Články týdne – 10. června 2011

Autor článku: 10. 6. 2011

Vysokých cen zemědělských surovin se podle všeho jen tak nezbavíme.

Státy OPEC dodržely produkční kvóty a cena ropy hned reagovala růstem. Za zmínku stojí i skutečnost, že Čína se stala největším světovým spotřebitelem energií.

Čína varuje Spojené Státy, že úvahy o řízeném defaultu jsou zahrávání si s ohněm. Podle ní by USA mohly přistoupit k politice slabého dolaru. Jiná analáýza zase ukazuje, že politika slabé měny není samospasitelná. Takže uvidíme, s čím americká administrativa přijde.

 

Štítky: , , , , ,

Komentáře

 • VoDo napsal:

  Pokud by USA skrtly vsechny vydaje co maj, uplne vsechny tak by trvalo 14 let ten dluh vyrovnat, takze nemozny, oni ten dluh nikdy nesplatej, mozna tak bombama.

 • VoDo napsal:

  Nojo ale co na to cina? Nejvetsi drzitel us dluhu? Si nemyslim ze budou spokojeni s tim kdyz jim z bilionu dolaru amici udelaj sto miliard. To neskonci dobre.

 • USA (ale i další vyspělé země) mají v zásadě 2 možnosti, jak "splatit" své dluhy: inflací nebo defaultem (třeba i kombinovaným s měnovou reformou). Investoři by se měli podle toho zařídit.

 • To určitě nebudou...

 • xjezour napsal:

  Honzajsi, psal jsi, že globální inflaci odnesou akcie. Proč a jak?

 • Akcie se často vydávají za ochranu proti inflaci, protože firmám roste zisk. Růst zisku je sice možný, ale sám o sobě nestačí, aby akcie ochránily investora před inflací. Popsal jsem to tady: https://www.oinvesticich.cz/investice-akcie-inflace/

 • Jenom upozorňuji, že inflace a hyperinflace jsou původem dva rozdílné jevy. Inflace nastává při přehřátí ekonomiky. Ceny práce, zboží i služeb rostou relativně rychle. Ve většině případů jde o poptávkou taženou inflaci. Hyperinflace znamená ztrátu důvěry v měnu. Ceny raketově rostou, protože se lidé snaží zbavit peněz za každou cenu. Nevěří jim.

Napsat komentář