Články týdne – 5. prosince

clanky_tydne

Jak Bill Gross přišel o své království. Sice dlouhé, ale stojí za přečtení.

Francouzská rozpočtový deficit se prý do roku 2017 dostane pod 3% – i bez zvyšování daní

Proč Putin odtroubil plynovod South Stream?

Spojené arabské emiráty budou i nadále vázat měnu na dolar.

 

Komentáře
 1. Petr Gejdos napsal:

  Proč Putin odtroubil plynovod South Stream?
  . Na tuto otázku dostaneme odpověď již velmi brzy. Počítám, že tak nějak kolem nového roku. To bude Ukrajina již energeticky na kolenou a to navzdory údajně zpětným dodávkám plynu z EU na Ukrajinu. Ukrajina nemá plyn, nemá uhlí, nemá již ani elektriku. Zato má asi 40 milionů dnes již totálně nasraných lidí !!
  .
  Se zájmem a nevolí jsem zaregistroval vyjádření ERU, že plyn v ČR příští rok bude drahnout. A to tedy vzdor tomu, že jinak ve světě by měk být stále levnější. PROČ TO ?? Je ale jasné, proč. De facto spotřebitelé (nejen zřejmě) u nás v ČR platí Ukrajině plyn, který údajně reverzně proudí via Rusko – Německo a přes celou dotčenou část EU zpět na Ukrajinu. Jelikož je to v tomto konkrétním případě technicky docela nesmysl, patrně se jedná ve skutečnosti o to, že prostě si Ukrajina zatím (a s naším vědomím) bere = přikrádá plyn, určený pro EU a my to platíme a nedostáváme jej. Jaký by totiž mělo mít smysl ten plyn pracně dopravit do EU a pak stejně pracně posílat zpět na Ukrajinu ?? To by přece byl flagrantní přiklad tzv. „trhání zubů přes konečník“ – zřejmě laparoskopicky…
  .
  Rusko má zrušením realizace South streamu příležitost „s milým bezelstným úsměvem na rtech“ a naprosto elegantně provádět vůči EU sankce. A to tak, aniž by to kdokoli v EU mohl nazývat sankcemi – ač bolet to EU bude převelice velmi. A není možné proti tomu protestovat alespoň s náznakem logiky a zdravého rozumu aniž by se přiznal skutečný stav !
  .
  Generál Zima začíná „na východní frontě“ úřadovat a zima bude nám tady ve střed ní Evropě. Je totiž jasné, že Rusko využije první neprůstřelnou záminku ze strany Kijeva k tomu, že zaškrtí plyn přes Urajinu. Nord stream pojede na plné pecky, to ale stačit nebude. Nebude to tentokráte Topolánek, ale někdo z EU bude chtít (a s hrůzou v očích) do Moskvy jednat, zdali by to „pro tentokrát nějak nešlo, aby to ještě aspoň do jara šlo !!“ Možná ruská strana nebude zvedat telefony.
  .
  Jsou to šachy a Putinovi se jarní gambit zatím daří. Jestli vskutku Indie odřekne Francii ty stíhačky s poúkazem, že by se Indie nerada dožila toho, že by Francie „pozastavila“ jejich dodávku s ohledem na já nevím co stejně, jako to Francie udělala s těmi loděmi Mistral pro Rusko – budou asi elity v EU brzy hledat „kde nechal tesař díru !“
  .
  JE TO NA OSTŘÍ NOŽE.
  Tady jsou „velmi moudří debatéři“, co si myslí, že se furt nic neděje. Jenže ono se děje !

 2. František Sousedík napsal:

  Pro Petr Gejdos:
  Já jsem asi nějaký velmi, ale opravdu velmi, natvrdlý. Stále neumím pochopit, o co Vám vlastně jde, co vlastně chcete, jaký je cíl Vašich slov, co by měl debatér udělat.
  Představme si, že se z “velmi moudří debatéři” stanou velmi moudří debatéři, kteří si začnou myslet, že se něco děje. A dál? To už stačí?

 3. plukin napsal:

  František Sousedík: nejste na sebe prilis tvrdy? 😉 Snazit se pochopit lidi kteri nejspise nechapou sami sebe podle toho co pisou? Jediny duvod proc takovi delaji to co delaji tj. treba pisou to co pisou je aby si jednoho dne konecne uvedomili, ze oni to v prve rade vsecko psali o sobe sami sobe. Ta uleva potom, ze se zacinaji chapat.. 🙂
  Nebo taky „neuleva“, kdyz si dotycny uvedomi, ze ono se safra neco opravdu deje, primo v nem, zjisti ze mu emoce revoltuji v tele..smankote..!@#$..a co si s tim najednou pocit?
  Ja rikam rozdychat to, rozdychat to, rozdychat to..
  Plne okysliceni organismu dela divy!

 4. VoDo napsal:

  Haha, zase pro rusky videni, kdybyste si radsi dali praci a zjistili kdo ten South Stream pohrbil. Nebudu vas napinat, Bulharsko to zaseklo, protoze je v EU a kope za EU, Putin to jen oznamil, je to jen loutka a majitel benzinky, nic vic.

 5. Libri napsal:

  No Putin zasekl výstavbu přes mořské dno, protože nemá smysl tahat roury k pobřeží bulharska, které nedostalo svolení se k southstreamu připojit. to, kdo se bude smát nakonec, se dozvíme v krátké budoucnosti (může to být i pár let ale). situace s plynem v evropě je nyní takováto – německo má víceméně zajištěn plyn přes northstream, východoevropské kolonie plus rakousko aspol jsou závislé na fašistech z ukrajiny. stačí z jakýchkoli důvodů tento tranzit přerušit a teplo nám tu bude zcela z jiných důvodů než od kamen.
  srovnání putina s majitelem benzinky kulhá, putin má totiž nad surovinou kontrolu. když majitel benzinky nedostane surovinu tak je nahraný. a zatím to nevypadá že by putinovi plyn došel. ale v roli majitelů benzínky bez suroviny můžeme být velmi brzy my.

 6. Petr Gejdos napsal:

  František Sousedík 6.12.2014 v 22:14
  .
  Obávám se, že nechápu, co nechápete. Tady je určité „jádro“ názorově pro mě poněkud zvláštně orientovaných diskutujích, kteří v podstatě zastávají stanovisko „Business as usual“ a drobné systémové dle nich „chybky“ tak nějak odstrkují do pryč s poukazem, že vše je v podstatě OK a že vše dobře dopadne a že s úsměvem jde všechno líp.
  .
  Já si taky samozřejmě myslím, že s úsměvem jde všechno líp. Dokonce souhlasím i s tím, že život prostě žít musíme a z toho plyne, že vlastně vše je dobře a tedy vše dobře dopadne. Ono totiž vskutku nějak musí „vše dopadnout nějak“ ! A protože až se to něco nějak skutečně stane, už se to něco potom nijak „neodstane“ ! A v tom je patrně Vaše nechápání, co sděluju. A zřejmě to podle mého názoru ani chápat nechcete a proto to nechápání sdělujete tímto způsobem.
  .
  Individuální člověk, pokud se nejedná o nesvéprávnou dementní osobu, si svůj vlastní život nějak tu lépe či jindy méně dobře, ale vždy nějak plánuje a promýšlí, stanovuje si určité priority, má jakési paradigma. Lze to vyjádřit biblickým úslovím „Jak si kdo ustele, tak si i lehne“.
  .
  Je ale určitá významná oblast vlivů na individuání osudy, které dotyčný jedinec nemá ve vlastní moci a musí spoléhat na kolektívní odpovědnost. Zde potom hraje významnou roli správné chápání toho, co se děje v širším okolí, něco jako vliv vyšší moci. Zde může jedinec ovlivňovat pouze obecným způsobem – de facto provádět jakousi osvětu svého širokého okolí tak, aby celkově lepší informovanost vedla k ovlivnění všeobecných podmínek a tím se vytvářely lepší podmínky i v individuální rovině.
  .
  Já tím toto dělám. Nechci, aby lhostejní lidé s omezeným až špatným chápáním reality de facto vedli svou lhostejností svět do katastrofy, protože ten svět potom bude negatívně ovlivňovat můj osud. Já si světovou katastrofu nepřeju. Poto dělám, co umím, proti tomu. Kdyby to takto dělala většina – šlo by katastrov zabránit. Kdyby šlo svět rozdělit na samostatné světy a každý člověk by si ovlivňoval pouze ten svůj svět – mlčel bych. Protože pak by skutečně platilo důsledně, že jak si kdo ustele, tak si i lehne a byl by to výhradně jeho problém. Napsal jsem to schválně co nejméně konfliktně a tedy spíše v obecné rovině. Dokázal bych to napsat v podstatně osobnějším duchu a nutně tedy konfliktněji.

 7. Petr Gejdos napsal:

  https://www.blisty.cz/art/75740.html
  Vlastně jsem si mohl tu dlouhou a možná pro někoho nepochopitelnou stať výše ušetřit a nechat každého, ať si přečte ten článek na Blistech. De facto trochu jinými slovy a drobně jiným zaměřením říká skoro totéž. A sice to, že lidé se utáhli do sebe a rezignovali na skutečnou demokracii. To, co tady na tom našem „Západě“ dnes žijeme – to totiž již není žá ná demokrcie, je to oligokraci mixnutá čistokrevným fašismem korporací. Nu a já nechci žít ve fašismu.

Přidat komentář