Eat them, drink them, smoke them, go to the doctor, and look good when you get there

stock_analysis

Že nevíte, co to znamená? To je návod k dlouhodobému investování za účelem inkasování dividend shrnutý do jedné jediné věty.

Eat them = potravinářské společnosti

Drink them = potravinářské společnosti zaměřené na nápoje všeho druhu (od nealko nápojů přes en energetické nápoje až po alkohol). Coca Cola, Monster Beverage apod.

Smoke them = výrobci cigaret a dalších „neřestí“

Go to the doctor = farma společnosti, účastníci kurzu znají detailně společnost J&J, na jejímž příkladu jsem vysvětloval finanční výkazy společnosti a jejich hodnocení

Look good when you get there = móda, šperky, kosmetika apod.

Proč právě tyhle? Protože poptávka po těchto typech produktů je víceméně stabilní, výsledkem čehož je i stabilní hospodaření daných společností a hlavně STABILNÍ VYPLÁCENÉ DIVIDENDY. To je to, proč kupuji akcie. Kvůli dividendám.

Co je nejlepší? Kupovat firmy, které mají nějakou specifickou konkurenční výhodu, výsledkem čehož jsou oblíbené mezi zákazníky, mají vysokou ziskovost, před sebou potenciál pokračujícího růstu (nemusí být nijak dramatický, ale měl by tam být).

Já osobně doplňuji energetiku a utilites. Bez elektřiny, plynu, vody apod. se také neobejdeme. Ty sice nemusí být zrovna oblíbené mezi zákazníky, ale ostatní kritéria splňují.

K tomu zbývá poslední podmínky pro vhodnou dlouhodobou investici – akcie nesmí být předražené.

 

 

 

EBOOK ZDARMA
ZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

  • – Růstové akcie
  • – Dividendové akcie
  • – Tajné informace
  • + „třešnička na dortu“

Ke stažení ZDE

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář