Dlouhodobá nezaměstnanost – průzkum následného hledání zaměstnání

Pokud jde o Spojené státy, ohledně nezaměstnanosti se běžně dozvídáme „základní“ míru nezaměstnanosti – U3, v komentářích se objevují i U6 (tedy i lidi, kteří nemohou sehnat práci na plný úvazek).

Nedávnou však byly publikovány výsledky průzkumu lidí, jak byli schopni sehnat práci. V prvním kole průzkum vybral lidi, kteří prohlásili, že v letech 2008-2012 byli nezaměstnaní alespoň 27 týdnů v kuse. V takovém případě byli tito lidé dotázáni opět po 15 měsících.

Jaké byly výsledky za období těchto 15 měsíců?

* 30% lidí bylo i nadále nezaměstnaných a stále aktivně hledalo práci

* 34% lidí bylo i nadále nezaměstnaných, avšak rezignovali na hledání práce

* 36% lidí sehnalo zaměstnání alespoň na čas. Tuto skupinu lidí lze rozdělit následovně (procecnta jsou i nadále z celku):

* 11% lidí mělo práci po dobu alespoň 4 měsíců, po celou dobu na plný úvazek

* 14% lidí mělo práci po dobu alespoň 4 měsíců, avšak po minimálně 1 měsíc byli nuceni pracovat na zkrácený úvazek

* 11% lidí mělo alespoň krátkodobou práci (brigádu) v posledních 3 měsících

 

Přiznám se, že podobný průzkum by mě velmi zajímal i v České republice. Bohužel se mi ho nepodařilo najít. O situaci na trhu práce by vypověděl mnohem více než pouhá míra nezaměstnanosti (navíc s loni opravenou metodikou výpočtu) či počet nezaměstnaných.

Komentáře
 1. VoDo napsal:

  A v Číně a celém BRIC a ještě by to chtělo statistiku o vzdělání těch nezaměstnaných. Něco mi říká že většina z nich jsou humanisti či ekonomové a další hobby obory. Technik problém mít nebude, je to stejný na celim světě lidem se prostě makat nechce, nemají na to aby chápali fyziku či matiku nebo chemii tak studují hobby obory kde se ani nedá propadnout, protože se nezkouší z vědomostí ale z názorů. Vlády jim vytvářejí místa a tito neschopné pak vymýšlí regule s máme tu výsledky v podobě solárních elektráren, kvóty na zahnutost banánů atd…

 2. Oracle napsal:

  @ VoDo
  Vy teraz so mnou súhlasíte v tom že Američania idú dlhodobo dole kopcom aj kvôli tomu, že ich školstvo je v dezolátnom stave?
  Som celý bez seba, vážne.

  Nechce sa im učiť a makať OK, čo ale urobia so zbytkom zamestnaných úplne robotizované továrne?
  Napoviem, aj tí chytrejší ktorí eventuálne ovládajú reálne vedy a chystajú sa na kariéru inžiniera alebo tí ktorí sú ochotný aj manuálne pracovať zostanú bez práce.
  Ergo nezamestnanosť v reálnych číslach bude okolo 70%.

  Dodávam ani vo fast foodoch sa nezamestnajú, lebo ich vytlačia roboti:
  https://motherboard.vice.com/blog/meet-the-robot-that-makes-360-gourmet-burgers-per-hour
  https://www.jambajuice.com/more-jamba/jambago

 3. woxow napsal:

  I tak jsou ty čísla velmi vysoké. To pak musí klesat i obrat HDP když každý třetí člověk živoří. Je možné se s někým z Vás soukromě poradit, třeba i po e-mailu? Pokud ano napište mi na woxow@seznam.cz

 4. Oracle napsal:

  @ woxow
  Komu bola adresovaná Vaša otázka?

  Musím doplniť svoj predchádzajúci príspevok, mal som na mysli obdobie po masívnej automatizácií, ale ani teraz nie je situácia lepšia, veď skutočná nezamestnanosť v USA je okolo 20% a obzvlášť medzi ročníkmi pod 55 rokov.

Přidat komentář