Články týdne – 9. srpna

clanky_tydne

 Banky a jejich role v dnešní ekonomice. Přitom se na bankovním trhu dějí zajímavé věci. JP Morgan například kupuje od UBS jejich OTC komoditní deriváty.

Čína je si vědoma svých dlouhodobých problémů a to, že největším problémem je její historie. Jinak by nechystala uvolnění politiky jednoho dítěte.

Úvaha nad tím, zda a případně jak je cena zlata korelována s vývojem globální ekonomiky.

Která profese začíná být ohrožena? Ještě to nějakou dobu bude trvat, ale ohrožení se začíná projevovat.

 

 

Archiv – Předchozí články týdne

Výroční analýza 2013

Komentáře
 1. VoDo napsal:

  Casey Research se porad dokola ohaneji a srovnavaji situaci dnesni se situaci sedmdesatych let. Tenkrat byla inflace dneska svet trapi deflace, proto i jejich zavery jsou spatne a ne jen ohledne zlata.

 2. Jan Dvořák napsal:

  Jak jisté jsou peníze v bankách? Nejde jen o částky nad limit pojištění vkladů… přidávám ještě jeden článek (v češtině)
  https://www.czechfreepress.cz/evropa/diky-novemu-narizeni-eu-se-mohou-zacit-o-sve-uspory-strachovat-jiz-i-drobni-stradatele.html

 3. VoDo napsal:

  Když krachla banka v roce 1998, tuším, tak jsem peníze dostal asi po dvou či třech letech, žádná možnost výběru části vkladu. Očekávám podobný scénář, banky krachnou, najednou bude jako inflace a za pár let člověk dostane reálně polovinu.

 4. Oracle napsal:

  Nuž, doplnenie toho čo napísal VoDo: https://investmentwatchblog.com/eu-to-limit-cash-withdrawals-to-100-200-euros-per-day-if-a-bank-goes-down/

  Najhoršie na celej veci je, že keď krachne malá banka (či dcérska spoločnosť), tak to so sebou stiahne nielen materskú banku, ale celý bankový systém.

  Dámy a páni vyberte si svoje peniaze z bánk, kolaps bankového systému je prakticky za rohom.

Přidat komentář