Články týdne – 12. dubna

clanky_tydne

Japonské obligace – začátek konce. Tohle video si nenechte ujít. Přitom BoJ dělá možné i nemožné… a japonský jen je na dohled hranici 100 jenů za dolar. Komentář k situaci v Japonsku ve slovenštině najdete zde.

Situace v Evropě vůbec není dobrá, komentáře z Ruska často stojí za pozornost. Kypr své problémy řeší i tím, že prodává velkou část zlatých rezerv. Řecko, se poprvé za 45 let dostalo do pásma deflace.

Pokud má euro přežít, jsou nezbytné ě věci – neomezená likvidita a společný bankovní dohled.

 

 

Archiv – Předchozí články týdne

Výroční analýza 2013

Pohled na penzijní reformu

Komentáře
 1. Mario napsal:

  chudaci, kteri koupili zlato za 1900 a stribro za 35 nebo vys. po dnesku se jim asi nalada nezlepsi:)).
  Kdyby tenkrat koupili lecktery akciovy idexy, dnes mohli uz se zajimavym ziskem prodavat. to by ale nesmeli cist negativni clanky na serverech podobnych tomuto a necekat konec financniho sveta uz patym rokem…

 2. Jan Dvořák napsal:

  nevím, nevím, takhle vybrat data umí každý. 🙂

  Podívejme se ceny akcie a drahých kovů PŘED krizí a nyní. V létě 2007, těsně PŘED propuknutím krize bylo zlato na 650, stříbro na 13 USD. SP500 byl kolem 1500.

  Drahé kovy udělaly od té doby 100% (stříbro) či ještě více (zlato). SP500 se s velkou slávou dostal na původní hodnoty…

  Kdo tedy vydělal?

  P.S.
  Chudáci ti, co koupili index NASDAQ na přelomu let 1999 a 2000. Kdyby raději tehdy koupili zlato 🙂

 3. Oracle napsal:

  Bankový dohľad by som aj uvítal, ale ako zabezpečiť neobmedzenú likviditu keď prakticky nikto neverí nikomu?

 4. Jan Dvořák napsal:

  Pokud si banky vzájemně nevěří, jde likvidita k čertu

 5. Oracle napsal:

  Pán Dvorák to viem, že keď banky neveria navzájom, tak likvidita je v ťahu.

  Mňa zaujíma ako si to chcú zabezpečiť, Brusel centrálne prikáže budete si navzájom veriť, lebo inak…(doplňte podľa fantázie-viem si to živo predstaviť, že to úradníci v Bruselu prikážu), alebo čo?

 6. Jan Dvořák napsal:

  ECB převezme roli prostředníka. Jinou variantu nevidím

 7. VoDo napsal:

  Ad zlato:
  Huge volumes in gold.. all screen based: more than 30,000 lots of Jun13 Gold have traded in the last 15 min (~$4.5 bn worth of gold) -11% ytd now , and down over 20% from high , so officially a bear mkt ?

  Been in a yearly downtrend since 2012

 8. Jan Dvořák napsal:

  Vcerejsek, to byl slusny masakr

 9. Oracle napsal:

  Pán Dvorák keď ECB bude prostredník, to spôsobí zväčšenie blížiacej sa finančnej katastrofy.

  Čo sa týka zlata a striebra, BoJ oznámil zosilnenie QE a nič, akoby japonské subjekty nekupovali zlato(predpokladám že u japonských investorov prevláda racionálna nedôvera v BoJ a štát a nie národné cítenie). Je to ďalší dôkaz na manipuláciu s trhom.
  Ďalšia vec je keby hongkonská burza nedvíhala cenu zlata, tak by som aj ja hovoril o bear markete, ale keďže sa to nedeje tak hovorím o čistej manipulácií a o podhodnotení zlata.

  Edit: Naozaj sa manipuluje s cenou zlata, podľa tohoto článku čínska centrálna banka nakúpila 400 ton zlata za posledný 1,5 mesiaca, a že sa s trhom nedá manipulovať: https://kingworldnews.com/kingworldnews/KWN_DailyWeb/Entries/2013/4/12_Maguire_-_Over_500_Tons_Of_Paper_Gold_Sold_In_Takedown.html

 10. VoDo napsal:

  JD: Zlato projelo skoro dva roky budovanou podporu, vůbec bych se nedivil kdyby zlato padlo na $1360 což je další podpora, znovu opakuji co jsem již psal, zlato pravděpodobně JE v medvědím trhu a vrchol byl v roce 2011, ano nebyla parabola a z vrcholu se nesesypalo jako v roce 1980, ale proč by muselo? Co když právě amíci to zlato prodávají asiatům a to je přeci lepší za větší než menší cenu, tenkrát byl trh jen západní svět. Tímto zároveň nevylučuji že parabola nenastane a vím že je tu možnost zdvojnásobení ceny za pár týdnů, jen vycházím z grafu a okolností jako je silný dolar a to že peníze místo do zlata taky proudí do AUD.
  Oracle: ad kingworldnews, ti pořád a neustále říkají to samé, zlato půjde do nebes, říkají to roky, když zlato roste tak říkají že je to tím že lidi nakupují protože se bojí kolapsu, když padá tak říkají že ho někdo manipuluje. Trochu nelogika.

Přidat komentář