Co se děje?

 

Začneme opět pohledem na uplynulý týden.

 

  Stav na začátku Stav na konci Změna
S&P 500 1931,34 1951,36 +1,04%
Zlato 1146,30 1138,40 -0,69%
Ropa Brent 48,60 48,13 -0,97%

 

Americké akciové trhy přerušily pokles trvající od zasedání Fedu, za týden posílily o 1,04 %.

Zlato pokračovalo v poklesu, během týdne však bylo výrazně níže, než v pátek zavřelo. Vždyť po pátečním oznámení čísel o zaměstnanosti přidala cena zlata téměř 25 dolarů, což odpovídá dennímu pohybu o přibližně 2,2%. Podobným způsobem (avšak ještě razantněji) reagovala v pátek i cena stříbra, které v pátek přidalo 74 centů za unci, respektive o 5 %.

Na trhu s ropou jsme svědky zklidnění volatility, avšak přesto cena ropy opět otočila otočila, za týden klesla o necelé 1 % (proti růstu o 2,4% minulý týden).

Co je zajímavé? Mne zaujala informace, že short pozice na amerických akciích obchodovaných na NYSE je na 7-letých maximech.

Ukazuje to na postoj investorů, na to, že naposledy byli investoři takto negativně naladěni uprostřed nedávné finanční krize, v letech 2008 a 2011. To může působit jako negativní zpráva, ale není tomu tak. Je to znak velkého pesimismu mezi investory. Pokud se podíváme do historie, uvidíme, že toto není příznak konce býčího trhu, ale korekce.

Zvláště, kdyby se situace v Evropě přiostřila a investoři přesunuli své prostředky za Atlantik.

Protože skončilo třetí čtvrtletí, přikládám výkonnost klíčových ETF, tabulka je převzata ze serveru bespoke.

key-etfs-100215

 

 

Dále jsem se rozhodl, že udělám takovou menší „investorskou online párty“, kde vám některé postupy ukážu. Zdarma vám ukážu pořádné know-how, se kterým pracuji v investování – na „investorskou online párty“ se přihlašte zde, abych vám mohl včas poslat upozornění.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář