Články týdne – 24. února

clanky_tydne

Dnes se ve výběru článků zaměřím na dvě ohniska geopolitických a ekonomických problémů. Na ÍránŘecko – oběma se zde na serveru věnuji, o obou jsem psal i v tomto týdnu.

O situaci kolem Íránu se mluví prakticky denně. Minimální prostor ale dostává pohled ze strany Íránu. Přitom pro pochopení situace je to důležité. Proto si přečtěte tento článek. Jako druhý článek k inkriminované situaci doporučuji tento blog. Na závěr tohoto tématu předkládám rozbor toho, co by se mohlo stát v případě útoku na Írán.

O potenciálních termínech bankrotu Řecka jsem psal ve středu. Jako jednu z možností jsem zmínil i druhou polovinu března. Pouze o pár hodin později vyšel článek Gonzalo Liry, který zmiňuje 20.březen jako datum možného řeckého bankrotu. Investoři obchodující řecké CDS jsou evidentně téhož názoru.

 

Archiv – Předchozí články týdne

 

Další vybrané články:

 

 

 

 

 

Komentáře
  1. Toxic napsal:

    Pisu to stale, ale Recko zbankrotovat nenechaji. Jednak je EZ politicky projekt a budou do toho lit tolik penez, kolik bude treba, jednak by default Recka zpusobil takove mnozstvi vyplaceni CDS, ze by se z toho banky osypaly..

Přidat komentář