Články týdne – 17. října

Autor článku: 17. 10. 2014

Jak jsou na tom „too big to fail“ banky?  I když, někdy jsou tyto banky přezdívány na “ too big to jail“. Uvidíme, ale i některé z nich prochází významnou restrukturalizací. Například Citibank opouští trhy v 11 zemích, včetně České republiky. 

Referendum v Itálii o euru? I to je možné. Sledujte vývoj.

Saudská Arábie: zvykejte si na nižší ceny ropy. Tento článek si dovoluji nazvat povinnou četbou.

Dojde v Německu ke změně ekonomické politiky? Merkelová by jistě ráda…

 

Štítky: , , ,

Komentáře

 • Oracle napsal:

  Ten saudský krok poškodzuje aj Saudov: https://www.zerohedge.com/sites/default/files/images/user3303/imageroot/2014/10/20141014_OPEC.jpg a aj ťažiarov bridlicového plynu a ropy v USA.

 • Kolda napsal:

  Nebylo by od věci, Oraklíku, kdybys napsal - ten VoDo to byl pašák, několik let nám tady říkal že komodity půjdou dolů a já trouba jsem se s ním nerozumně hádal.

 • marwin napsal:

  Je to asi tak rok,co VoDo tvrdil,že půjde zlato pod 1000 usd/Oz...?:) (Systém něco trefím,něco nee,asi tak padesát na padesát...) Ostatně-málokdo je v tom věštění úspěšnější,než při házení korunou...:)

 • marwin napsal:

  Jo,a také tvrdil něco v tom smyslu,že EU je skvělý projekt,kterého si jako Evropané (zejména my Češi) dostatečně nevážíme a nechceme své národní pravomoci převést na Brusel -téměř absolutně... EU se prostě nedá posuzovat z dálky,musí se prožívat in real time. Nicméně diskutér to byl brilantní,a když hovořil o Austrálii,záviděl jsem mu ,protože tam bych se podíval rád. Třeba se zase vrátí...:)

 • Kolda napsal:

  To jsem tu psal i já, že zlato půjde pod 1000. A trend je zatím bearish, na tom jeden týden nic nemění, takže je to stále dobrý target. Co se EUSSR týká, v tom jsem VoDovi také nerozuměl. Resp. asi rozuměl, ale nesouhlasil jsem s ním. Myslím, že do Austrálie odešel už před lety a nevnímá bruselskou realitu jako my. Co naplat, také jsem kdysi dávno byl něco jako eurohujer, proč to nepřiznat :-/

 • Oracle napsal:

  @ Kolda A ja som tvrdil aj to, že akciové trhy sú bublina vytvorená likviditou z CB a HFT algoritmami a VoDo tvrdil, že nie (mnohý súhlasili). Zdá sa, že čas mi dal za pravdu lebo opakuje sa situácia spred 27 rokov: https://www.zerohedge.com/sites/default/files/images/user3303/imageroot/2014/10/20141017_1987.jpg Niekto z Nanex (majiteľ Nasdaq) dal tú námahu a ukázal ako HFT algoritmy pumpujú ceny akcií a indexy trhov (toľko o tom, že HFT algoritmy sú len trend followeri): https://www.nanex.net/aqck2/4680.html Takže do čoho ísť, drahé kovy a poľnohospodárske komodity, farmy (tie posledné odporúča Jim Rogers): https://www.youtube.com/watch?v=pxR_LaRB2k0#t=894 PS: Aj ja som bol eurohujer, ale ma to rýchlo prešlo cca 6-9 mesiacov po voľbách.

 • Kolda napsal:

  Tak pokud se opakuje situace z r. 1987, tak to znamená, že se neděje nic. Stačí si zvětšit měřítko grafu (ukázat další roky) a je krásně vidět, jak trapný malý hrbolek to byl. Kdybych věděl, že se opakuje 1987, tak pomalu prodám všechno, co mám a jdu all in do akcií. Chtěl bych vědět, kolik peněz utopil Jim Rogers v jeho oblíbené Číně. To bude balík ...

 • Kolda napsal:

  A co se HFT týká, obávám se, Oracle, že nechápeš ... Obojí je pravda - HFT manipulují ceny a jsou trend followers. Podstatné je, že manipulují KRÁTKODOBĚ a následují trend DLOUHODOBĚ.

 • Oracle napsal:

  @ kolda Áno dlhodobo bol to len malý hrbolček ale pozrime sa na to v tej dobe to bol veľký prepad z vtedy cca 340 bodov padol na cca 220 bodov t.j. prepadol asi o tretinu z maxima. Dnes by to bolo ekvivalentné prepadu cca o 660 bodov z maxima. - Napísal som nie sú LEN trend followeri, to je hádam rozdiel. Čo je ale trend na trhu? Priemer z obchodov na nejakom trhu na nejakom časovom úseku. Ergo aj trend sa dá manipulovať cez HFT algoritmy.

 • VoDo napsal:

  Občas to tu čtu. Jsem už druhý měsíc na cestě po Austrálii, máme za sebou asi 15,000km a ještě tak deset před sebou. Žiji své sny. Máme za sebou Západní Austrálii, Severní a teď jsme v Cairns. Dvě bouchnutý pneumatiky a dvě propíchnutý. Včera jsme zdolali jeden z nejtěžších 4x4 treků který vede skrz Daintree, což je nejstarší deštný prales na světě. 40 kilometrů jsme jeli čtyři hodiny, pak o něco lepší cestou dalších sto. Celodenní výlet. Ano komodity jsou pořád v medvědím trhu, USD je v býčím, akcie též. Ty teď procházejí korekcí s cílem kolem 1650 na SPX asi do Vánoc.

 • J@ napsal:

  The Chinese Precious Metals Market Is On Fire https://www.bullionstar.com/article/the%20chinese%20precious%20metals%20market%20is%20on%20fire

Napsat komentář