Články týdne – 5. října

clanky_tydne

Írán bojuje o stabilitu vlastní měny, jejíž hodnota klesá. Výsledkem tohoto poklesu jsou pouliční protesty, tedy to poslední, co si tamní režim může přát. Hodnota íránské měny je na historickém minimu vůči dolaru.

Španělsko uznává, že potřebuje pomoc a je připraveno o ní zažádat. Německo však s poskytnutím vyčkává. Kolik si Španělsko potřebuje půjčit? V příštím roce jde minimálně o 200 miliard euro. 

Jaká největší rizika mohou poslat akciové trhy do  kolen ještě před koncem roku? Před pár dny jsem některá zmínil,  analýza StreetTalk Advisors vybrala tato rizika.

 

 

 

 

Archiv – Předchozí články týdne

 

Aktuální investiční trilogie:

 1. Rýsuje se nový finanční systém
 2. Volby ve Francii jako katalyzátor dalšího vývoje 
 3. Devizový trh se změnil k nepoznání

Hledáme nejlepší články čtenářů:

 

Komentáře
 1. Toxic napsal:

  Já myslím, že do konce roku je to v pohodě. Nezaměstnanost v USA prý klesla, QE bude pokračovat, Obama asi zvítězí.. Takže je zaděláno na nová vyšší maxima – všechny indexy jsou na 4letých maximech, Nasdaq dokonce na desetiletém.

 2. Jan Dvořák napsal:

  Ani bych se nezlobil 🙂
  Čím vyšší maxim akcií díky QE apod., tím vyšší maxima drahých kovů…

 3. VoDo napsal:

  Spousta lidi bude prekvapena co tento bull trh dokaze.

 4. Toxic napsal:

  VoDo: Taky si myslím, že ještě klidně 25% půjdou indexy nahoru..

 5. Ives napsal:

  To je možné, že ještě půjdou nahoru. Ale jedno je jisté, čím výše, tím pak budou hlouběji padat. A dřív nebo později se nějaká ta černá labuť na obzoru objeví…

 6. František Sousedík napsal:

  Jan Dvořák: … tím vyšší maxima drahých kovů…
  Prosím, můžete pokračovat?
  Čím vyšší maxima drahých kovů, tím …
  Děkuji.

 7. johndow napsal:

  Nechci nikomu podsouvat nazor, ale myslim ze pan Dvorak mel na mysli neco takoveho: Predstavte si ekonomiku jako jeden velky hrnec, ve kterem je voda a ve ktere plavou dve drevene lodky, kdyz plavou, znaci to ekonomickou aktivitu, jedna je modra(reprezentuje indexy), jedna cervena(reprezentuje zlato), na hrane hrnce je riska s poctem litru, ale krome toho tam ma take svoji relativni rysku cervena i modra lodicka, nove penize jsou jako prilita voda do toho hrnce, hladina stoupne, lodicky plovouci na vode tez, a tak se jim posune ukazatel na ryskach, takze kdyz je vice vody(vice penez) lodky stoupaji a relativni ukazatele na rysky se zvysuji, no a problem nastane v pripade ze v hrnci neni voda zadna(lodky nemohou plavat, velka deflace a ekonomicka stagnace), a nebo ze se prileva tak dlouho az se hrnec prelije a lodky vypadnou a tudiz jim zmizi ryska na kterou ukazovaly(hyperinflace)

 8. Jan Altman napsal:

  V Zimbabwe nahoru letěly i akcie firem v bankrotu…

Přidat komentář