Články týdne – 30. září, aktualizace 1.10.

clanky_tydne

Fed oznámil nedávnou spuštění akce „Twist“. Největší možný zádrhel spočívá v tom, že sám šéf Dallaského Fedu jí nevěří. Co s tím? Třeba to, že se ve Spojených státech začíná mluvit o Zlatém standardu.

Korekci zlata jsem se na webu věnoval a diskutovali jsme ji. Co z toho bude? Podle Jima Rogerse potrvá korekce minimálně týdny, ne-li měsíce. 

Tady mám něco i pro optimisty – Greenblatt vidí akcie jako velmi levné. A pokud hledáte zajímavou investiční příležitost, podívejte se na tuhle ropnou akcii, případně mám pro vás tipy na zajímavé dividendové akcie.

No a pokud se domníváte, že české banky jsou nenažrané, co se týče poplatků, tak se podívejte, jaký poplatek (a jak vysoký) chce od příštího roku Bank of America. Ve Spojených státech je to něco nevídaného, že by se inspirovali u nás?

 

Doplnění 1.10.

Pokud se zajímáte o geopolitickou situaci, nenechte se ujít tento dvoudílný článek. První část mi přijde teoretická, druhá část ukazuje geopolitický souboj mezi USA a Čínou na konkrétních příkladech posledních dvou let.

 

Pokud vás zajímá, jaká měna má potenciál stát se nových bezpečným přístavem, dozvíte se to v pondělní analýze.

 

Komentáře
  1. Mario napsal:

    ja mam vyhlednute, a uz koupene jine divi tituly. DTE, VVD, RWE. portfolio mam aktualne pouze divi tituly nakoupene az ted behem zari, presto jsou mezi 8-18 procenty v plusu. predevcirem jsem zakoupil put warrant na DAX, mimo penize se strike 5000 a prodaval jsem stribro pres index drzene pouze jeden den po te dvoudenni korekci, zisk 11%. vetsinu prostredku mam v penezich. co tim chci rict? podle me dnes neudelame chybu, kdyz zacneme pomalu nakupovat vybrane divi tituly. aktualni P/E je velmi nizke, a pri ocekavane divi to dela celkem zajimava procenta. az to nemcum dojde, ze s jaderkama slapli vedle, bude pozde RWE je na velmi zajimavych cenach, skoda, ze jsem ho nestihl koupit za 22EUR. kazdopadne s vetsinou penez vyckavam co se bude dit…

  2. Jan Dvořák napsal:

    V sobotu 1.10.jsem přidal ještě dvoudílný článek k geopolitické situaci.

  3. Miroslav Piták napsal:

    To Vodo: Pozor, při stávajícím programu by nemělo docházet k navýšení měnové báze, jen se bude měnit struktura splatnosti držených vládních dluhopisů (durace portfolia se bude prodlužovat)

Přidat komentář