Články týdne – 1. července

Autor článku: 1. 7. 2016

Celý finanční svět žil výsledkem hlasování ve Velké Británii. Komentářů a analýz na toto téma byly publikovány mraky. Díky tomu se Číně povedl úžasnou kousek – v tichosti devalvovala měnu o necelé jedno procento.

Co mě osobně zaujalo, bylo prohlášení dlouholetého šéfa Fedu Alana Greenspana, že svět by se měl vrátit ke zlatému standardu. 

Z toho důvody by si každý měl přečíst jeho stať Gold and Economic Freedom z roku 1966 (i když se jejími závěry mnoho let sám neřídil).

 

Kniha Průvodce burzou a investicemi ke stažení zdarma

 

 

Komentáře

  • alcd napsal:

    Pro zájemce v češtině: https://www.mises.cz/terralibera/2004_02_vol_5_no_2.pdf

  • Pet napsal:

    Tak si říkám - Německo má zákonem stanovený vyrovnaný rozpočet - v UK se od tohoto záměru tento týden upustilos ohledem na předpokládané následky Brexitu. V USA se blíží presidentské volby - o vyrovnání rozpočtu se již ani nemluví - přesto všichni dosahují při obsluze dluhu výrazných úspor a investoři při záporných výnosech prý ztrácí investované prostředky - to je jistě dlouhodobě neudržitelné, pokud nenásleduje zhodnocení kurzu, v tom okamžiku si přijde investor na své, nebo ne? a stát již má vyděláno na úsporách - dá se říci, že skokové zhodnocení kurzu nahrazuje vyšší úrokové sazby? - model je prakticky totožný - devalvace vlivem QE - USA, GB, Japonsko, EU, ev. intervence - Swiss, následně výrazné posílení měny, poté přijmutí nových opatření z oblasti neekonomických prostředků - volby, referendum a následně nový tlak na oslabení měny. Otázkou je, zda to co trvá jindy roky - USA, Swiss, Japonsko, GB bude v případě EU trvat měsíce.

Napsat komentář