Články týdne – 12. prosince

Autor článku: 12. 12. 2014

Skončí OPEC a bude ropa za 50? Nic není nemožné. V takovém případě Írán mluví o ropě za 40. Tipuje někdo další ještě méně?

Každý pátý Američan v životě nesplatí své dluhy na kreditkách.

Podle Fedu by 8 největších amerických bank mělo ještě zvýšit svoje kapitálové polštáře.

Řecku byla o dva měsíce prodloužena lhůta k opuštění bail-out programu.

Ropa i měď jsou na hraně dlouhodobého supportu. Co by se stalo, kdyby byl support proražen?

 

Na závěr přidávám výmluvný obrázek

 

 

 

Komentáře

 • Oracle napsal:

  Americký kongres schválil rezolúciu 758, ktorá obviňuje Rusko kde z čoho (to nie je nič nové pod Slnkom keď niekto sleduje štátnu rétoriku/propagandu), lenže podobná rezolúcia bola schválená aj pred vojnou v Iraku ergo USA de facto deklarovali Rusku vojnu. Dôkaz: https://www.congress.gov/bill/113th-congress/house-resolution/758/text A keby to nestačilo, aj Ukrajinská banda klinicky mŕtvych (bezmozgov) zvažuje vyhlásiť Rusku vojnu. - Takže odpoveď na otázku od VoDo: Kedy príde kolaps? Keď Rusi a Indovia vykúpia všetko zlato a striebro z Londýna a Číňania z COMEX, čo sa stane asi v období Vianoc, bude to vhodný darček pre Západ.

 • Mario napsal:

  Nene. Já mám radši tu o Červené Karkulce. Ta je víc realistická.

 • Oracle napsal:

  @ Mario Americké elity urobia čokoľvek čo je v ich silách aby zabránili pádu US$ do zabudnutia a ako najlepšiu možnosť vidia horúcu vojnu s Ruskom. O raketách letiacich k Ruským základniam z diaľky nikto nepovie či sú obyčajné alebo nesú atómové hlavice.

 • Pet napsal:

  Rubl kolabuje – intervence BR (opět) neúspěšné!- USD/RUB - 57,92 - V minulosti se ukázaly všechny intervence jako neúspěšné, BR při jejich realizaci spálila od počátku roku téměř 80 mld. dolarů a rubl přitom ztratil více než 60 % v měnovém páru s dolarem. Rublu vůbec nepomohlo ani včerejší zvýšení úrokových sazeb o 100 bazických bodů na 10,5 %. Ani předposlední úrokový hike o 1 p.b. z konce listopadu trend neotočil. https://www.patria.cz/zpravodajstvi/2802432/rubl-kolabuje--intervence-br-opet-neuspesne.html

 • VoDo napsal:

  Pet: to nevadí. Rus řekne že podloží rubl zlatem a hned všichni budou chtít mít rubl pod polštářem pak se připojí Číňan a rázem všichni budou obchodovat v jejich měnách a dolar a euro každý hodí do koše a na světě zavládne mír a všichni se budou mít stejně krásně jako v Rusku a Číně.

 • Pet napsal:

  v souvislosti s raketovým nástupem výnosů na Ruských dluhopisech jsem psal o izolaci Ruska - tento týden reagovala BR zvýšením sazeb, ale zajímavé je jiné číslo - stav dev. rezerv - na počátku prosince - 360 mld. USD, s tím, že příští rok je splatných cca 130 mld. USD zahraničního dluhu a 150 mld. je uloženo ve státních fondech( těžko použitelných) - sečteno odliv kapitálu za 2013 - cca 120 mld. USD, propad z příjmů za ropu a plyn - odhad 40 mld.USD bude jistě revidován směrem nahoru, propad ekonomiky do recese = asi nebude stačit ani 200 mld.USD = cena za politiku presidenta Putina v roce 2014 ( rezervy dle zdejších přispěvatelů byly v roce 2012 ve výši 600 mld. USD)

 • Pet napsal:

  opravuji - sečteno odliv kapitálu za 2014 !!!!

 • Pet napsal:

  BR zvýšila sazbu na 17% - rubl se vzpamatoval po dosažení 65,98 USD/RUB posílil na 59,99 - na jak dlouho? Propad za letošní rok - 48.13% - tak uvidíme, jestli bude expansivní politika pokračovat - už teď vstoupil Putin do historie - "Vladimír to dokázal - položil Rusko za jediný rok"

 • Petr Gejdos napsal:

