Fed pod větším dozorem?

Autor článku: 23. 7. 2014

Všechno je možné. V americkém kongresu roste nespokojenost s politikou Fedu (kvantitativní uvolňování a politika nulových úrokových sazeb). Výsledkem jsou úvahy o nové legislativě. Ta by měla stanovovat pravidla pro Fed.

Zákon je již v návrhu. Záminkou byla menší komunikace J.Yellen s Kongresem o svých náhledech na americkou ekonomiku. Tak ji k tomu chtějí donutit zákonem, aniž by omezily nezávislost centrální banky. Diskutuje se totiž o samotné definici pojmu „nezávislost centrální banky“.

O tom, zda má pravidelně jednat s ministerstvem financí, zde má o obsahu těchto jednání seznamovat Kongres apod. (do čehož se J. Yellen nyní nechce).  Proto ten návrh zákona.

Na další vývoj jsem zvědav. Hodně napoví i o přístupu k centrálním bankám v dalších zemích.

 

 

Výroční analýza pro rok 2014

 

Výběr článků určených předplatitelům

Výběr článků věnovaných finančnímu systému jako celku:

Štítky:

Komentáře

  • J@ napsal:

    Have central banks been breaking the law? https://www.telegraph.co.uk/finance/comment/jeremy-warner/10981011/Have-central-banks-been-breaking-the-law.html The dollar's 70-year dominance is coming to an end https://www.telegraph.co.uk/finance/comment/liamhalligan/10978178/The-dollars-70-year-dominance-is-coming-to-an-end.html Jak nakupovat drahé kovy (Au) https://kingworldnews.com/kingworldnews/KWN_DailyWeb/Entries/2014/7/21_James_Turk_-_Historic_Shift_In_The_Gold_%26_Silver_Markets.html

  • J@: Tady v diskusích pod jednotlivými články Vaše linky brzy zapadnou. Buď je, prosím, dávejte pod Články týdne, nebo, ještě lépe, sem: https://proinvestory.cz/forum/topic/zajimave-clanky-6 Díky

Napsat komentář