Články týdne – 3. října

clanky_tydne

Má dolar před sebou dlouhý býčí trh? Dle tohoto názoru ano.

Jedna z největších ruských bank snižuje objerm  půjček v dolarech

Zajímavý komentář k dění v Hongkongu

Čína přechází na přímé obchody juan – euro. 

 

 

Komentáře
 1. DEERRICK napsal:

  téma inflace

  Všude zmiňovaná deflace je jen záminka, proč tisknout více peněz. A to souvisí s tím, jak fungují peníze. Při podepsání úvěru nové peníze vznikají a při jeho splácení zase zanikají. Zaplacené úroky zvyšují objem peněz v oběhu a to je příčinou inflace. . Aby mohl systém fungovat, je třeba půjčovat stále více peněz, aby bylo na splácení úroků. Peníze na úroky nebyly nikdy vydány a tak si někdo jiný musí půjčit, abyste Vy mohli úrok zaplatit.

  Možná se zeptáte, kde jsem došel na těch 8 až 10 %? V USA máme velmi spolehlivý zdroj server ShadowStats, který měří inflaci, nezaměstnanost a další ekonomické statistiky podle metodiky používané v 80. letech. V ČR je situace trochu složitější. Rozmezí 8 až 10 % celkem přesně odpovídá nárůstu měnových ukazatelů – viz. obrázek. On se ten nárůst objemu peněz někde musí projevit, třebaže s jistým zpožděním. Všechny tyto nové peníze nakonec stejně skončí v ekonomice.

  https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4885-stale-jeste-verite-v-iluzi-rostouci-ekonomiky-odbornik-odhaluje-lzi-mainstreamu

 2. Kolda napsal:

  Nj., ale to, co píšeš Deriku, tomu se říká circular thinking.

  „Zaplacené úroky zvyšují objem peněz v oběhu a to je příčinou inflace.“

  Ale co když ty úroky nebudou zaplaceny? Pak někdo zkrachuje a nezaplatí svému věřiteli a ten pak také zkrachuje. A tak dále a to je deflace. Samozřejmě mohou se natisknout a nějak rozdat (bankám jistěže) další peníze. Ale co když se to elitě nebude hodit? Já bych investiční strategii nezakládal pouze na předpokladu inflace.

  Pro sázkaře není důležité, jestli vyhraje Sparta nebo Slávie. Důležité je vědět, kdo vyhraje. Takže když se vlivné rodiny rozhodnou, že vsadí na deflaci (protože peóni věří na inflaci), tak bude deflace.

 3. František Sousedík napsal:

  Ano, ptal jsem se. Oni totiž někteří investoři spočítají kolik „vydělali“, odečtou „inflaci“ sdělenou staťákem a mají pocit, že přesně vědí kolik vydělali.
  Říkal jsem si zda-li nemáte nějaký systém na zjišťování osobního indexu „zdražování“.

 4. plukin napsal:

  re dollar bull jsem linkoval uz pred tydnem do fora od Armstronga. 😉

Přidat komentář