Články týdne – 13. ledna

clanky_tydne

Lidé si to často ani neuvědomují, ale globálně jsme svědky dlouhodobě narůstající finanční represe, ačkoliv se tomu říká jinak. Zda bude prospěšná nebo ne ukáže až čas. Retuers tvrdím že by prospěšná být mohla. Necháme se překvapit.  Situace v USA se nijak nezlepšuje, svědčí o tom zabavování domů. Jejich počet „utěšeně“ narůstá. Situace bank se se nijak nezlepšuje. Jak jsem psal ve výroční analýze, nečeká je nic dobrého. Které padne jako první?

Investoři by měli pozorně sledovat politický vývoj ve světě. Ropné embargo na Írán s širokým dopadem získává čím dál větší podporu a nemusí být tudíž daleko. Výsledkem by mohla být i válka v Perském zálivu. Hranici, kam by se mohla vyšplhat cena ropy, nechť si odhadne každý sám.

Dopad na ceny zlata by na sebe nenechal dlouho čekat. Informace k trhu zlata názorně najdete zde. Pokud hledáte důvody pro nedávné oslabení zlata, prostudujte se analýzu publikovanou Perth Mint.

Kdo bude dalším americkým prezidentem? První americké primárky vyhrál Matt Romney. Přečtěte si tento článek, prezentující důvody, proč by i Demokraté měli raději volit Rona Paula než stávajícího prezidenta B. Obamu.  To by byla černa labuť jako vyšitá.

 

Výroční analýza 2012: Kdo uteče, vyhraje

 

 

Předchozí články týdne

 

 

 

 

Komentáře
 1. VoDo napsal:

  Valka s Iranem je na spadnuti ja jen doufam a i s tim v moji analyze 🙂 pocitam ze se tak nestane, ze budou delat jen bububu. Bohuzel tenhle insider to vidi jinak https://kingworldnews.com/kingworldnews/KWN_DailyWeb/Entries/2012/1/13_Jim_Rickards_-_War_With_Iran_has_Begun%2C_Gold_to_Break_%242%2C000.html

 2. VoDo napsal:

  Uz se to rozjizdi https://www.zerohedge.com/news/here-lies-fraaance-8101994-1132012 myslim, ale, priced in!

 3. Jan Dvořák napsal:

  Bude „veselo“…

 4. johndow napsal:

  uz je
  https://www.flickr.com/photos/expd/6690060367/

  My name is bond, French bond. I never had an escape plan.

  On Friday, October 13, 1307, the King of France declared the Templars illegal had them all arrested and killed so the crown could loot them. 704 years later S&P downgrades France on Friday the 13th! Its payback time!

 5. johndow napsal:

  To by me zajimalo co by se delo kdyby se tato informace vedela pred aukci
  https://www.bloomberg.com/news/2012-01-13/italy-s-credit-rating-is-reduced-two-levels-to-bbb-by-s-p-official-says.html

Přidat komentář