Články týdne – 17. února

clanky_tydne

O tom, zda nás čeká čeká inflace či deflace, respektive v jaké pořadím, se vedou vášnivé spory. A jak tento vývoj může ovlivnit případný konflikt Izraele s Íránem? Co když ale půjdou jak inflace, tak deflace současně? Některé trhy budou trpět inflací a jiné naopak deflací…

O vlažných vztazích mezi Německem a Řeckem se toho poslední dobou napsalo docela hodně. Třeba řecký ministr financí varoval Němce, že si zahrávají s ohněm. Pohled z německé strany na chování Řeků naopak přináší časopis Spiegel. Doporučuji si přečíst pohled z obou stran. A pokud Řekové hledají ponaučení, měli by se podívat do Portugalska.

Pokud sledujete americké primárky, neměl by vám uniknout rozhovor s Ronem Paulem. K poslechu je zde, kdo preferuje tištěnou podobu,najde přepis zde. Zároveň doporučuji k přečtení rozhovor s politologem Zbigniewem Brzezinskim. Podle něj již Spojené státy nejsou takovou supervelmocí, jak si sami namlouvají.

Že rozsah čínské poptávky po určitých komoditách je klíčových faktorem pro vývoj ceny těchto komodit, není nic nového. Právě proto se stojí zastavit nad jednou komoditou, nad mědí. V jejím případě evidentně Čína hromadí čím dál větší zásoby. Co za tím může být?

 

A na závěr jsem připravil článek zaměřující se na prodeje insiderů, které jsou nejvyšší od loňského léta.

 

 

Za váš článek zaplatíme zlatem

 

Archiv-Předchozí články týdne

 

Komentáře
 1. VoDo napsal:

  K ty medi, nekde jsem cetl ze je cim dal tim min k vytezeni a ze uz to davno neni tak lehky kdy na jednu tunu skaly bylo nekolik desitek kilo medi, proste casem bude stat desetkrat tolik a cina dela zasoby. Druha verze je ze chtej zastresit tu jejich zed 🙂

 2. VoDo napsal:

  Rodina co podedila zamecek, ma hyposku na rekonstrukci, oba maji dobrou praci a tak si zijou dobrej standard, poradaji plesy a party, pak prijde prvni dite a zena zustane doma, chtej si udrzet standard tak tatka jde jeste do jedny prace, pak prijde druhy dite, ale standard chteji mit porad a mit dve prace je k nicemu, protoze pak zase neni volnej cas a cas na decka, protoze jsou slusni a deset let platili hyposku tak jdou do banky a vezmou si na zamecek dalsi hyposku a jede se dal, prijde krize cena zamecku jde dolu, i standard rodiny, musej omezit plesy a zabavu, ale zamecek je moc peknej a ma o moooc vetsi cenu nez maji ty hyposky, tak se domluvi s bankou ze si teda vezme jeste jednu hyposku, ale zahy zjisti ze uz nema na splaceni ani uroku, prej krize. Tak dostane dalsi hypoteku, ale to uz se hypoteky blizej k 60% hodnoty zamecku, ale banka ten zamek chce, psssst, tatka uz vazne nema na splaceni, tak se dohodne s bankou ze si zamecek od pana odkoupi a ze mu vyhodne pronajme jeden pokoj, zbytek pronajme, s tim ze se mu bude o ten zamecek starat a zisky z pronajmu posilat do banky.

 3. johndow napsal:

  pekny clanek pana Soustruznika, odpovida i mym predstavam o zmene vazeneho prumeru pro jednotlive pravdepodobnosti:
  https://www.patria.cz/zpravodajstvi/2011583/predpoved-ktera-se-nemyli-a-kterou-nechce-nikdo-slyset.html

Přidat komentář