Fed má záložní plán pro případ defaultu vlády Spojených států

Tuto informaci přinesla předevčírem agentura Reuters. Podle těchto informací má Fed připravené scénáře a postupy pro situaci, kdy by došlo k reálnému defaultu vlády Spojených států (tedy nezaplacení splatných dluhů), jaké by byly nové splatnosti již vydaných dluhopisů, jaké závazky by dostaly přednost (v soukromé sféře si něco takového neumím představit, to by dlužník skočil u soudu za zvýhodňování věřitele…)

New Yorkský Fed by podle dostupných informací i v takovémto případě akceptoval US pokladniční poukázky jako záruku za poskytované úroky.

Na rovinu, nepřekvapuje mne to. Naopak, pokládal bych za nezodpovědné, kdyby Fed něco takového neměl. Vždyť k takové situaci může dojít pokaždé, když není včas zvýšen limit zadlužení (tak jako nedávno). Vždyť nyní Spojené státy „sedí“ na maximálním limitu zadlužení již dva měsíce.

Právě z tohoto důvodu je to důležité i směrem ke světovým kapitálovým trhům. Je vidět, jak se trhy bojí defaultu Řecka. Nechci si ani přestavovat reakci na default Spojených států. Něco takového by skončilo globální měnovou reformou.

 

 

 

 

E-BOOK ZDARMA
Průvodce burzou a investicemi

  • – Akcie
  • – FOREX
  • – Indexy
  • – Futures
  • – Opce a další

Ke stažení ZDE

Komentáře

Přidat komentář