Čínské akcie – hlídejte si první polovinu června

O co půjde? V první polovině června (v uplynulých letech top bylo kolem 10.) den má společnost Morgan Stanley Capital International (MSCI) – což je světový ledaer na poli globálních akciových indexů – oznámit výsledky výročního zasedání. Toto zasedání se bude zabývat rebalancováním globálních akciových indexů.

O co teď jde? Je zde možnost, že čínské akcie typu „A“ budou poprvé historii zařazeny do těchto indexů (před dvěma lety byla tato záležitost odložena). Jakákoliv změna těchto indexů tedy vede k masívním změnám v portfoliích investorů. Nejen indexový fondů, ale i neindexových fondů, které mají za benchmark některý z těchto indexů. Indexy MSCI se řídí ve svém investování více než 90 procent amerických penzijních fondů.

V indexech MSCI Emerging markets by se váha čínských akcií včetně akcií obchodovaných například v HongKongu (akcie typu „H“) nebo ve Spojených státech (jako jsou akcie např. společnosti Alibaba.) blížila hranici 40 procent. Proto stávající váze 26% je to růst cca o polovinu.

Je však nereálné, že něco takového nastane ze dne na den. Proto čekám spíše postupné kroky (mluví se o rozložení na dobu cca pěti let), aby investoři dostali příležitost postupně přizpůsobit svá portfolia. Vždyť se bavíme o stamiliardách dolarů. Proto je klidně možné, že MSCI oznámí zařazení čínských akcií do indexů až za rok.

Uvidíme, jaký jízdní řád společnost MSCI představí.

 

Pokud jde o základní pochopení fungování finančních trhů, doporučuji  kromě e-booku zdarma tyto články:

Pohled na pár vybraných akcií:

 

Budujte vlastní bohatství. Jedna z cest je investovat do fundamentálně zdravých akcií vyplácejících zajímavé dividendy. Jak je vybrat? 

Od toho je tady Finakademie.
 Pokud vás zajímá, jak tyto fundamentálně zdravé akcie, stáhněte si zdarma můj ebook a podívejte se na moje postupy při vyhledávání těch nejlepších akcií světa:

 

EBOOK ZDARMA ZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

  • – Růstové akcie
  • – Dividendové akcie
  • – Tajné informace
  • + „třešnička na dortu“

Ke stažení ZDE

 

Moje kompletní know-how jsem shrnul do Online kurzu Ziskové akcie, který absolvovalo již přes 700 lidí. Vstupte do kurzu a naučte se

  • jak vybudovat penězovod, který zabezpečí i vaše potomky
  • jak získat pasivní příjem z dividend
  • jak budovat s pár korunami skutečné bohatství
  • a mnoho dalšího
  • vstupte do Online kurzu Ziskové akciezačněte ihned pracovat na svém bohatství!

 
 
 

Komentáře

Přidat komentář