Články týdne – 18. ledna

Autor článku: 18. 1. 2013

O probíhající měnové válce jsem na webu psal opakovaně. Nyní se na podobné téma vyjadřuje i  viceguvernér ruské centrální banky.

Následují článek doporučuji všem investorů do evropských akcií. Dlouhodobý medvěd – Albert Edwards ze SocGen – nazývá dnešní evropské akcie příležitostí, která se opakuje jednou za život. A to i v situaci, kdy se eurozóna začíná obávat zpomalení německé ekonomiky.

Jak vypadají vztahy mezi Německem a Francií? Jsou to klíčové země eurozóna a vztahy mezi nimi vypadají takhle…

Pokud sledujete boj o prezidentské křeslo v České republice,  doporučuji pro srovnání tento komentář věnovaný politickému boji ve Spojených státech.

Na závěr nepřeskočte výhled Johna Mauldina, vřele doporučuji. Svoji výroční analýzu 2013 budu publikovat již tuto neděli v podvečer.

 

 

Archiv – Předchozí články týdne

 

Štítky: ,

Komentáře

 • johndow napsal:

  https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1536-globalni-ekonomicka-krize-evropa-zapada-do-hluboke-recese

 • Jan Dvořák napsal:

  Recesi se svět nevyhne, souhlasím

 • VoDo napsal:

  Pripravte si osatku plnou penez, budou prilezitosti.

 • Toxic napsal:

  Přiznám se, že teď když jsou indexy na mnohaletých maximech (jakoby vše bylo v pořádku, vše, kvůli čemu byla krize se vyřešilo a čekaly nás jen světlé zítřky), nevím, co dělat. Zda zamknout zisky a počkat na nějakou větší korekci, nebo dělat jakoby nic a doufat v pokračování trendu, protože politici a bankéři tu mašinu budou tlačit dál a vše poroste..

 • VoDo napsal:

  Toxic: Q4 neprekonanej vrchol z jara/leta 2013, indexy se otoci dolu, instituce budou prodavat 2014, bear market 2014-2016, chaos u politiku 2014-2016, noviny o konci sveta 2016, indexy ztratej kolem 30% 2015-2016, pak se to otoci a pojede se nahoru 2016-2034. Staci to takhle?

 • Toxic napsal:

  VoDo: Taky se půjdu občas mrknout do té tvé křišťálové koule :)

 • johndow napsal:

  Keiser Report show, welcome home german gold https://www.youtube.com/watch?v=8lnslMWhOTw&feature=youtu.be

Napsat komentář