Články týdne – 19. prosince

clanky_tydne

Britský premiér: Rusko nepasuje do mezinárodního finančního systému. To jsou extrémně silná slova. Co na to jiné země? Neuvažuje Čína o pomoci Rusku? Nelze to vyloučit… Pokud by k něčemu takovému skutečně došlo, bude to finanční válka na ostří nože.

Mimochodem, ruská krize dopadá silně i na londýnský trh s nemovitostmi

Švýcarsko se přidalo k zemím se zápornými úrokovými sazbami.

Stratfor: pohled na Rusko zevnitř.

Čínské držení amerických vládních bondů klesá

 

 

 

Komentáře
 1. fotrJeLotr napsal:

  ako potapaju rubel

  https://osina.cz/jak-potapeji-rubl/

 2. Pet napsal:

  juan – od 29.10. 6,1101 – kontinuálně oslabuje dnes – 6,2293 – China/rubl – Reuters: Čínští „nákupní agenti“ vydělávají na poklesu ruské měny – https://www.investicniweb.cz/zpravy-z-trhu/2014/12/19/reuters-cinsti-nakupni-agenti-vydelavaji-na-poklesu-ruske-meny/
  – zlato – Indie není spokojená s posledním vývojem dovozů zlata. Poté co změnila pravidla pro dovoz zlata, se zvýšily dodávky kovu meziměsíčně o 38 % (v listopadu), což vyneslo deficit běžného účtu platební bilance na 18měsíční maximum.
  Druhý největší konzument zlata na světě překvapivě upustil od pravidla pro dovoz zlata, které ukládalo importérům povinnost alespoň 20 % zlata zase vyvézt ze země. Po změně následovala vlna importů kovu v objemu 151,58 tun za jeden měsíc. ( CHAR, Reuters)
  – vývoj devizových rezerv Ruska – https://media.investicniweb.cz/photos/2014/12/19/39546-vyvoj-objemu-devizovych-rezerv-ruska.jpg
  zajímavé – k 30.11. 2014 – 419 mld. USD

 3. Pet napsal:

  Zajímavě na padající rubl reaguje Lukašenko
  – Běloruský prezident Alexandr Lukašenko ve čtvrtek vyzval, aby se běloruské obchodní transakce s Ruskem vypořádávaly v dolarech nebo eurech. Reagoval tak na pokles hodnoty ruského rublu.
  – Běloruská centrální banka uvalí poplatek ve výši 30 % na veškerý nákup zahraničních měn uskutečněný firmami i jednotlivci. Důvodem je měnová krize v Rusku, které je hlavním obchodním partnerem Běloruska, uvádí se v pátečním prohlášení banky.

 4. Pet napsal:

  to Oracle – takže kolaps USD se nekoná a platí dál základní heslo – Všechno je jinak, zpátky na stromy“ – nic nového Staněk nesdělil, obecně známá fakta pospojoval do logických souvislostí – jednu věc – návrat ke kořenům je dobrá myšlenka, ale pak je nutně ve světle jeho dalších slov “ existence nepotřebných lidí“ říci, že staré kořeny to již nikdy nebudou a hledání systému dotování nepotřených bude pokračovat dále, což bude stále přinášet nové vizionáře a zaručené recepty, analýzy, proroctví, …. . Mezitím Německo tiše přešlo na vyrovnaný rozpočet, změnilo opět exportní strukturu a to nastaví nový model pro EU. Můžeme začít vést vášnivé diskuse, ale stejně se svět bude točit dál – tedy zpátky na stromy( zpět ke kořenům).

 5. Oracle napsal:

  @ Pet
  Síce Staněk nepovedal, že US$ zajtra padne, ale pekne to zhrnul (aj napriek chybám) a povedal, že dlhopisy USA kvôli rekordnému zadlženiu a kvôli makro-ekonomike americké dlhopisy by mali mať hodnotenie CCC.
  Čo znamená, že čakať korekciu pre Západný fin. systém s katastrofálnymi dôsledkami nie je od veci, pretože mnohí na Západe vnímajú US$ a v ňom denominované aktíva ako „bezpečnú investíciu“.

  Druhá vec, štáty ako Rusko a Čína kupujú zlato, prečo asi? (Hoci SocGen vypustil správu, že Rusi predávajú zlato a čo Rusi popreli nákupom 600 000 uncí t.j. asi 17 ton zlata.-tak veriť bankám)

  Tretia vec Američania Nemecku 300 ton zlata nevrátili a Holandsku 122 ton v priebehu tohto roka áno, ako a hlavne prečo je to možné? Vo veci je asi to, že Američania kúpili mlčanie Holandska ohľadom toho zostreleného Malajzijského lietadla, čo dokazuje aj to, že Holandsko prestalo s vyšetrovaním a (keď si dobre pamätám) „zmizli“ niektoré dôkazy (a to sú oficiálne Holandské vyhlásenia).

