Články týdne – 3. ledna

clanky_tydne

Francie protlačila 75% daň z příjmu. Zřejmě se snaží vyhnat bohaté lidi ze země.

Utrácejte, co můžete. Spořit nemá smysl – komentář listu The Guardian

Pokud hledáte těžaře, jehož akcie byste rádi koupili, zvažte akcie royalties společnosti.

Írán – dlouho nevídaná investiční příležitost

Komentáře
 1. Oracle napsal:

  Keby 75% daň z príjmu nestačil, tak Francúzi zavedú aj 75% daň z majetku a nakoniec aj 10% z bankových vkladov (nebude to len 10% a bude to celo-Európske). A keďže sa neoplatí sporiť v bankách a Gardian vyzýva k utrácaniu, tak utrácajme za zlato a striebro.

 2. Kolda napsal:

  Existuje nějaký způsob, jak se přihlásit a začít rovnou komentovat?
  Není možné, aby se nabídka předplatného rozbrazovala jen jako reklama?
  Zatím neznám jiný způsob než po přihlášení znovu vlézt na homepage, najít článek, který jsem chtěl původně komentovat a pak teprve komentovat.
  Otravné …

 3. Jan Dvořák napsal:

  Přihlašte se pod článkem , který chcete komentovat (resp. pod příspěvky pod ním). Pak můžete rovnou komentovat.

 4. cipinek napsal:

  ne není to pravda pane Dvořák, je to pořád tak jak píše Kolda, když se přihlásím pod článkem, tak mě to stejně hodí na stránku s informacemi o předplatném a musím znovu jít na homepage najít článek a pak znovu do diskuze

 5. Oracle napsal:

  A čo tak zapnúť „pamätať ma vždy“?

 6. František Sousedík napsal:

  Existuje. A domnívám se, že to bude stejné i v jiných prohlížečích než Firefox. Věci, jako pamatovat vždy, zásadně nepoužívám.
  Je to velmi jednoduché, možná právě proto to třeba někdo neudělá. Nepředpokládá, že by to po přihlašovacím okně mohlo jít.
  Dám-li přihlásit se, otevře se mi nová stránka a po přihlášení zase nová. Potřebuji se tedy vrátit o dvě stránky zpět.

 7. Oracle napsal:

  Mal som na mysli zaškrtnúť túto možnosť pri prihlasovaní na túto stránku.

 8. Kolda napsal:

  To, co píše JD samozřejmě nefunguje. Na to si stěžuju – po přihlášení dostane čtenář ránu mezi oči nabídkou bez možnosti přirozeně pokračovat.

  Dvakrát zpět funguje. Je to sice drbání levou rukou na pravém uchu, ale lepší než nic.

  Zakliknout pamatování mi nefunguje, resp. ne dlouhodobě.

 9. lulinak napsal:

  pri klikani pod diskuzi na „prihlasit se“ to otevri v novem okne (kliknout se shiftem) a tam se prihlas a nove okno pak zavri, u toho puvodniho okna dej jen refresh (F5) a ses v tom samem miste, ale uz prihlaseny…
  ano, sofistikovanejsi weby to nekdy maji udelano ze se da prihlasit v ramci te same stranky aniz by se zmenil obsah, ale budme realisti, kdo by se s tim programoval, cely web by se asi musel prehodit na novy redakcni system a to stoji nemale love…

 10. Kolda napsal:

  Díky za instrukce, vyzkouším.

  Aby nedošlo k nedorozumění – já netrvám na tom, že se přihlásím v rámci jedné a té samé stránky. Já bych jen očekával, že když mne web vyzve k přihlášení, abych mohl komentovat, tak mne po přihlášení umožní komentovat. A to se neděje. Nevím, jestli je to technická nejapnost nebo rádoby marketingový fígl.

  Možnost komentova pro přihlášení umí snad každý web kromě tohoto. A proinvestory.cz sleduju od jeho založení a můžu říct, že několik let to uměl i tento web.

