Články týdne – 22. května

clanky_tydne

Začnu komentářem k situaci na Ukrajině. Jeden z nejlepších komentářů, co jsem za poslední dobu četl.

Čínská ekonomika pokračuje ve zpomalování. To nevěstí nic dobrého – nejen pro Čínu.

Velká Británie spadla poprvé za více než 50 let do deflace.

Ukrajina připravuje default.  To není nic překvapivého, další komentář na toto téma je zde.

Jak to vypadá s náklady na těžbu zlata?

Komentáře
 1. Oracle napsal:

  A čo priznanie viny 5 veľkými bankami? V podstate bolo priznané na verejnosti to, čo „konšpiračný teoretici“ tvrdia roky, že všetky trhy sú zmanipulované a ktokoľvek sa na nich púšťa riskuje to, že sa stane obeťou podvodu.

 2. Jan Dvořák napsal:

  To je fakt, to by tam mohlo být taky: https://www.cnbc.com/id/102694370

  Ale není to nic překvapivého, manipuluje se LIBOR, měny….

 3. Toxic napsal:

  Když už se zde zmínil článek ze Seeking Alpha na téma nákladů na těžbu, zde je článek ze stejného webu od jiného autora, který se zabývá náklady AUY:
  https://seekingalpha.com/article/3202746-what-it-really-costs-to-mine-gold-the-yamana-2015-first-quarter-edition

 4. Toxic napsal:

  https://www.zerohedge.com/news/2015-05-22/shake-shocker-each-shak-restaurant-now-worth-53-million

  Škoda, že se neobchoduje s opcemi SHAK (alespoň ne u IB)

 5. VoDo napsal:

  Toxic: nejaky manazersky shrnuti o nakladech yamany? Tipuju ze to jsou platy manazeru a poradcu manazeru a poradcu poradcu a pr oddeleni ktery doporucuje zlato a akcie tezaru.

 6. VoDo napsal:

  Tak jsem jen kouknul na platy tech nejvyssich, tri miliony USD ve ztratovy firme, Honda ctvrtinovej plat a 20x vetsi firma co vydelava. Zde je krasne videt jakej legalni podvod jsou tyhle tezarsky firmy, nejde o zlato, jde o prodej snu pitomcum a zit z tech penez jak dlouho to jen jde…

 7. VoDo napsal:

  pro J@ ten obrovskej dluh je na papire, problem je ten ze nikdy nenastane situace aby celej ten dluh byl splatnej v kratkym case. Je tam zapocitano vse, rocni, desetilety, tricetilety dluhopisy, atd.. dokonce i to ze kdyby nahodou ted vsichni duchodci chteli vyplatit duchody a jeste k tomu by vsichni sly do nemocnice na operaci. Tento stav je po desetileti, s tim rozdilem ze az pred par lety se toho zacli vsimat i jakonovinari a senzacechtivci.
  Stejny je to s kazdym kdo ma hypoteku, je kousek ok krize, jezdi si na dovcu, ma auto na lizing, pujcku na nabytek, telefon na splatky, takovej klid pred bouri, ale pokud kdyby mozna vsichni chteli po nem ted hned splatit vse co ma napujceno tak to by byl prusvih.

 8. Oracle napsal:

  @ VoDo V rokoch 2007-2009 mnohí Američania ktorí získali subprime hypotéky dostali od banky výzvu aby zaplatili zvyšok hypotéky (priami dôsledok toho, že banka mala problémy s neplatičmi).
  Vzhľadom na to, že mnohé banky často dávajú klauzuly na okamžité zaplatenie dlžôb. Ako to skončí v prípade problémov banky nemusím príliš rozvádzať, snáď.

  Ďalšia vec, milovaná taktika žralokov je, že pomaly skúpia tak 30-50% dlhopisov jednej firmy a následne predajú všetko, samozrejme to pošle ceny dlhopisov pod čiernu zem a úroky do nezaplatiteľných výšok, čo má za následok bankrot firmy. Teda môžu skúpiť firmu za 10 centov na US$ (často aj za menej).
  Najlepšie na tom je, že táto taktika funguje aj v prípade banánových republík ako je USA, Anglicko atď. 🙂

  Poznámka: Aby sme sa rozumeli, že nikto nepôjde pred súd v prípade vážnych (finančných) zločinov je charakteristika banánových republík.

 9. Toxic napsal:

  VoDo: Bohužel, s těmi platy je to jak je. Ale netřeba chodit až k těžařům, stačí se podívat na některé státní podniky v ČR, které jsou/byly ztrátové a odměny vedení se hezky hrnuly..

Přidat komentář