 6. Jan Dvořák napsal:

  K prodeji zlata Ruskem:

  SocGen prohlásili, že Rusko prodává zlato TEĎ. Těch 600 tis uncí je nákup za listopad. To se nevylučuje, Musíme si počkat.

 7. Pet napsal:

  2 Oracle – já to mám jednodušší – jak píšu-„Můžeme začít vést vášnivé diskuse, ale stejně se svět bude točit dál – tedy zpátky na stromy( zpět ke kořenům).“

 8. Oracle napsal:

  @ Dvořak
  Zaujímavé je, že pád akcií SocGen po vypustení tejto správy zastavil(ktoré sa dialo paralelne s pádom Rubľa). Iste tieto veci sa nevylučujú, ale časovanie tejto správy je podozrivé a ešte zaujímavejšia bola Ruská odpoveď o vypustení správy o nákupu (medzi riadkami povedali, že nebudú predávať svoje zlato).

  @ Pet
  Hm, máte zaujímavú taktiku na neodpovedanie na nepríjemné otázky. Neuvažovali ste o kariére politika? 😛

 9. Kolda napsal:

  …medzi riadkami povedali, že nebudú predávať svoje zlato…
  .
  Tak ještě pár let současného trendu a už ani nebudou moci prodávat
  https://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=u_pepiku_se_taky_tridi.jpg

 10. Oracle napsal:

  @ Kolda
  Chcete povedať, že banky na COMEX a LBMA našli spôsob ako dolovať zlato a striebro bez ťažiarov? 🙂
  Alebo skôr ich supertajné zdroje sú CB, ktoré im „požičiavajú“ drahé kovy, ktoré potom predajú hlavne do Ázie (ostatne dopyt po strieborných US Eagle je tak veľký, že mincovňa nestíha raziť).

 11. diego004 napsal:

  kazdou chvili tu mame plno clanku ze ZH, ale tohle sem nikdo nedal.. procpak? 🙂

  https://www.zerohedge.com/news/2014-12-22/belarus-full-blown-hyperinflation-panic-blocks-news-online-stores-bans-all-fx-tradin

 12. Oracle napsal:

  @ diego
  Pretože táto ne-správa je dôsledkom zrady alebo hlúposti Lukašenka. Dôvod je jednoduchý pretože vypustil z úst niečo v tom zmysle, že „s Rusmi budú obchodovať v US$“ čo destabilizoval bieloruský rubeľ. Dá sa nad tým, že toto vyhlásenie čoho je dôsledkom, ja prikláňam k prvej verzií, lebo Lukašenko che byť „otcom veľkého Ruského národa“ (tak ako Hitler bol „otcom veľkého Nemeckého národa“ ). Tento čin bude mať 2 po sebe nasledujúce dopady: veľkú nestabilitu v bieloruskej ekonomike, ktorá povedie k jej prepadu (nebude to jediná príčina, ale jedna z hlavných) a následný dosť potupný odchod Lukašenka a možno aj jeho klanu. Otázka je kto príde na jeho miesto.

  Skratka, Lukašenko je na odchode lebo si vykopal vlastný (politický) hrob.

 13. VoDo napsal:

  Kdo osobně investuje v něčem jiném než USD či EUR? Jaký jsou možnosti? Zlato: není investice navíc jeho hodnota je dost závislá na USD. Česká burza v Kč, haha většina likvidních titulů má listing i v EUR která tvoří trh. Čínská burza? Který broker toto nabízí a jak kvalitní data jsou z těchto burz? Indie: podvod na podvod. Rusko: většina titulů zaměřená na komodity který jsou teď v medvědím trhu. Austrálie opět komodity či banky který jsou namočený v nemovitostní bublině. Kanada: opět komodity, Brazílie opět komodity. Zbytek jsou vcelku pidi trhy až na Londýn a DAX kde jsou firmy co „NĚCO“ tvoří. Zbývá Amerika. Pokud je asijská firma kvalitní tak má stejně listing v USA, takže USD Je to kde být ať se to někomu líbí nebo ne, ale ten kdo doopravdy investuje tak investuje v USD. Pocity o tom jak by to bylo kdyby, jsou tak dobrý akorát do učebny.
  Přeji hezký Vánoce a Nový rok.

 14. kubik napsal:

  https://afinabul.blog.cz/1412/gurijev-centralni-banka-neni-nezavisla-a-pracuje-v-zajmech-rosnefti

  akce cb-rosneft-kb pekne vysvetlene,aneb jak si vytvoril putin miliardy rublu a nezaplatil vypalne usa

Přidat komentář