Články týdne – 11. listopadu

clanky_tydne

Na úvod  doporučuji ke shlédnutí interview Jamese Rickardse, kde nabízí neotřelý pohled na aktuální politiku Fedu a její možný dopad na ekonomiku Spojených států.

V nedávné době se objevily požadavky, aby Bundesbanka přispěla svým zlatem na záchranu Řecka. Ta to podle očekávání odmítla a trvá na tom, že své zlato si ponechá, drží ho i na tajném místě.  Pokud jde o zlato, doporučuji  následující rozhovor Ericha Sprotta a Jamese Turka. Podnětnou analýzu pohybů ceny zlata a stříbra indikující řadu intervencí najdete zde.

Situace v Evropě není nijak růžová, Itálie je ve velkých problémech.  Berlusconi ohlásil odchod, zachrání to euro?  To se uvidí.

Zcela podle očekávání se do problémů dostávají i banky. A takhle se začínají chovat ke svým klientům. K tomu ještě se dostávají do velkých právních problémů. Odkud vítr vane se dozvíte z následujícího článku. 

 

 

Archiv-Předchozí články týdne

 

Komentáře
  1. Jan Dvořák napsal:

    Ještě jeden článek – a nazval bych ho povinnou četbou: https://www.scribd.com/doc/72456638/Rosenberg-100611-Not-Your-Fathers-Cycle

  2. VoDo napsal:

    No ten clanek o tom vyberu z bank a jak se jako cukaj je vic nez usmevnej a jen poukazuje na to jak amici zili po desetileti v nevedomosti a v bezstarostnem svete.. Kazda banka na svete vyzaduje oznameni o tom ze si chces prachy vybrat, pokud se jedna o vetsi castku a oni se divi. Spatne to s nima dopadne.

Přidat komentář