Čínské devizové rezervy mizí před očima

Čína – žádná sláva. Její devizové rezervy mizí rychlým tempem. V lednu klesly o 100 miliard dolar, zatímco v prosinci byl pokles ještě o 8 miliard  větší.

Něco takového Čína nemůže dlouho ustát.  Tímto tempem by byla ani ne za 3 roky na nule devizových rezerv. Ani bych se nedivil možní skokové devalvaci. 

 

 

 

 

Komentáře
 1. Petr Gejdos napsal:

  Je nutno se sám nad sebou zamyslet !!

  Každý jev se dá vysvětlovat na základě zkostnatělých konvenčních (a vesměs hlavně mylných) představ o fungování toho čeho, o čem je řeč. A když tento konvenční způsob úvažování vede k poměrně nesmyslným závěrům – skutečně je nutno se zkusit na to celé podívat nekonvenčně.

  Položím kontrolní otázku „A co když je to zcela úplně jinak ??“

  Nabízím úvahu, že Čína se připravuje intenzívně na (blízkou již) dobu, kdy stávající zavedené formy devizových rezerv přestanou prostě existovat, anžto třebas US dolar přestane existovat.

  Potom by Váš závěr, že „… to Čína nemůže ustát …“ byl zcela mimo mísu, pane.

 2. Jan Dvořák napsal:

  Tohle by mohlo platit v případě, že by čínské zlaté rezervy byly řádově vyšší než zveřejňované.

  P.S.
  nabídněte nekonvenční pohled na věc a pošlete článek na dané téma, dám ho sem.

 3. Jan Dvořák napsal:

  Dodatek:
  Sbírám materiál a v příštím týdnu určitě vyjde další článek o Číně.

 4. VoDo napsal:

  Spis to bude tak ze usd nahoru jeste tak dva roky, chinska mena dolu spolu s celou cinskou ekonomikou, ktera klekne jako nikdy predtim a pak, mozna se cina rozhodne uvolnit kurz a nechat ho stabilizovat trhem nekde na 10% soucasny hodnoty, tim se opet stane levnou tovarnou ale uz nebude mit kdo makat protoze vestina umre hlady.

 5. Petr Gejdos napsal:

  citace:
  „Tohle by mohlo platit v případě, že by čínské zlaté rezervy byly řádově vyšší než zveřejňované.

  Hmmm… má cenu na tohleto vůbec seriozně reagovat ??

  Už to vidím, jak Rusko nebo Čína budou otevřeně „klást karty na stůl“ v podmínkách, kdy strana „Západu“ klidně zapře nos mezi očima a prodá vlastní babičku pro tučnější zisk – tůůůdle !

  Já osobně se domnívám, že přece jen je rozumné používat spíše vlastní rozum – pokud možno ve formě tzv. „zdravého selského rozumu“ !

  Materiály, které bych byl schopen dodat, ty bye nesnesly kritiku lidí, co ten vlastní rozum používají spíše sporadicky. Tedy na to programově rezignuju.

 6. Petr Gejdos napsal:

  Snad jedině dodám, že Rusko a Čína patří k vůbec největším producentům zlata a to zlato ven prostě neprodávají. Baví mě, jak se „zoufalci“ chytají stébelek a vykládají, kterak „mizí devizové rezervy Ruska či Číny. Představa, že to je de facto vítaná „nahrávka na smeč“ jak pro Rusy, tak pro Číňany, aby se poměrně sofistikovaně zbavovali „papírků“ a ještě se přitom dokázali tvářit „ublíženě“ – to je asi nad možnosti mozků, navyklých čistě na zápaďácké kořistnické myšlení.

 7. VoDo napsal:

  Zase povoleny vychazky po pul roce?

 8. diego004 napsal:

  VoDo: 🙂 …

 9. Petr Gejdos napsal:

  Takže toho, pane VoDo využijte nějak rozumně, když už tedy máte ty vycházky povolené jen dvakrát v roce…

 10. Jan Dvořák napsal:

  Nakonce články o Číně budou příští týden dva, z toho jeden pro předplatitele

Přidat komentář