Články týdne – 9. listopadu

Autor článku: 9. 11. 2012

Spojené státy čeká v nejbližších týdnech opět jednání o zvýšení limitu zadlužení. Docela by mě zajímalo, jak by taková jednání probíhala v Evropě… A jak dopadly volby jejich prezidenta? Podle Spieglu prohrály Spojené státy.

Pravděpodobnost recese ve Spojených státech podle Saint Louiské pobočky Fedu je rovna 100%. Zajímavé přitom je, že jejich vlastní produkce ropy již několik let stoupá a poslední říjnový týden dosála nejvyšší týdenní produkce od roku 1995.

Kypr také na tom není moc dobře. Možná bude potřebovat pomoc, ta však zatím vázne na aféře o praní špinavých peněz.

Indie bojuje proti zlatu, chce přesvědčit lidi, že akcie jsou lepší… Výsledkem je, že Čína se dostává před Indii, pokud jde o výši poptávky po zlatě.

 

 

Archiv – Předchozí články týdne

 

Aktuální investiční trilogie:

  1. Rýsuje se nový finanční systém
  2. Volby ve Francii jako katalyzátor dalšího vývoje 
  3. Devizový trh se změnil k nepoznání

Hledáme nejlepší články čtenářů:

Štítky: , , , ,

Komentáře

  • Kolda napsal:

    Dobrý článek ve Spieglu. Zmiňuje elektrické vedení na dřevěných sloupech. To mají pravdu, už moje srovnání Československa a USA v r. 1992 nedopadlo pro americkou el. infrastrukturu moc dobře. Je to opravdu celkem paradox. Nicméně ani tehdy ani dnes nedospívám k názoru jako Spiegel, že na vině je total capitalism. V mnoha ohledech lze se Spieglem souhlasit, ale to že se tomu dává nálepka total capitalism znamená pouze to, že budeme mít více socialismu a západ bude pokračovat v nastoupené cestě - downfall of the West. Akorát že američani mají svůj plyn a brzo už i svou ropu. To je klidně podrží dalších 50 let. Co má Evropa? Předraženou fotovoltaiku ...

  • johndow napsal:

    https://goarticles.com/article/Just-Exactly-What-Don-t-They-Want-You-To-Know-Regarding-Gold-Prices-And-Silver-Prices/7130256/

Napsat komentář