Články týdne – 18. listopadu

clanky_tydne

Tentokrát se připravte na opravdu hutný výběr. Článků je o něco více, než obvykle, ale bylo mi líto některé vyřadit.

O tom, zda je Čína bublina nebo ne se občas diskuse vedou. Toto je však článek na téma,zda čínský režim je v posledním tažení či nikoliv. Změna režimu v Číně by jen zvýšila již tak vysokou  nejistotu na globálních trzích. Následující 17 minutové video komentující situaci v Číně přesně doplňuje předchozí článek.

To, že situace v eurozóně je vážná, ne -li kritická, to asi nebude nikdo rozporovat. Za pozornost stojí komentář Kyle Basse pronesený na stanici BBC. Pomalu ale jistě se rýsuje boj „Bundesbanka proti všem“. V takovém případě by marka nebyla daleko.  Pokud jde o euro, nenechte si ujít ještě tato dvě krátká videa – Alana Kohlera a  Eddie Hobbse. Navíc vývoj v Evropě může podle agentury Fitch výrazně ohrozit i americké banky.

Podle Gonzala Liry dochází aktuálně k „runu na Evropu“. Ač ne vždy s ním ve všem souhlasím, pod tento článek bych se klidně podepsal.

Politická situace není vůbec jednoduchá, v důsledku všeho se k politické moci dostávají bankéři. Kdo bude vítězem? Někdo, koho nemají bankéři zcela pod kontorolou. Vypadá to na zlato.

 

Archiv-Předchozí články týdne

 

 

Komentáře
 1. VoDo napsal:

  A neco o Iranu by nebylo? Vypada to ze zapad bude potrebovat presunout pozornost pryc a k tomu poslouzi HROZBA od zlejch muslimaku co delaj atomovku, mimochodem Iran uz ma atomovku od roku 2005.
  Dnesni problem vidim ten ze celej zapadni svet ma problem vcetne ciny, zatimco muslimskej svet je relativne v pohode a prochazi si jen tim, cim si zapad prochazel pred 500 lety. Vubec bych se nedivil kdyby i zapad presel treba na muslimskej zpusob bankovnictvi a tak postupne prebirat jeho viru, ted nemluvim o tech magorech co se odpalujou, ale o normalni spolecnosti ktera se ridi „prirodnima“ zakonama, jako treba rodina je zaklad a ne jako zapad kterej si vybral cestu rovnosti a podpory slabsich a blbejsich na ukor silnejsich a tim uplne zabil nutnost rodin a odpovednost prenesl na stat coz je kdo? Opet NEKDO kdo rozhoduje za me? Haha je to zvracenej system.

 2. Jan Dvořák napsal:

  O Iránu mám třeba tenhle rozhovor jeho ministra zahraničních věcí:
  https://www.spiegel.de/international/world/0,1518,797620,00.html

 3. VoDo napsal:

  No vidis ze to jde 🙂 diky

 4. Jan Dvořák napsal:

  Jestli máte zájem, klidně můžete dávat náměty, jaké téma by v Článcích týdne nemělo chybět.

 5. VoDo napsal:

  Nene me se clanky tydne libej, jen mi prislo deni okolo Iranu zajimavy tak jsem ho zminil.

Přidat komentář