  Pane Pet ! . Je to skutečně zvláštní, co tady píšete. Asi jsem velmi velmi nechápavý, nevzdělaný a nezkušený člověk, zvláště ve vědách ekonomických jsem potom cosi, jako totální "analfabet". . Na mou de facto zoufalou prosbu, zda-li byste byl té lásky a některé své názory přec jen aspoň trošku vysvětlil, jste mi lakonicky odvětil, že není co vysvětlovat. . Tedy nemůžu než říci, že je to skutečně velmi velmi zvláštní. Totiž to, co tady píšete. A nechci být hrubián a říci to na rovinu, jasně, stručně a jadrně česky. . PS1 - na druhou ale stranu chápu, že se již de facto vede válka a její součástí je válka propagand. Všechno ukazuje, v jakém to žoldu vedete tu válku Vy, pane Pet. . PS2 - všem, co by měli obsesívní nutkání vyjádřit myšlenku, že toto tady jsou stránky a diskuse o investování a obecně tedy o ekonomice, těm vstřícně odpovím ! Ano ! Však já mluvím přesně o tom ! Já mluvím o tom prazákladě ekonomiky, bez kterého nic pořádného ne bude. O čem ale mluví pan Pet, to při nejlepší vůli nejsem schopen do-promyslet. . Připomínáte mi, pane Pet, totiž člověka, který pečlivě dolaďuje technický stav svého auta, aby s ním mohl bezpečně vyjet na cesty. Ovšem jaksi jste si v tom nadšení nevšimnul, že v mezičase někdo demontoval a tedy zlikvidoval jediný most, bez něhož vůbec na tu cestu nevyjedete. Ptám se tedy, na co máte to auto ? Opravdu jsem v údivu, o čem mluvíte. Zatím máte sice pravdu v tom, že Vaše auto je doslova výkřik techniky a technicky "špiglnýgl", kdežto soused, bydlící až za tím bývalým mostem má starou ruskou šunku Žigulíka skoro bez brzd a tedy jím poměrně právem opovrhujete. Jenže ten Vás soused s tím Žigulíkem opatrně leč reálně jezdí, kdežto Vy pane Pet, o jezdění tím svým autem můžete nejvýše snít ... nebo můžete jezdit po vlastním dvorku.

 • Petr Gejdos napsal:

  ... k tomu obrazu s autem jsem zapoměl dodat, že to je poměrně přensý popis situace. Zapoměl jsem ale dodat, že kousek vedle a taky jaksi "bez toho mostu" sídlí dálniční policie a všechny jejich auta se taky na cestu již nedostanou. Takže ten pán soused s obstarožním Žigulíkem a všichni jemu podobní reál ní automobilisté mohou být v klidu, že nemají brzdy a podobně. A klidně si můžou před cestou na kuráž dát pořádného panáka vodky. Policajti můžou svá auta nejvýše tak u sebe na dvorku leštit.

 • Pet napsal:

  2 PG - pane Gejdos - nemám co bych měnil na svém postoji - nemíním si zde vysvětlovat vzájemné postoje a vidění světa - každý má své vidění a nemusí jej nutně jinému popisovat, vysvětlovat - pokud má přesto tuto nutkavou potřebu, není povinnost jiných o jeho vidění diskutovat, tedy se nechat zatahovat do této hry na vysvětlovanou, kdo má jakou pravdu. Práce v nějakém žoldu? - to už je dost úsměvné, ale rozumím, že Vám může připadat zvláštní, že někdo jiný má jiné vidění světa a přitom v žádném žoldu nepracuje. - Zajímavá by jistě byla debata v čím žoldu pracuje V. Putin, ale to patří na jiný web. - BTW - rubl klesá na 69,13 - jak jsem psal dříve - “Vladimír to dokázal – položil Rusko za jediný rok”

 • Pet napsal:

  USD/RUB - 73,72 - to opravdu nepotřebuje komentář - pokles o 20% za pár hodin - nabízí se otázka - na kolik zdvihne BR sazbu - 25%?

 • Pet napsal:

  jenom doplním, že tlak na rubl probíhá v době, kdy od 8.12. dolar neposiluje, tedy vidět za poklesem tlak USD je evidentně nemožné - aktuálně 75,49

 • J@ napsal:

  Zlato, finanční trhy a mezinárodní monetární systém Bill Holter varuje před velkou událostí https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5233-bill-holter-varuje-pred-velkou-udalosti-zlato-financni-trhy-a-mezinarodni-monetarni-system

 • Pet napsal:

  Výnos 10Y státních ruských dluhopisů vystřelil o 317 bazických bodů na rekordních 16,4 %. - ještě je nějaká pochybnost o izolaci? Jediné co Rusku zůstalo je cca 350 mld. USD rezerv - kde je China s pomocí, kde jsou investice? Kde jsou prodeje přebytků ropy a plynu? Na jaře a v létě se zde rozebíralo jak je postup Ruska na Krymu a na UKR. v pořádku - za 6.měs. je odpověď zde - rozvracená ekonomika. To vše = úspěchy Ruska pod vedením V.Putina.

 • Sid napsal:

  Otevřel jsem si graf měnového páru USD.RUB a musím napsat, že jsem takové pohyby na měně ještě nikdy neviděl. To je skutečný mazec. Nevyznám se v tom, ale ten volný kurz Rublu asi bude muset dostat nějaké vodítko ne?

 • Pet napsal:

  podívej se např. na GBPUSD v 2 pol. roku 2008

Napsat komentář