Ekonomika Ukrajiny – její geografické rozložení

Ukrajině jsem se věnoval dvakrát . Poprvé v prosinci loňského  roku, kdy jsem se zmiňoval ropovody a plynovody jako jeden z klíčových faktorů.

Podruhé pak 19. února, kdy jsem psal, že po skončení Olympijských her v Soči se dočkáme radikálního kroku ze strany Ruska.

Nyní se neustále řeší Krym a situace na něm, případně národnostní rozložení Ukrajiny. Jaké je ale ekonomická síle jednotlivých regionů? Následující mapa z díly Stratforu je velmi zajímavá.

 

Komentáře
 1. diego004 napsal:

  cozeto tu v clancich psal Oracle ?! 🙂

  Pokud USA uplatní sankce, Moskva se vzdá dolaru jako rezervy
  Pokud Spojené státy uplatní akce na Rusko kvůli Ukrajině, Moskva hrozí opuštěním dolaru jako rezervní měny a odmítnutím splácet úvěry americkým bankám. Řekl to v rozhovoru poradce ruského prezidenta Sergej Glazjev. Informuje o tom agentura Reuters.

  „Najdeme způsob, jak zlikvidovat naši finanční závislost na USA,“ řekl poradce.

 2. Lime napsal:

  Ekonomické sankce proti Rusku ze strany EU vyústí do katastrofy pro Evropu, prohlásil poradce prezidenta RF Sergej Glazjev.

  Co se týče ekonomických sankcí ze strany EU, skončí to pro ni ekonomickou katastrofou, protože zrušení dodávek ruského plynu nemůže být v dohledné budoucnosti kompenzováno, bude to znamenat růst cen paliv v Evropě, řekl Glazjev.

  Podle jeho mínění USA záměrně povzbuzují EU k sankcím proti Rusku, čímž sledují vlastní výhodu.

Přidat komentář