Články týdne – 13. dubna

clanky_tydne

Kam se  pohne zlato? Názorů je celá řada. Jedni tvrdí, že půjde směrem dolů pod 1.550 dolarů, druzí zase, že půjde k hranici 2.000 USD. Obě strany mají svá tvrzení podložené důvěryhodnými argumenty, včetně opět se vynořujících úvahách o QE3 v USA.

Co se děje v Řecku ohledně zlata, to nelze přehlížet. V případě rozšíření se problémů do dalších zemí, lze Řecko považovat za vzorek. V případě, že jste na trhu zlata relativními nováčky, jako učebnici základů si přečtěte tuto krátkou esej od firmy Sprott.

Trhy se čím dál více začínají obávat situace ve Španělsku a Itálii. Evropská centrální banka děl, co může. např. uvažuje o nákupu španělských obligací. Proč? No přece proto, že nikdo jiný je nechce… akciové trhy také nijak nejásají. Španělská chřipka by nebyla nic příjemného. Navíc, přičteme-li k tomu Asijskou chřipku v podání Japonska. Jejeich zkřížení by mohlo mít pro stávající globální finanční systém smrtelné následky.

 

 

Archiv – Předchozí články týdne

 

Další vybrané články:

 

 

 

 

 

 

Komentáře
 1. Gobseck napsal:

  A proč by nemohli mít pravdu všichni? Jeden pátek bude Au hluboko pod 1550 USD a hned na to v pondělí vysoko nad 2000 USD.

  To co se děje s Au v Řecku, se děje i u nás, jen se o tom ještě nepíše.

 2. Jan Altman napsal:

  Gobseck: Co se děje se zlatem u nás? Já nic neobvyklého nepozoruji….

 3. Gobseck napsal:

  Mě nepříjde nic neobvyklého ani na situaci v Řecku, přirozený vývoj. Možná je to subjektivní , ale i u nás se výkupem začalo zabývat víc lidí, marže se znatelně zmenšily, hodně Au jede ven.

Přidat komentář