Cena zlata – doplňující informace

Autor článku: 22. 7. 2015

Připravoval jsem ještě jeden komentář k ceně zlata. Ale protože kolega M. Kopáček byl v pondělí večer v Ekonomice na ČT24, řekl tam vše podstatné.

Zde je odkaz na jeho vystoupení.

Já přidám jenom graf s vývojem ceny zlata za posledních cca 30 let spolu s komentářem vloženým do grafu.

zlato

Štítky: ,

Komentáře

 • kubik napsal:

  https://aeronet.cz/news/cina-se-zbavila-pokladnicnich-poukazek-fedu-v-objemu-143-miliard-dolaru-behem-tri-mesicu-naproti-tomu-nakoupila-600-tun-zlata-cina-miri-ke-zlatemu-standardu-prazdne-walmarty-muzou-byt-brzy-realit/ Pěkně napsaná pravda o dolaru,mě se taková srovnání líbí,podobně je jiná o dvou vyzáblých japoncích a jednom tlustém američanovi...Nyní si myslím jak autor nastínil,že vůbec nezáleží na usa,kdy usd půjde do kytek,ale je to řízené čínou,ve chvíli,kdy se číně podaří udávat většinu zboží v zemích BRICS(defakto barterem)-ale i v samotné číně,kdy se dostaví z ruska roury na ropu a plyn,který se také bude platit v národních měnách a kdy se zbaví čína zelených papírků,je usd konec.Tak trochu mě vzepětí usd připomíná oživení na smrt nemocného člověka těsně před smrtí.Ten exitus je možný i před r 2020,ale to neznamená jenom pro usd,ale i třeba pro eur a jpy,nebo i jiné měny,kde je malá hodnota ve srovnání s množstvím natištěných papírků.

 • J@ napsal:

  Analýza Koos Jansena - https://www.bullionstar.com/blogs/koos-jansen/analyzing-pboc-official-gold-reserves-update/

 • plukin napsal:

  kubik: "Tak trochu mě vzepětí usd připomíná oživení na smrt nemocného člověka těsně před smrtí" - jak moc tesne je to tvoje tesne? Za posledni rok $ pekne rostl a jeho rust neni u konce, silu porad ma..takze jeste nejakych par mesicu, par let poroste. Prinde mi logicke na tom do te doby profitovat nez hrat $ krach nebo cekat na $ krach. Zbyvajici dve moznosti proste nejsou tak profitabilni. Davalo by to jisty smysl v pripade, ze by se nasla mena ktera vuci $ posiluje nebo posilovat zacne.

 • Větší smysl mi dává vysvětlení Jima Willieho proč dolar aktuálně tak posiluje: Mnoho významných obchodů ohledně přírodních zdrojů jako je zemní plyn, ropa a další komodity je dnes ukončováno a některé z nich i předčasně. Tyto smlouvy byly denominovány v USD. Proto je taková poptávka po dolarech. Nové smlouvy již jsou uzavírány v národních měnách. takže to vypadá jako poslední vzedmutí před smrtí petrodolaru

 • Větší smysl mi dává vysvětlení Jima Willieho proč dolar aktuálně tak posiluje: Mnoho významných obchodů ohledně přírodních zdrojů jako je zemní plyn, ropa a další komodity je dnes ukončováno a některé z nich i předčasně. Tyto smlouvy byly denominovány v USD. Proto je taková poptávka po dolarech. Nové smlouvy již jsou uzavírány v národních měnách. takže to vypadá jako poslední vzedmutí před smrtí petrodolaru.

 • plukin napsal:

  Jasne, zase dalsi "posledni" vzepeti.. Takovych uz za poslednich x let bylo a $ medvedi se ne a ne poucit a naopak jsou vice a vice presvedceni, ze prave tohle je finalni vrchol.. Coz je super.. :)) pac ciste podle tohoto neumdlevajiciho presvedceni brzkeho konce ma Mr. Buck pred sebou jeste slusny rust a jsme tak maximalne nekde v polovine toho co $ do te doby udela. Reci $ indexu pristi zastavka ~120 (ted ~97). A jestli se v te dobe budou komodity obchodovat za dolar nebo za wonky je mi celkem fuk. Existuji vetsi duvody proc mit/kupovat dolar nez tohle.

 • VoDo napsal:

  Plukin: pravdu diz! Dolar je mrtvej uz od roku 2010 a nema preci vubec zadnou cenu. Dokonce uz i goldbugs mluvi o zlate pod tisic, takze velice pravdepodobne pujde zlato nahoru na par mesicu.

 • plukin napsal:

  VoDo: stejne zajimavy jak se nazory meni. Donedavna cena pod 1000 byla nemyslitelna..a ted najednou je to zminovano cim dal casteji. Zvlastni.. :)

 • plukin napsal:

  The Flight from Gold: https://www.armstrongeconomics.com/archives/35465 "“Paper Gold” is the ONLY reason gold is a viable market. Without a central clearing house, any commodity becomes illiquid. How do you price it? It becomes like art. Its value become a matter of opinion. You only hear how “Paper Gold” suppresses the gold price in a bear market. During bull markets, they love the futures markets." The Supply Side of Gold: https://www.armstrongeconomics.com/archives/35498 "The primary reason why a gold standard never worked was simply because the “money” supply can increase based not upon economic conditions, but simply due to new discoveries."

Napsat komentář