Články týdne – 19. srpna

clanky_tydne

Podílové fondy jako zlo investorů – článek Henryho Blodgeta. Dovoluji si ho označit za povinnou četbu

Stříbro – horská dráha vč. pádu na 5 dolaru a poté růstu na 75 je podle některých možná.

Před 40 lety zrušil prezident Nixon směnitelnost dolaru za zlato. Této události byla věnována řada článků, já jsem vybral ten z Forbesu, nebo ten z britského The Telegraph.

Následující článek jsem již sice dával na twitter, ale vzhledem k jeho závažnosti ho sem dávám opět. Švýcaři přemýšlí co s frankem. Nelíbí se jim jeho posilování a hledají možnosti, jak tomu zabránit. A to i za cenu ztráty nezávislé monetární politiky.

Venezuela zase přemýšlí co se zlatem. Už ho neche mít uložené v USA a hledá vhodnější úložiště. Navíc stahuje zlato i ze západních bank. Některé komentáře již označují toto stahování zlata jako jednu z nejvýznamnějších událostí letošního roku.

 

Komentáře
  1. VoDo napsal:

    Stribro za $5? Podle mne blbost, ikdyz bych si to pral a vzal bych si asi i hyposku na nakup tuny stribra. Aby to kleslo takhle nizko tak by si LIDI museli myslet ze je to blud, ale oni si zatim mysli opak a nic nenasvedcuje tomu ze by se mysleni melo zmenit, nebo snad je uz po krizi, hrozi deflace takze hotovost je dobrej napad? Kazdej pokles je prerusenej dalsim a dalsim nakupem.

  2. Jan Dvořák napsal:

    Za 5 bych taky kupoval plnými hrstmi

  3. xjezour napsal:

    Řekl bych, že autor myslel pokles o 5.

Přidat komentář