Články týdne – 3. června 2011

clanky_tydne

Tento týden mám více článků než obvykle. Začnu sérií článků o situace v Řecku.

Problémy Evropy totiž v Řecku zdaleka nekončí. Proto podle Německa nezbyde nic jiného, než aby záchranu Řecka zaštiťovala EU a MMF. Jistě jste si povšimli, že Němci vůči Řecku bystupovali velmi tvrdě. Co když jsou důvody jejich postupu mimo jiné ukryty i tady?

Probouzející se čínská inflace může mít nedozírné následky. To je jedna strana mince. Druhou je možné zpomalení čínské ekonomiky a jeho dopad na ceny komodit.

Vzácné zeminy mají potrnciál stát se ještě vzácnějšími. Mimochodem, před necelými dvěma roky jsem dělal jejich analýzu. Najdete ji zde.

Na závěr jsem si schoval bonbónek pro milovníky konspiračních teorií. Proč byl podle Putina skutečně obviněn Dominique Strauss – Kahn.

Komentáře
 1. kubik napsal:

  No já si myslím,že zatím ceny komodit neklesnou,např jde o velká sucha v EU,záplavy v USA,nastávající hurikánová sezona,severní afrika je v ohni,čínani se stávají bohatšími a začínají spotřebovávat stále více a více,oni si to amíci ale dělají sami,natisknou dolary,za ty si nakoupí zboží z číny anebo je v číně investují(nebo obecně ve světě) a čínan má více usd,za ty kupuje komodity a protože má více a více usd,tak je může přeplatit,amíci musí vytisknout usd více a jsme ve spirále.Bohužel ale pro amíky mají stále dražší benzín,žrádlo atd,fundamenty v haj-lu a obama a vrtulník se začínají třást.

 2. kubik napsal:

  A ještě k řecku,já bych se nedivil,kdyby goldmani a spol byli v řecku obrovskými věřiteli(to asi jsou),ale to by nebyl až takový problém,ale možná to mají pojištěné přes páku u pojištoven a bank němců a frantíků a potom by to mohl být velkej problém (třeba 100 násobný) a připadá mě to nyní,jako dobíjení pakoně stádem hyen(nedají pokoj dokud nebude sežranej)

 3. kubik napsal:

  Tadyse už tvoří menší zárodek https://www.nhc.noaa.gov/

 4. Jan Dvořák napsal:

  Podle mě by komoditám hrozil pokles v případě dramatického oslabení čínské ekonomiky dopravázeného výpadkem jejich poptávky.

Přidat komentář