  To myslím přišlo až s částečným zpoplatněním – zrušení možnosti formátování příspěvků a zobtížnění komentování.

 11. Jan Altman napsal:

  Ag ᴬᵘ ᴀᴜ ᴬᵍ ᴀg Au
  Tak co, máte někdo informace, jak se v Německu tříbí situace ohledně DPH na stříbrných mincích? 🙂

  Koukal jsem, že většina prodejců nemá nic skladem – asi je lid vzal před koncem roku útokem.

  Schválně jsem několika prodejcům napsal.

  Jeden mi odpověděl, že DPH bude 19% a že si mám objednat Filharmoniky, protože dodávky z Kanady a USA dojdou až Bůh ví kdy.

  No ale druhý prodejce mi odpověděl něco zcela jiného:
  Actually no silver coins are available. The future situation for the VAT will be that all coins which are not produced in the EU subject to differential taxation, so they will be not more expensive than last year. The silver maple will be available next week again, after it appear in the pricelist you can make an order.

  Tzn. tvrdí, že:

  1) BUDE rozdíl ve zdanění evropských a neevropských (předpokládám na evropských 19% a u neevropských nějakou kličku)

  2) Na neevropských použijou „differential taxation“, tedy zřejmě to, že 19% zdaní pouze svoji marži a na jejich nákupní ceně buď DPH nebude vůbec, nebo nižší (dost divné, ale evidentně si za tím stojej). Alespoň takto mi to popisoval ten prodejce, u kterého jsem se stavoval před koncem roku.

  3) Tohle si přece Rakouská mincovna nemůže nechat líbit

  4) Nemohou si to ani nechat líbit ti prodejci, kteří tento trik nepoužijí a stanou se tak nekonkurenceschopnými – podle mne dost lidí nakupuje mince podle cenového srovnání na specializovaných Au/Ag investorských srovnávacích webech.

  Takže zábavná situace pokračuje 🙂

 12. Jan Dvořák napsal:

  Pozor – slovem marže se také může rozumět rozdíl mezi tržní a nominální hodnotou mince. Pak by to celé dávalo smysl.

 13. Jan Altman napsal:

  No to může, ale:

  1) Pak by tento prodejce těžko mohl tvrdit, že se cena oproti loňsku nezvýší – pokud by se 19ti danil rozdíl mezi nominálem a tržní cenou, tak se to týká většiny té ceny

  2) Jaký nominál má třeba mexický Libertad?? 🙂

  3) Ten druhý obchodník, u kterého jsem byl v prosinci, mi to popisoval právě tak, že 19ti budu danit právě jen rozdíl mezi jejich nákupní a prodejní cenou.

  Každopádně mi to přijde opravdu crazy a nemyslím si, že jim to může dlouhodobě procházet. Křičet budou evropské mincovny, méně kreativní konkurenti, Brusel i berňák… Ale je to zábavné sledovat.

 14. Jan Altman napsal:

  No prima, dalsi obchodnik pise:

  Bei uns keine 19% MwSt. auf Silbermünzen: Sie sparen bis zu 10%

 15. Jan Dvořák napsal:

  Různí němečtí účetní mají různý výklad. A pak že pouze u nás je chaos v daních…

 16. Jan Altman napsal:

  Oficialni popis toho triku:

  No 19% VAT: We buy silver coins up to 10% cheaper compared to other dealers .

  To 01.01.2014 , the reduced VAT rate of 7% was abolished on silver coins and mintbar . This means that for all plants in silver – whether bullion or coins – uniform 19% VAT will be added . Thus, the purchase of silver coins and mintbar for private investors became more expensive by 11.2 % if the precious metal dealer does not make use of the possibilities of differential taxation .

  As a customer- oriented dealers in precious metals , it is always our interest to offer attractive prices for our customers. Therefore, we offer since 2014 , almost all silver coins to differential taxation . You save up to 10 % on a purchase at the regular rate of VAT .

Přidat komentář