Donald Trump a investice

Jméno Donald Trump najdete v médiích po celém světě. Ano, jedná se o na první pohled kontroverzního kandidáta na amerického prezidenta.

Já se nebudu zbývat tím, zda má či nemá šanci stát se prezidentem Spojených států, ani jaké by to mohlo mít dopady. Mě zajímá jeho přístup k investování.

Možná to nevíte, ale Donald Trump není jenom dědic majetku, on je value investor. Vždyť dětí měl jeho otec pět, ale miliardářem se stal pouze Donald. Toho dosáhl mimo jiné investováním do nemovitostí, ale těch, které jsou podhodnocené. Ano, i u nemovitostí lze udělat analýzu ceny zjistit si, zda cena nemovitosti je odpovídající nebo nikoliv.

Skutečně první !“kauf“ se mu povedl s hotelem Commodor. Když ho Trump kupoval, byl ztrátový a silně zadlužený. Jemu se povedlo ho postavit na nohy a svojí investici mnohanásobně zhodnotit.

Co na to sám říká? Že kupuje pouze značně podhodnocené investice. To znamená, že i když se cena investice významným způsobem sníží, jen výjimečně se dostane pod skutečnou „value“ hodnotu dané investice.

Samozřejmě, ne každá investice se mu povede (to se nepovede nikomu), ale zisky z těch plusových bohatě vynahradí jeho ztráty.

Komentáře

Přidat komentář