Články týdne – 11. května

clanky_tydne

Ve Spojených státech se blíží prezidentské volby. Pokud někdo čeká zásadní změnu finanční politiky (tedy pokud nějakým zázrakem nevyhraje Ron Paul), tak se mýlí. K tomu si přičtěte, že podle Billa Grosse ze společnosti Pimco se QE3 blíží. Kdby yjen QE3, viz obrázek níže…

Krize v Evropě eskaluje, Německo se dostává do izolace. Tohle nedopadne dobře, spěje to k zásadní změně. Nevěřím, že by Německo přiznalo porážku, totéž ale nebude chtít udělat ani Francie nebo někdo jiný. Bude se to „držet“ do poslední chvíle a výsledkem bude řetězec událostí.

O postoji Warrena Buffetta ke zlatu jsem psal včera. Postoj Číny je diametrálně odlišný, kupuje zlato ve velkých objemech. Místo toho přestala Čína nakupovat evropské vládní obligace. O to více se zaměřuje na Afriku.

Vývoj na trhu zlata  bude zřejmě hodně zajímavý.

 

Archiv – Předchozí články týdne

 

Aktuální investiční trilogie:

 1. Rýsuje se nový finanční systém
 2. Volby ve Francii jako katalyzátor dalšího vývoje
 3. Devizový trh se změnil k nepoznání

Hledáme nejlepší články čtenářů:

Komentáře
 1. Mattoni napsal:

  Vítězství Rona Paula nemusí být zase tak uplně nereálné, jak se to media snaží prezentovat. Jeho příznivci jsou opravdu velmi aktivní. Cenzurování Rona Paula v mediích je extrémně motivuje, aby aktivně pomáhali v kampani.
  Dávám pár linků pro názornou ukázku:
  Cenzura není všemocná, takže i v mediich musí být Ron Paul občas vidět:
  https://www.washingtonpost.com/politics/ron-pauls-campaign-will-his-delegates-influence-republican-national-convention/2012/05/09/gIQAD5PFDU_story.html

  Video od příznivců Rona Paula s fotkama z kampaně:
  https://www.youtube.com/watch?v=5BpL6eQyXDs&feature=related

  Paulovi příznivci pochopili, že musí pomoct nejen v kampani ale i v Congresu a Senátu, takže jich docela dost kandiduje na různé funkce:
  https://libertycandidates.com/

  Například Tisha Casida z Colorada:
  https://casida2012.com/

  Přečtěte si pár článků a představte si, že něco takového pobíhá po Coloradu a to co je v těch článcích na plnou hubu říká všude, kde se tam mihne.

  Pokud se Tishe a dalším po celých USA podaří lidi, s tím co říkají, oslovit a Ron Paul vyhraje nominaci republikánů, tak co se stane? Mno ty lidi si dost možná řeknou: Hele s tím tu už byla ta černovlasá holčina, kterou chci volit, takže zvolím Rona Paula.

 2. Mattoni napsal:

  Jenom ještě doplním. Údajně druhou nejsledovanější zpravodajskou stanicí v USA je RT (dříve Russia today) a zde (což mě celkem příjemně překvapilo) dostávají spoustu prostoru necenzurovaně lidé jako Gerald Celente, Peter Schiff a docela okatě stanice RT tlačí Rona Paula.

 3. Jan Dvořák napsal:

  Nepředpokládám, že za dnešní konstelace by Ron Paul mohl získat nominaci od republikánů. Šanci vy měl v případě, že by nikdo z republikánů nezískal většinu delegátů, pak by delegáti mohli volit dle vlastního uváženě.

  Jedině, že by do toho šel jak nezávislý kandidát.Potom by to mohl zamotat.

 4. VoDo napsal:

  Myslim, ze Ron Paul nema moc sanci, to co navrhuje je vlastne kolaps soucasnyho zpusobu zivota amiku a opusteni role policajta sveta a to si nepreje nikdo.

 5. Mattoni napsal:

  VoDo: Myslíš tou rolí policajta opuštění role největšího mezinárodního teroristy a obchodníka se zbraněmi ne? Konec znásilňování jejich vlastní ústavy, exportování jejich zákonů do zbytku světa. Rád bych Ti sdělil, že toto si přeje mnoho lidí včetně mě, společně s tím i rozpad EU a návrat pouze k Evropskému hospodářskému společenství pro usnadnění pohybu a obchodu.

Přidat komentář