K20110920

 3. VoDo napsal:

  Ja jim taky neverim a nikdo o me nepise 🙂

 4. janula09 napsal:

  a ako ich moze presunut k ECB?? ECB neposkytuje bankove sluzby firmam, takisto ako si nemozes ulozit peniaze v Bundesbanke (dokonca ani ked si Nemec:-))

 5. johndow napsal:

  Tak to postupne leze na povrch, ja jim dam ze nepotrebujou rekapitalizaci.

  https://www.patria.cz/zpravodajstvi/1906988/cina-se-boji-krize-v-evrope-dve-velke-statni-banky-zastavily-fx-forwardy-a-swapy-s-nekterymi-bankami-v-eu.html

  ze by ,,mezibankovni run “ prave zacal?

 6. Jan Dvořák napsal:

  Nezapomínejte, že mezibankovní run je to, co položilo Bear Stearns

 7. Toxic napsal:

  https://ftalphaville.ft.com/blog/2011/09/20/681136/siemens-in-knots/

  Vidím, že v Evropě bude ještě legrace. Teď jen zda dostanou Řekové další tranši a jestli se s tou následující po ní budou dělat taky takové cavyky..

 8. Toxic napsal:

  Do jaké míry jsou v bezpečí české banky – dcery velkých evropských bank? Mám teď na mysli Komerční Banku, Českou Spořitelnu a ČSOB (snížení ratingu KBC https://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/matka-csob-v-problemech-moody-s-snizila-kbc-rating-701909 ).

 9. johndow napsal:

  btw: Co si myslite o bezpecnostnich schrankach v prostorach banky? Ma banka nebo stat pravo v CR jejich obsah zakone zadrzet (napr. pri vyhlaseni insolvence banky atp.) ze dne na den? Mel jste nekdo scharnku napr. v IPB?

  Par znamych se me na to jiz ptalo, jestli v CR volit pouze schranky soukromych firem, nebo staci bankovni sejf ktery jiz maji pronajaty.

  Konkretne jsem dostal dotaz, kdy fyzicka osoba vlastni bezpecnosti schranku u KB, ale pokud by se SocGen polozila, a banka vyhlasila ,,zavreny kram“, jestli by se v dohledne dobe (ci vubec) dostali k obsahu schranky ktera se naleza v prostoru KB. Pri me uvaze jsem radeji doporucil soukromou firmu, protoze maji otevreno 24h denne a tento scenar u nich nehrozi (castka za pronajem je ovsem znatelne vyssi), ale rekl jsem ze je to pouze me doporuceni, jelikoz to nemam podlozeny zadnymi fakty proc by tak mohlo nastat/nenastat.

 10. ivok napsal:

  no, přesně to jsem se snažil zjistit také, moc by to chtělo nějakou právní radu..podle mě na to banka nárok nemá a dá se s ní soudit, ale ve skutečnosti by to zablokovala si myslím

 11. Jan Dvořák napsal:

  schránka – podívám se doma do smlouvy

 12. mojza napsal:

  Ad maďarské hypotéky: To Orbánovi podle mě nemůže právně projít. Znárodnění důchodových účtů mu možná projde, ale banky jej za tohle budou tahat po arbitrážích až to z něj dostanou.

 13. janula09 napsal:

  vsak ano, ale to uz Orban nebude pri mocia padne to na ramena niekoho ineho

 14. Toxic napsal:

  Moody downgradovala i Wells Fargo. Kdy příjde na řadu Citi?

Přidat komentář