Emise obligací v SDR v Číně

Je to týden, co jsme byli na finančních trzích svědky mimořádné události. Světová banka po 35 letech emitovala mimo Spojené státy obligace denominované v SDR. Celá emise proběhla v Číně (nezapomínejme, že tamní měna se od října stává součástí SDR s relativně vysokou vahou).

Objem emise je půl miliardy SDR, splatnost tři roky a úroková sazba 0,49 %.

O skutečných důvodech této emise se spekuluje – jedni mluví o snaze rozšířit používání SRD, druzí až o tom, že SRD by se měl v nejbližších letech nahradit americký dolar v pozici hlavní rezervní měny, třetí o tom, že je to pouze cizoměnová emise na území Číny.

Člen vedení čínské centrální banky se vyjádřil, že cílem emise je zvýšení stability globálního finančního systému. Půlmiliardová emise sice sotva ovlivní globální situaci, ale může sloužit jako lakmusový papírek a zároveň být signálem do budoucna. Dalších podobné emisí budou následovat.

Osobně je mi nejbližší výklad člena vedení čínské centrální banky a tím, že to bude směřovat k postupnému rozšiřování používání SDR.
Pokud vás zajímají akcie, stáhněte si zdarma můj ebook a podívejte se na moje postupy při vyhledávání těch nejlepších akcií světa:

 

EBOOK ZDARMA ZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

  • – Růstové akcie
  • – Dividendové akcie
  • – Tajné informace
  • + „třešnička na dortu“

Ke stažení ZDE

 

Komentáře
  1. diego004 napsal:

    používání SRD, druzí až o tom, že SRD …

Přidat komentář